Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, wtorek 27 kwietnia 2021 r

Seria przejęć korporacji, aktualizacji tras i rekordowych wzrostów na Wall Street nie mogła we wtorek pchnąć ASX do akcji, ponieważ indeks S & P / ASX 200 spadł o 0,2 procent drugi dzień z rzędu do 7033,8 punktu.

Ogólne wolumeny były niskie, z wyjątkiem firm z dużymi reklamami, takich jak Bingo Industries, które wzrosły o 6,3 procent do 3,40 USD po potwierdzeniu przejęcia przez Macquarie, oraz 12-procentowy spadek w Nickel Mines do 1,13 USD po słabszym niż oczekiwano raporcie o produkcji.

Indeks ASX spadł o 0,2 proc. Drugi dzień z rzędu. Przypisuj mu:Louis Dovis

BlueScope Steel zamknął się tylko o 0,5 procent wyżej, osiągając 22,16 USD pomimo silnej modernizacji układu kierowniczego opartej na wyższych cenach stali, a Tabcorp zamknął się o 4,2 procent wyżej, osiągając 5 USD dzięki lepszej ofercie przejęcia.

Usługa Afterpay spadła o 5,5% do 115,96 USD, a akcje Xero spadły o 2,2% do 139,55 USD, ponieważ sektor technologiczny pozostawał podatny na wahania giełdowej giełdy Nasdaq, ponieważ firmy podawały mieszane wyniki kwartalne.

Akcje konsumenckie, takie jak Wesfarmers, Woolworths i a2 Milk, nadal spadały. Dane finansowe były płaskie, Westpac i NAB zamknęły się niżej, ale zyskały ANZ Bank, Commonwealth Bank i Macquarie Group.

„Na rynku widać wyraźne oznaki ożywienia gospodarczego i (malejących) przypadków wirusów w krajach takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania” – powiedział Andrew Tishhurst, analityk inwestycyjny w Nomura Australia.

„ Nastroje są bardziej zróżnicowane w całej Azji, co odzwierciedla wzrost liczby przypadków COVID, i istnieje fundamentalna obawa, czy zaczynamy wyprzedzać siebie i czy wszystkie dobre wiadomości są zarezerwowane. ⁣

Zapasy materiałów radziły sobie lepiej niż rynek, ponieważ ceny rudy żelaza utrzymywały się na remisie.

Dodał, że traderzy również czekają na publikację kluczowych danych ekonomicznych w dalszej części tygodnia, takich jak australijska inflacja w środę rano oraz przemówienie prezydenta USA Joe Bidena na temat dalszych działań stymulujących zatrudnienie.

READ  Domino's Australia wypuszcza osiem nowych pozycji w menu

Czwartkowe posiedzenie Fed nie powinno doprowadzić do zmian w polityce pieniężnej.