Rybakina i Krejcikova wystąpili w Billie Jean King Cup Openings |  Wiadomości tenisowe

Rybakina i Krejcikova wystąpili w Billie Jean King Cup Openings | Wiadomości tenisowe

Elena Rybakina i Barbora Krejikova, mistrzynie Wielkiego Szlema, wygrały swoje mecze otwarcia i pomogły Kazachstanowi i Czechom wygrać odpowiednio 2:0 w piątkowych eliminacjach Billie Jean King Cup.

TENIS – Eliminacje do Pucharu Billie Jean King – Kazachstan vs. Polska – Bilen Arena, Astana, Kazachstan – 14 kwietnia 2023 Elena Rybakina z Kazachstanu w akcji podczas meczu singlowego z Polką Wironika Falkowska (Reuters)/Pavel Mikheev (Reuters)

Grając u siebie z polską drużyną, która ominęła numer jeden na świecie Igę Świątek, Kazachstan narzucił Polsce swój autorytet na glinie.

Najpierw Julia Putincewa pokonała Magdę Linette 7:5, 6:3, zanim mistrzyni Wimbledonu Rybakina podwoiła swoją przewagę.

Rybakina wystrzeliła dziewięć asów i zdobyła trzy ze swoich sześciu punktów przełamania w wygranym 6:3, 6:4 meczu z Weroniką Valkoską, dzięki czemu Kazachstan uzyskał całkowitą kontrolę przed meczem ostatniego dnia.

Kwalifikacje do najlepszego z pięciu obejmują dwa mecze singlowe w piątek i dwa odwrotne mecze singlowe w sobotę, a także mecz deblowy.

„Magda jest dość trudną zawodniczką, więc to będzie trudny mecz” – powiedziała Rybakina, nie mogąc się doczekać swojego meczu z Lynette.

„Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz pozwoli mi jutro poczuć się pewniej. Zamierzam się przygotować i mam nadzieję, że uda mi się wygrać”.

Francja objęła prowadzenie 2: 0 nad gospodarzami, Wielką Brytanią, a Caroline Garcia, numer pięć na świecie, pokonała Katie Poulter 6:7(2), 7:6(4), 7:6(2) w maratonie, który trwał trzy godziny i 26 minut. minuty. .

„Trzy dogrywki pokazują, jak zacięty był mecz. Katie grała tak dobrze, że musiałem walczyć i pozostać w meczu” – powiedział finalista WTA Garcia.

Następnie rodaczka Alize Cornet pokonała Harriet Dart 7:6(6) 7:6(3) i powiększyła prowadzenie Francji.

Marka Vondrousova, była wicemistrzyni czeskiego Rolanda Garrosa, pokonała Ukrainkę Martę Kostyuk 6:2, 6:1 w tureckim mieście Antalya, gdzie drużyny grają z powodu wojny na Ukrainie po rosyjskiej inwazji na sąsiada.

Następnie Krejcikova, mistrzyni French Open 2021, pokonała Ukrainkę Katarinę Zavatską 6:4, 6:3.

27-latka, która powiedziała, że ​​wspiera naród ukraiński podczas konfliktu, zadeklarowała swoje zarobki z kwalifikacji ludziom w Turcji dotkniętym niszczycielskim trzęsieniem ziemi w lutym.

Hiszpania prowadziła z Meksykiem 2:0 po tym, jak Sara Sorribes Tormo pokonała Fernandę Contreras Gomez 6:0, 6:0, a Nuria Barrezas Diaz pokonała Renatę Zarazoa 6:4, 6:3.

Stany Zjednoczone, które zdobyły więcej tytułów niż jakikolwiek inny kraj z 18, wyprzedziły Austrię 2: 0 po tym, jak nastolatka Coco Gauff pokonała Julię Graber 6: 1, 6: 3, a Jessica Pegula wygrała 6: 0, 7: 5 nad Senja Krause. .

Kanada i Belgia zremisowały 1:1, gdy była finalistka US Open, Leila Fernandez, zdenerwowała Yaninę Wickmayer 6:0, 6:3, zanim Ysaline Bonaventure doszła do siebie po niepewnym początku, pokonując Rebeccę Marino 4:6, 6:4, 6:4 w dwie godziny. 21 minut.

W innych rozgrywkach Włochy pokonały Słowację 2:0, Niemcy i Brazylia zremisowały 1:1, a Rumunia pokonała Słowenię 2:0.

Dziewięć zwycięskich krajów z kwalifikacji dołączy do obrońcy tytułu Szwajcarii i Australii, która w 2022 roku zajęła drugie miejsce w tegorocznych finałach, które odbędą się od 7 do 12 listopada.

Dwunasty kraj, który weźmie udział w finale, zostanie ogłoszony po potwierdzeniu gospodarza.

READ  Szepty transferowe, kontrakty, podpisy, Helum Lockie, Phil Gould, Sharks, Braden Hamlin-Oyele, Josh Asiata, powroty z NFL, wiadomości, filmy, najważniejsze wydarzenia