Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uważa się, że zaginiony film został zniszczony przez nazistów przed premierą

Europa, wyprodukowana w 1931 roku, została odrestaurowana po tym, jak uznano, że została zniszczona przez nazistów (zdjęcie: Themerson Estate) Dostawca: Themerson Estate Prawa autorskie: Themerson Estate

Film, który prawdopodobnie został zniszczony przez nazistów, został odrestaurowany i będzie miał oficjalną premierę 80 lat później.

Opisany przez Międzynarodową Federację Czerwonego Krzyża jako „antyfaszystowskie arcydzieło”, film „Europa” z 1931 r. w reżyserii Stefana i Franceski Timmersonów, został odkryty po tym, jak najwyraźniej został zajęty w Paryżu podczas II wojny światowej.

Oparty na twórczości polskiego poety Anatola Sterna na tym samym filmie, film wykorzystuje zadziwiający wachlarz przełomowych technik filmowych; Fotografie, kolaże i powtórzenia przekładające słowa na montaże obrazów i idei, które wyrażają grozę, nierówności i moralny upadek, jakiego doświadczają artyści z Polski, z Europą na krawędzi.

Został ponownie odkryty w Berlinie w 2019 roku, a Komitet ds. Zrabowanych Sztuki w Europie wynegocjował jego zwrot w imieniu Themerson Estate.

Europa została odrestaurowana w 2K i wreszcie będzie miała swoją premierę na nadchodzącym 65. Londyńskim Festiwalu Filmowym 6 października.

Odbywający się w BFI Southbank będzie to pierwszy raz, kiedy film będzie oglądany od początku lat 30. XX wieku.

Themersonowie byli polskimi twórcami, którzy poznali się w 1930 roku i mieli długą współpracę jako reżyserzy i pisarze.

Zaginiony film dostanie odpowiednią wycieczkę na nadchodzący Festiwal Filmowy w Londynie (Zdjęcie: GETTY)

Kiedy w 1938 roku wybuchła wojna, dla własnego bezpieczeństwa zostawili kopię swoich filmów, w tym Europy, w Vitfer Film Lab, ale wszystkie pięć filmów zostało skonfiskowanych przez nazistów.

Zmarli w 1988 roku wierząc, że Yoruba nie przeżył.

W przyszłym miesiącu Festiwal Filmowy przywita specjalnych gości, którzy będą dyskutować o historii dzieła, jego powstaniu i utracie na przestrzeni minionych lat. Pokazane będą również dwie rekonstrukcje Yoruby, które zostały wykonane, gdy „zaginęła”.

65. Londyński Festiwal Filmowy odbywa się od 6 do 17 października.

Masz historię?

Jeśli masz historię, film lub zdjęcia celebrytów, skontaktuj się z zespołem ds. rozrywki Metro.co.uk, wysyłając do nas e-mail na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer 020 3615 2145 lub odwiedzając stronę przesyłania materiałów — my kocham słyszeć od ciebie.

WIĘCEJ: Priyanka Chopra odpowiada na kontrowersyjny nowy program The Activist: „Przepraszam, że mój post Cię rozczarował”

WIĘCEJ: Sir Elton John wciąż czeka na odpowiedź Borisa Johnsona na spotkanie w sprawie zasad wycieczek po Brexicie.

READ  Dużym zainteresowaniem cieszą się nagrody MTV Movie Awards Addison Rae w 2021 roku