Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozprawa w sądzie, czterotygodniowy zakaz Wade’a Grahama, Cronulla Sharks, lekkomyślny wślizg, uderzenie na Rabbitohs wspierają Davvy’ego Moale’a

Rozprawa w sądzie, czterotygodniowy zakaz Wade’a Grahama, Cronulla Sharks, lekkomyślny wślizg, uderzenie na Rabbitohs wspierają Davvy’ego Moale’a

Weteran Sharks, Wade Graham, został zawieszony na cztery mecze po tym, jak nie udało mu się obniżyć opłaty za ustawienie sądu NRL we wtorek wieczorem.

Graham mógł zaakceptować zawieszenie na trzy mecze z wcześniejszym przyznaniem się do winy za swój wysoki strzał w Davey Moye z Rabbitohs, ale teraz będzie tęsknił za meczami przeciwko Eels, Raiders i Dragon Warriors.

To największe zawieszenie w 278-meczowej karierze Grahama, która rozpoczęła się w 2008 roku, a teraz grozi mu brak 300 gier.

„Rozczarowani wynikiem” – powiedział Graham – „myśleliśmy, że mamy dobry spór o przejście od lekkomyślności do nieostrożności, ale mówca stwierdził inaczej”.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 NRL Telstra Premiership na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

„To rozczarowujące na początku sezonu, że przegapiliśmy miesiąc futbolu i niestety wynik nie poszedł po naszej myśli, ale teraz musimy po prostu zająć się sprawami.

„Jeśli to jest przeszkoda, którą postawili przed lekkomyślnym atakiem, ciekawie będzie zobaczyć, jak sprawy potoczą się przez resztę roku.

„Byłem tu tylko dwa razy, to drugi raz w ciągu 16 lat i za każdym razem nie było dobrze.

„Od samego początku miałem złe przeczucia z powodu podanych wskazówek, ale to był naprawdę test między bezmyślnością a obojętnością”.

„Bara wieje!” Musa al-Naqash | 07:21

Zespół prawny Grahama walczył o obniżenie oceny do klasy 2 zaniedbany (banan na tydzień) lub zaniedbany do klasy 3 (banan na dwa tygodnie).

Rozprawa rozpoczęła się od powtórnego odtworzenia ośmiu różnych ujęć kamery, a Graham został następnie przesłuchany przez radcę sądowego Patricka Knowlesa.

32-latek wyjaśnił, co chodziło mu po głowie podczas wślizgu „w ułamku sekundy”.

„Chciałem tylko szybko wyjść z szeregu i wywrzeć presję na Cameronie Murrayu” – powiedział Graham.

READ  Connie Lou Moore | Wiadomości, sport, praca

„Nie było czasu na myślenie, po prostu zmieniałem jednego napastnika na drugiego w kroku, więc tak naprawdę nie myślałem. Po prostu przeszedłem do mojego zwykłego stylu ataku, dążąc do uderzenia piłki i nawiązania kontaktu, więc to było efektowny chwyt.

„To była decyzja podjęta w ułamku sekundy. Prawdopodobnie mogłem zejść niżej, ale nie było czasu na zmiany. Miałem serię wstrząsów mózgu, więc nie mierzyłem już nisko, ale i tak nie było czasu”.

Wade Graham wtrącił się, co ostatecznie doprowadziło do jego eliminacji. Lisowa Liga.źródło: FOX SPORTS

Więcej wiadomości z NRL

LENIU: Dziwna pochwała koguta Pantery została wyjaśniona w apokaliptycznym objawieniu

Pakiet rezerw: Freak Canine oszałamia 500 000 $ po wyjściu Ugly Broncos: plan Big Sharks

„NOT EVEN AWAKE”: gwiazda Roosters odpowiada na kontrowersje związane z HIA

„Pęknięta przednia szyba”: światła sań Panthers Latrell łączą zapałkę

Ale Knowles odparł, że to nie był jego zwykły styl walki, ponieważ obie stopy były tak daleko od ziemi.

Knowles argumentował, że Graham otwierał oczy i dlatego wiedział, że istnieje ryzyko, że może nawiązać wysoki kontakt, ale NRL przyznał, że nie było to zamierzone.

„Ustawiasz go, patrzysz na niego i strzelasz – mówisz wokół piłki – ale piłka jest bardzo blisko jego szyi” – powiedział Knowles.

„Kontakt z głową to ryzyko, którego gracze niosący piłkę nie muszą podejmować. Gracze muszą być świadomi swoich obowiązków wobec niosącego piłkę, ponieważ jechał z dużą prędkością.

„To było lekkomyślne, ponieważ gracz Graham zauważył nadchodzące połączenie i zdecydował się kontynuować mimo wszystko.

„Graham przygotowuje się do połączenia i ustawienia ramienia. Jego oczy są skierowane na gracza i przyznaje, że jego celem jest uderzenie piłki, ale widzi, jak piłka wpada do siatki, więc musiał przewidzieć możliwość wysokiego kontaktu.”

READ  Matti Kasch: Prawy obrońca Aston Villa konwertuje swoją międzynarodową przynależność do Polski | wiadomości piłkarskie

NRL argumentował ponadto, że nie ma okoliczności łagodzących, ponieważ był to pojedynczy atak, więc nikt inny nie miał wpływu na wynik.

„Graham był tak do góry nogami, ponieważ podniósł się z ziemi, aby użyć siły” – powiedział Knowles.

Kontrowersje wokół niezależnego lekarza trwają | 03:22

„Miał dwie stopy nad ziemią tuż przed kontaktem, to był lekkomyślny czyn. Przyznaje, że celował w piłkę, która była blisko jego szyi. Ruszył naprzód z wślizgiem bez względu na niebezpieczeństwo.”

Adwokat Grahama, Nick Ghabar, przyznał, że wślizg mógł być nieostrożny, ale argumentował, że nie spełnia definicji lekkomyślności NRL.

„Aby było to lekkomyślne, gracz musi dostrzec niebezpieczeństwo i mimo wszystko sobie z nim poradzić. Test lekkomyślności polega na tym, że może spodziewać się kontaktu z głową” – powiedział Duster.

„Pomysł, że był na trajektorii w górę, nie istnieje. Jego głowa pozostaje na tym samym poziomie.

„Obie stopy oderwały się od ziemi tylko w kontakcie. To nie była niska pozycja do wysokiej pozycji w lekkomyślny sposób. Nie było żadnej reakcji ze strony zawodników ani sędziów. Gra była kontynuowana.

„Nie było czasu na zmianę jego sprzętu, nie można powiedzieć, że był lekkomyślny, być może obojętny. Ale nazwanie tego lekkomyślnym byłoby złamaniem tego ataku przy użyciu 20/20 z perspektywy czasu z luksusem czasu, którego gracz nie miał podczas zagrywki”.

Annesley broni HIA | 01:28

Następnie szef sądownictwa Jeff Bellew poinstruował byłego gracza Boba Lednera i byłego sędziego Paula Simpkinsa przed ich obradami.

„Różne odniesienia do incydentu, który wydarzył się tak szybko, że ten zawodnik nie miał czasu pomyśleć. Fakt, że rzeczy dzieją się tak szybko na boisku ligi rugby, jest oczywisty i nie umniejsza podstawowego wymogu unikania silnego kontaktu z szyją lub głową – powiedział Bellew.

READ  Sezon gwiazd w Polsce kończy się porażką OTS | Wiadomości, sport, praca

„Dodatkowo sygnały, że strzelał piłkę – atakujący powinien wiedzieć, że istnieje duże ryzyko oddania piłki.

„Poza tym żaden gracz nie zareagował. Zignoruj ​​to, to nie jest ich praca.”

Ledner i Simpkins wydali jednogłośny wyrok skazujący w zaledwie 20 minut.

Ponownie przeżyj sprawę na poniższym blogu. Nie widzisz tego? Kliknij tutaj.