Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rycerze rządzą Calgary Dinos Williams Omoreniye, Eric Kobza

Rycerze rządzą Calgary Dinos Williams Omoreniye, Eric Kobza

Treść artykułu

Cavalry FC ma nadzieję, że kręgosłup University Calgary Dinos będzie służył drużynie kanadyjskiej Premier League przez długi czas.

Reklama 2

Treść artykułu

Eryk Kobza i William Omoreniye z męskiej drużyny piłkarskiej Dinos zostali wybrani przez lokalną drużynę piłkarską w drafcie 2023 CPL-U SPORTS w czwartek.

Treść artykułu

Omoreniye został wybrany w pierwszej rundzie z siódmym wyborem w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Kobza został wybrany w drugiej rundzie z czternastym wyborem w klasyfikacji generalnej.

„To zdecydowanie ekscytujący dzień dla programu” — powiedział główny trener Dinos, Brendan O’Connell. „To szansa, którą otrzymali obaj, i na pewno jesteśmy z tego powodu podekscytowani”.

Treść artykułu

Omoreniye właśnie zakończył swój pierwszy sezon z Dinos. Lokalny produkt rozpoczął wszystkie 16 meczów na zapleczu i poprowadził zespół pod względem bramek (pięć) i punktów (osiem), jednocześnie remisując dla zespołu z trzema asystami.

READ  Co najmniej dwa zespoły są gotowe do udziału w Formule 1 z Challengers dla AC37

„To całkowicie zasługuje na Lowell” – powiedział O’Connell. „Stworzył pierwszą drużynę Canada Western i odegrał dla nas ogromną rolę w zeszłym roku. Jesteśmy bardzo dumni.”

Reklama 3

Treść artykułu

Kobza właśnie zakończył swój czas w Scarlett & Gold, pomagając tegorocznemu zespołowi w kolejnej rundzie głębokich play-offów, w których awansowali aż do Canadian West Championship, pomimo składu, w którym znalazło się pięciu wybitnych juniorów. Rozpoczął także wszystkie 16 meczów w tym roku i zakończył remis dla zespołu z trzema asystami przy wszystkich trzech swoich bramkach.

„Dla mnie jako trenera minęło dużo czasu od Erica” – powiedział O’Connell. „Od jakiegoś czasu jest wokół niego duże zainteresowanie (ze strony profesjonalnych klubów). Szczerze mówiąc, jest to już dawno spóźnione. Myślę, że jego przejście na rolę środkowego obrońcy w poprzednim sezonie pomogło mu. Bardzo dobrze czyta grę. Jego zasięg podania jest świetny. Jest świetnym sportowcem i wspaniałym człowiekiem. „Może zarabiać na życie grając w piłkę nożną – musi tylko znaleźć odpowiedni poziom, który mu odpowiada”.

Reklama 4

Treść artykułu

To kontynuuje trend wybierania graczy Dinos do gry na wyższym poziomie.

Na początku tego roku Gareth Smith-Doyle podpisał profesjonalny kontrakt z Cavalry po zaledwie jednym sezonie spędzonym na kampusie UCalgary. Mierzący 6 stóp i 2 wzrostu napastnik zdobył pięć występów w reprezentacji po tym, jak dołączył do drużyny w połowie sezonu i pomógł drużynie zająć trzecie miejsce w tabeli Ligi Mistrzów.

Dominic Zator również zakończył swój drugi sezon z York United w Lidze Mistrzów, zanim ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​przeniósł się za granicę, aby grać w Koronie Kielce w polskiej Ekstraklasie – pierwszej polskiej lidze.

READ  Tim Tszyu kontra Stevie Spark, Michael Zerafa zatrzaśnięty przez Jeffa Fenecha, kiedy, jak oglądać, wideo

„Myślę, że to wiele mówi o programie i jego sile w ciągu ostatniego roku” – powiedział O’Connell. „To zasługa trenerów i ich ciężkiej pracy. To zasługa zawodników, którzy weszli na wysoki poziom i zdołali się przystosować. Myślę, że udowodniliśmy, że program jest w dobrych rękach i jest w tej chwili bardzo silny Jesteśmy z tego bardzo dumni”.

Reklama 5

Treść artykułu

Kobza i Omoreniye zostaną zaproszeni do Cavalry na okres przygotowawczy z możliwością zdobycia miejsca w składzie w ramach kontraktu rozwojowego U SPORTS.

A zespół Cavs cieszy się, że ich ma.

Omoreniye rozwinął się w ramach programu Calgary Foothills Academy, a ostatnio grał w drużynie kawalerii do lat 20 w Alberta Major Soccer League pod wodzą byłej gwiazdy kawalerii, Jaya Weldona. Obrońca osiągnął imponujący występ na Igrzyskach Kanadyjskich tego lata dla Team Alberta. Jest wysportowanym zawodnikiem o świetnej technice i przewadze konkurencyjnej, z możliwością gry w wielu rolach, jako boczny obrońca lub skrzydłowy.

Dyrektor generalny trener Tommy Weldon Jr. powiedział: „William jest zawodnikiem, którego znamy bardzo dobrze i czujemy się gotowy do dołączenia do profesjonalnego środowiska. Jest zawodnikiem, który jest bardzo pozytywnie nastawiony do posiadanych atrybutów. Naszym zadaniem jest mu pomóc dostosować się do środowiska zawodowego i wesprzeć kolejnego pracownika

Reklama 6

Treść artykułu

Eryk Kobza został wybrany w drugiej rundzie draftu CPL-U SPORTS Draft 2023, zajmując 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Cavalry FC.  Zdjęcie autorstwa Davida Molla.
Eryk Kobza został wybrany w drugiej rundzie draftu CPL-U SPORTS Draft 2023, zajmując 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Cavalry FC. Zdjęcie autorstwa Davida Molla. Zdjęcie autorstwa Davida Molla

p jego rozwoju.

Kobza rozwijał się w Vancouver Whitecaps Academy i został wybrany do programu Canada U-15. Po odejściu z Whitecaps pomocnik przeniósł się do Polski w 2020 roku, podpisując profesjonalne kontrakty zarówno z Sokołem Ostróda, jak i Podlasiem Biała Podlaska. Brał udział w sześciu meczach w drugiej lidze i rozegrał 20 meczów w trzeciej lidze. Opisywany jako wszechstronny gracz, który może grać jako środkowy obrońca lub środkowy pomocnik, Kapitan Dinos ma imponujący zasięg podania i jest agresywny w swoich pojedynkach, wykazując jednocześnie silne umiejętności przywódcze.

READ  AFL nakłada grzywnę na gwiazdę Geelong Cats, Shauna Higginsa, za start przeciwko Fremantle Dockers na stadionie Optus

„Uwielbiamy przewagę konkurencyjną i cechy przywódcze, które Eric pokazał w ciągu ostatnich dwóch sezonów z Dinos” – powiedział Wheldon. „Ma w sobie świetną fizyczną prezencję, z doskonałym wyczuciem piłki i wszechstronnością do gry na dwóch kluczowych pozycjach. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego występ w naszym środowisku w okresie przygotowawczym. ”

– Z plikami z serwisów informacyjnych Postmedia

    Reklama 1

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderacja komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy o merytoryczne i pełne szacunku komentarze. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania ustawień poczty e-mail.