Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, wtorek 13 kwietnia 2021 r

Rynki azjatyckie były przeważnie wyższe we wtorek, ponieważ rosły nadzieje na globalne ożywienie gospodarcze pomimo wzrostu przypadków koronawirusa w wielu miejscach.

Chiny poinformowały, że ich eksport wzrósł w marcu o około 31 procent, zgodnie z oczekiwaniami, ale słabszy niż 60-procentowy wzrost obserwowany w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Większość rynków azjatyckich była we wtorek droższa. Przypisuj mu:AP

Zwiększona aktywność handlowa odzwierciedla rosnący popyt na rynkach zagranicznych, nawet gdy niektóre kraje ponownie wprowadzają środki ostrożności, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą nowych infekcji.

Geoffrey Haley, analityk regionu Azji i Pacyfiku w OANDA, powiedział, że pod względem dolara amerykańskiego nadwyżka handlowa Chin spadła do 13,8 mld USD wobec oczekiwanej nadwyżki w wysokości 52 mld USD.

Japoński indeks Nikkei 225 wzrósł o 1 procent podczas porannego handlu do 29 832,50. Indeks Kospi w Korei Południowej wzrósł o 0,8 procent do 3159,49 punktu.

Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 1,2 procent do 28779,09, podczas gdy Shanghai Composite zmienił się nieznacznie na poziomie 3413,29.

Robert Carnell, dyrektor regionalny ds. Badań w regionie Azji i Pacyfiku w ING, spodziewa się, że handel w tym regionie będzie tymczasowy, ponieważ inwestorzy czekają na dane, które pomogą ocenić poprawę sytuacji po pandemii.

Niezależnie od chińskich danych handlowych, powiedział w raporcie, „rynki azjatyckie, podobnie jak inne rynki, będą w stanie skrajnego niepokoju w oczekiwaniu na publikację ważnych danych o inflacji w USA za marzec dzisiaj”.

Zbliża się sezon zarobkowy, a wyniki przedsiębiorstw mogą wskazywać na przyszły trend wzrostowy, ponieważ kraje stopniowo wychodzą ze szkód, jakie wyrządziła epidemia.

JPMorgan Chase i Wells Fargo raportują w środę, a Bank of America i Citigroup w czwartek.

Nadal istnieją obawy dotyczące ostatnich skoków przypadków koronawirusa, w tym w Brazylii i stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Na początku tego tygodnia Japonia, która podąża za światowym wprowadzeniem szczepionki, wezwała do podjęcia wspieranych przez rząd środków w celu powstrzymania niedawnego wzrostu zachorowań w niektórych regionach.

READ  South Hedland Chicken Treat oferuje sześciocyfrową pensję, aby przyciągnąć pracowników

W Tajlandii władze ostrzegają przed możliwą eksplozją przypadków po odkryciu wielu nowych infekcji wśród ludzi, którzy bywają w klubach i innych miejscach rozrywki.

Reuters