Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynek europejski jest pełen domowych i importowanych wypieków, mięsa itp.

Rynek europejski jest pełen domowych i importowanych wypieków, mięsa itp.

ASHEVILLE – Otwarto nową niszę rynkową, której celem jest skrócenie czasu jazdy klientów i wyeliminowanie potrzeby podróży za granicę.

13 sierpnia Rynek Europejski został otwarty przy 9 Brian Blvd. W jordanie.

Od tamtej pory jest zajęty, ponieważ klienci przestają szukać ulubionych produktów z Europy i wędrują po alejkach w poszukiwaniu nowych produktów do wypróbowania.

„Było bardzo tłoczno. Mieliśmy ludzi czekających kilka godzin” – powiedziała właścicielka Natalia Sokel.

Na rynek europejski sprzedaje się żywność i towary z 25 krajów, m.in. z Niemiec, Polski, Ukrainy, Anglii, Irlandii, Włoch i Grecji.

Klientka Erica Lumpert odwiedziła rynek europejski, aby przejrzeć zapasy, ale w szczególności miała oko na Fleischkäse – bochenek kiełbasy znany również jako leberkäse.

Tenda Los Dziewiątki: Masakra, piekarnia i nie tylko w West Asheville

Nowa restauracja: Poczuj się, jakbyś spacerował po ulicach Indii, nie opuszczając Asheville

Lambert, która mieszka w Arden, powiedziała, że ​​​​trudno znaleźć w Ameryce specjalne niemieckie mięso, a kiedy mieszkała w Atlancie, mogła znaleźć tylko jeden sklep. Znalazłem na półkach wiele innych przedmiotów i dowiedziałem się o innych, które wkrótce będą dostępne.

„Jest dużo mięsa, którego szukaliśmy, i jest wiele wspaniałych ziół, które znam teraz, kiedy ich potrzebuję, mogę je znaleźć tutaj. Nie muszę ich przywozić ze Szwajcarii czy Niemiec.” powiedział Lambert. Dobrze jest widzieć produkty z niemieckimi nazwami i rzeczy do przeczytania, które przypominają o tym, gdzie jest twoje dziedzictwo”.

Patelnie chłodnicze przechowują różne rodzaje mięs, takie jak polska kiełbasa i niemiecki chleb sprowadzany z Niemiec. Sokel produkuje również różne świeże wypieki i gołąbki dla wszystkich sklepów.

Sekcja mrożona zawiera dania błyskawiczne i przekąski, takie jak precle, naleśniki i kawior.

Produkty suche obejmują makaron, fasolę, sosy, kawę i herbatę oraz wiele innych produktów do przygotowania autentycznej kuchni europejskiej. Sokel powiedział, że wielu klientów przyjeżdża, aby załadować przyprawy.

READ  10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Josha Stradowski

Wśród polecanych produktów znajdują się niemieckie i ukraińskie puszki czekoladowe, brytyjskie cukierki i Rebena, gazowany napój bezalkoholowy na bazie czarnej porzeczki, który jest popularny, ale trudno dostępny w Stanach Zjednoczonych, powiedział Sokel.

Na innej półce układa się wywar z domowej roboty ormiańskiej gata i bułek makowych.

„Bardzo trudno powiedzieć, co jest popularne, ponieważ Irlandczycy przyjeżdżają i kupują własne rzeczy, a Brytyjczycy przyjeżdżają i kupują własne rzeczy” – powiedział Sokel.

Towary niespożywcze obejmują produkty dla zdrowia i urody, takie jak witaminy, suplementy diety, szampony i mydła.

„Mamy wiele rzeczy do zbadania” – powiedział Sokel.

Wiadomości kulinarne: Ekskluzywna przygoda z gotowaniem, sztuczki do przechowywania żywności, otwórz nową restaurację taco

Przeczytaj to: Jedzenie to nie lekarstwo – trzymaj jedzenie na talerzu i w perspektywie

Różnorodność zapasów

Podobnie jak Lambert, Sokel nie był fanem długich, wielogodzinnych wycieczek do dużych miast w poszukiwaniu europejskich marek. To właśnie skłoniło byłego pracownika restauracji do zostania przedsiębiorcą.

W 1989 roku Sokel na wiele lat przeniósł się z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych, zarządzał restauracjami i mieszkał w Tennessee. Ale były rzeczy, których brakowało jej w ojczyźnie, których nie mogła znaleźć w lokalnych sklepach.

„Musieliśmy pojechać do Atlanty, aby kupić nasze rzeczy, więc powiedziałem: »Wystarczy. Mam dość jazdy. – Powinniśmy mieć tu sklep – powiedziała.

W 1999 roku otworzył swój pierwszy europejski rynek w Chattanooga w stanie Tennessee.

Powiedziała, że ​​wiele innych europejskich sklepów sprzedaje głównie produkty z Rosji i Ukrainy, ale chciała miejsca, które lepiej reprezentowało kontynent.

„Czegokolwiek ludzie szukają, staram się dodać do nich, w ten sposób łatwiej im zdobyć rzeczy i nie muszą jechać aż do Atlanty lub dużych miast, aby zdobyć którąkolwiek z tych rzeczy” – powiedziała .

Sokel powiedział, że kupującymi są rdzenni mieszkańcy, byli mieszkańcy i ci, którzy podróżowali do krajów europejskich.

READ  Napisy do Squid: Fani dowiadują się o „nieudanych” scenach dzięki napisom

„Albo ich rodzice mają dziedzictwo z tych krajów” – powiedziała. „Wiele osób przychodzi i chce tylko spróbować kilku rzeczy”.

Lokalizacje rynków europejskich obejmują Ooltewah w Tennessee i Anderson w Kolumbii oraz Spartanburg w Południowej Karolinie. Jednak zapasy różnią się w zależności od sklepu.

„Moim celem jest zadowolenie klientów. W każdym regionie jest inaczej” – powiedział Sokel. „W tym regionie są pewne rzeczy, które sprzedają się bardzo dobrze, a niektóre nie. W Tennessee wiem, co jest bestsellerem i ludzie nawet nie szukają tu tych przedmiotów. Każdy region jest inny. „

Sklep Arden jest dziesiątą lokalizacją firmy, co zostało spowodowane wieloma zamówieniami, które otrzymał Sokel, aby otworzyć w okolicy.

Lambert zgadza się, że rynek europejski był niezbędny dla mieszkańców.

„Jest mile widzianym dodatkiem do społeczności” – powiedziała.

Rynek europejski

gdzie: Brian Street 9, Jordania

godziny: 10:30 do 18:30 od poniedziałku do soboty i 12:30 do 15:00 w niedzielę

informacje: Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź europeanmarketus.comZadzwoń (828) 585-2502 lub śledź na Facebooku pod adresem facebook.com/EuropeanMarketArdenNC/.

Tiana Kennell jest reporterką zajmującą się jedzeniem i napojami dla Asheville Citizen Times, części USA Today Network. Wyślij do niej e-mail na [email protected] lub śledź ją na Twitterze/Instagramie @PrincessOfPage. Prosimy o wsparcie tego rodzaju dziennikarstwa poprzez: Subskrypcja Do gazety Citizen Times.