Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, czwartek 5 sierpnia 2021

Liczba osób na listach płac NSW spadła do najniższego poziomu od stycznia, gdy na rynek pracy wkroczyła blokada w Greater Sydney.

Dane Australijskiego Biura Statystycznego w czwartek pokazały, że liczba osób zatrudnionych w Nowej Południowej Walii spadła o 4,4 procent w ciągu dwóch tygodni do 17 lipca.

Na liście płac NSW jest teraz mniej osób niż w marcu zeszłego roku, przed pierwszym ogólnopolskim zamknięciem.

Miejsca pracy w Sydney spadły o 5 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas gdy spadek w pozostałej części stanu wyniósł 3 procent. kredyt:Gabriel Sharot

W Nowej Południowej Walii liczba miejsc pracy w Sydney spadła o 5 procent w ciągu dwóch tygodni, podczas gdy w pozostałej części stanu spadła o 3 procent.

Blokada NSW miała wpływ na inne części kraju. Dane dotyczące wynagrodzeń w ACT spadły o 2,4 procent w ciągu dwóch tygodni, podczas gdy w Wiktorii o 1,9 procent i o 1,1 procent w Queensland.

Spadek odnotowano w każdym stanie i terytorium, w tym w Australii Południowej (1,4 proc.), Australii Zachodniej (1,2 proc.), Tasmanii (1,7 proc.) i Terytorium Północnym (1,5 proc.).

Szef Biura ds. Statystyki Pracy, Bjorn Jarvis, powiedział, że może to mieć wpływ na ogólne liczby z wakacji szkolnych, a także ogólnokrajowych blokad.

„Ostatnie dwa tygodnie danych zbiegły się z wakacjami szkolnymi w każdym stanie i terytorium, drugim i trzecim tygodniem blokady w Greater Sydney, zwiększyły ograniczenia COVID-19 w innych częściach Nowej Południowej Walii i pierwsze dwa dni blokady w Wiktorii” powiedział.

Jarvis powiedział, że NSW stanowiło 32 procent wszystkich miejsc pracy związanych z płacami, podczas gdy Victoria stanowiła kolejne 26,2 procent.

Kobiety poniosły główny ciężar niedawnego zamknięcia, a liczba kobiet na liście płac spadła o 2,8 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wśród mężczyzn spadek wyniósł 2 proc.

Starsi Australijczycy również są poza rynkiem pracy. Największy spadek zanotowano wśród osób w wieku powyżej 70 lat, o 5,3 procent, podczas gdy wśród osób w wieku około 20 lat odnotowano spadek o 3,9 procent.

READ  Australia zmierza do ujemnych stóp procentowych w związku ze stagnacją na rynku rud żelaza i nieruchomości