Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 571. dniu inwazji | Rosja

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 571. dniu inwazji | Rosja

 • W sobotę przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un dokonał inspekcji rosyjskich bombowców strategicznych zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej i rakiet hipersonicznych „Kinchal” w towarzystwie rosyjskiego ministra obrony. Siergieja Szojgu w Knevichy, około 50 kilometrów od Władywostoku na dalekim wschodzie Rosji. Shoigu przywitał Kima i omówił praktyczne kwestie dotyczące zacieśnienia współpracy wojskowej.

 • Korea Północna być może będzie w stanie zwiększyć dostawy rosyjskiej amunicji artyleryjskiej na wojnę na Ukrainie, ale jest mało prawdopodobne, aby zrobiło to dużą różnicę. Poinformował o tym starszy amerykański oficer wojskowy po przybyciu do Norwegii, aby wziąć udział w spotkaniach NATO. Niedawne spotkanie w Rosji pomiędzy Kim Dzong Unem a Władimirem Putinem prawdopodobnie skłoni Koreę Północną do dostarczenia Moskwie pocisków artyleryjskich kal. 152 mm z czasów radzieckich, powiedział szef armii amerykańskiej, gen. Mark Milley. Dodał jednak, że nie jest jeszcze jasne, ile i kiedy.

 • Rosja w sobotę zaprzeczyła twierdzeniom Ukrainy o odbiciu zniszczonej wschodniej wsi Andriejewka, punktu początkowego na drodze do miasta Bachmut. „Wróg… na próżno próbuje wypędzić siły rosyjskie z skupisk ludności w Kłyszczewce i Andriejewce” – oznajmiło rosyjskie Ministerstwo Obrony podczas codziennej odprawy.

 • Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegł, że wojna na Ukrainie nie będzie szybko zakończonaW opublikowanym w niedzielę wywiadzie Kijów kontynuuje kontratak przeciwko Rosji. „Większość wojen trwa dłużej, niż oczekiwano na początku” – powiedział Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej Funke. Dodał: „Dlatego musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie”.

 • Ukraina będzie mogła przeprowadzić więcej ataków na rosyjskie statki, powiedział agencji Reuters ukraiński minister, który odegrał kluczową rolę w budowie krajowego przemysłu dronów, po serii niedawnych nalotów morskich. Będzie więcej dronów, więcej ataków i mniej rosyjskich statków. „To jest pewne” – powiedział w piątkowym wywiadzie minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow.

  READ  Odcinek: Novak Djokovic wygrywa bitwę sądową, Bob Saget umiera i dlaczego można spodziewać się większych niedoborów dostaw w Wallis
 • Brytyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że Rosja może być w stanie zgromadzić duże zapasy wystrzeliwanych z powietrza rakiet manewrujących i użyć ich do wycelowania w ukraińską infrastrukturę następnej zimy. W swojej najnowszej aktualizacji wywiadu ministerstwo stwierdziło, że wystrzeliwane z powietrza rakiety manewrujące (ALCM), w szczególności nowoczesny AS-23a Kodiak, stanowiły sedno większości rosyjskich ataków dalekiego zasięgu na ukraińską infrastrukturę energetyczną w okresie od października 2022 r. do marca 2023 r.

 • Podczas poszukiwań Brytyjczyka, którego zaginięcie zgłoszono miesiąc temu, na Ukrainie odnaleziono ciało. 16 sierpnia rodzina zgłosiła zaginięcie Daniela Burke, lat 36, z południowego Manchesteru, a jego rodzina nie miała od niego żadnej wiadomości i przypuszczała, że ​​udał się na Ukrainę. Władze ukraińskie poinformowały funkcjonariuszy poszukujących Burke’a, że ​​znaleźli ciało.

 • Władze rosyjskie na Krymie poinformowały w sobotę, że planują sprzedać około 100 ukraińskich nieruchomości, w tym jedną należącą do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Według Reuters, przewodniczący parlamentu Krymu Władimir Konstantinow powiedział, że znacjonalizowane nieruchomości zostaną sprzedane „wkrótce” i że władze przeprowadziły pierwsze osiem aukcji na nieruchomości ukraińskich biznesmenów – podaje Reuters.

 • Były prezydent USA i faworyt w nominacji Partii Republikańskiej do Białego Domu w 2024 r. powiedział, że Donald Trump był zadowolony, słysząc, że otrzymał pochwałę od rosyjskiego przywódcy Władimira Putina. W nagranym na taśmie wywiadzie z Kristen Welker, moderatorką nowego programu „Meet the Press” stacji NBC, Trump powiedział, że Putin schlebiał jego stanowisku w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, na co Trump odpowiedział: „Podoba mi się, że to powiedział. Bo to właśnie dla mnie oznacza mówię, że to prawda.” .

 • Jak podała państwowa Polska Agencja Informacyjna, od niedzieli w Polsce wprowadzi się zakaz wjazdu samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział, że zakaz stanowi kolejną część sankcji nałożonych na Rosję i jej obywateli w związku z wojną na Ukrainie.

  READ  Covid Live: Raab „pewny” premier był „bezproblemowy” z Parlamentem; Australia odnotowuje najbardziej śmiertelny dzień | wiadomości ze świata
 • Moskwa odmówiła skazania rosyjskiego biznesmena Władysława Kljuszyna przed amerykańskim sądem, określając to jako „motywowane politycznie” w związku z jego udziałem w wartym 93 miliony dolarów programie wykorzystywania poufnych informacji, podała w sobotę agencja informacyjna RIA. Kljuszyn, który ma powiązania z Kremlem, został skazany 7 września na dziewięć lat więzienia po tym, jak w lutym został skazany za handel akcjami przy wykorzystaniu zhakowanych tajnych informacji o zarobkach wielu spółek.