Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozważano zatrzymanie stóp procentowych przez RBA na kwiecień

Rozważano zatrzymanie stóp procentowych przez RBA na kwiecień

Oczekiwanie to opiera się na dalszych podwyżkach stóp procentowych.

Z protokołów wynika, że ​​bank jest zaniepokojony poziomem wzrostu produktywności w całej gospodarce, zauważając, że produktywność nie wzrosła w okresie pandemii COVID-19.

Ten brak produktywności oznacza, że ​​inflacja może dłużej utrzymywać się na wyższym poziomie.

Ale protokół pokazuje również rosnące zaniepokojenie tym, jak gospodarka poradzi sobie pod ciężarem rosnących stóp procentowych.

Członkowie zauważyli, że polityka pieniężna znajduje się na ograniczonym terytorium, a perspektywy gospodarcze są niepewne. Z protokołów wynikało, że rozważania te oznaczały, że w pewnym momencie właściwe byłoby utrzymanie stopy gotówkowej na stałym poziomie, aby w pełni ocenić wpływ dotychczasowych podwyżek stóp procentowych.

W ramach obrad członkowie dyskutowali o wyhamowaniu wpływu polityki pieniężnej oraz skumulowanym efekcie dużej podwyżki stóp procentowych od maja ub.r.

Konsumpcja gospodarstw domowych zaczęła zwalniać pod ciężarem wyższych stóp procentowych.kredyt:Edwina Kiszona

Zauważyli, że opóźnienia te komplikują zadanie oceny perspektyw gospodarki.

Jednym z głównych źródeł niepewności dla Banku jest konsumpcja gospodarstw domowych. Podczas gdy inflacja podnosiła ceny towarów detalicznych, rzeczywista ilość sprzedawanych towarów ledwo rosła.

Protokoły pokazały, że „wzrost konsumpcji drastycznie zwolnił, ponieważ realne dochody spadły z powodu rosnącej inflacji, rosnących dochodów podatkowych i rosnących spłat odsetek oraz spadających cen mieszkań”.

„Najnowsze prognozy ekspertów zakładały, że wzrost konsumpcji pozostanie ograniczony przez jakiś czas, ale wzrost może spowolnić bardziej niż oczekiwano, biorąc pod uwagę niższy poziom zaufania konsumentów”.

Protokoły pokazują, że bank uważa, że ​​nadchodzące dane o handlu detalicznym, które zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu, zatrudnienie, inflacja i główne ankiety dotyczące prywatnych przedsiębiorstw, będą odgrywać ważną rolę w obradach kwietniowego spotkania.

Rada Dyrektorów RBA spotyka się 4 kwietnia.

Pomiń zgiełk polityki federalnej dzięki wiadomościom, opiniom i analizom ekspertów od Jacqueline Malley. Subskrybenci mogą zapisać się do cotygodniowego biuletynu Inside Politics tutaj.