Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozwój oka polskiego i bałtyckiego w powietrzu nadmorskim

Rozwój oka polskiego i bałtyckiego w powietrzu nadmorskim

© Ian Tybal / Adobe Stock

Polska i trzy kraje bałtyckie: Estonia, Łotwa i Litwa oferują znaczącą możliwość rozszerzenia produkcji morskiej energii wiatrowej poza Bałtykiem Danii, Niemiec i Szwecji. Ze względu na konieczność dekarbonizacji dostaw energii i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, Polska i kraje bałtyckie są uważane za wyjątkowe i indywidualne możliwości krajów w zakresie wsparcia łańcucha dostaw w celu rozmieszczenia co najmniej 28 GW morskiej energii wiatrowej do 2035 r.

Intelatus przewiduje, że do 2035 r. zostanie zrealizowanych ponad 30 projektów o mocy ponad 30 GW na morzu. Perspektywy to około 71 miliardów euro inwestycji inwestycyjnych i 1,1 miliarda euro bieżących rocznych OPEX. pod warunkiem, że. Tak wynika z nowego raportu na temat rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich, opublikowanego dzisiaj przez Inteletus Global Partners.

Polski sektor morskiej energii wiatrowej nadal przyspiesza na drodze do rozmieszczenia prawie 7,5 GW morskiej energii wiatrowej do 2030 r. i ponad 17 GW do 2035 r.

Estonia łączy znaczny potencjał z ambicjami rozwoju sektora morskiej energii wiatrowej, co daje ponad 10 GW mocy zainstalowanej przed 2035 r.

W ramach łotewsko-estońskiej współpracy transgranicznej Łotwa zamierza uczestniczyć w 1 GW morskiej energii wiatrowej z ambicją osiągnięcia ChZT w latach 2030/2031.

Litwa postawiła sobie za cel zakończenie dwóch przetargów o łącznej mocy 1,4 GW i rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji pierwszej morskiej farmy wiatrowej do końca dekady.


Aby uzyskać więcej informacji na temat globalnych partnerów Intelatus lub raportu, odwiedź stronę www.intelatus.com Lub skontaktuj się z Philipem Lewisem pod numerem +44 203-966-2492

READ  Dlaczego narasta napięcie na białorusko-polskiej granicy?