Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SAG-AFTRA pochwala „przełomową” umowę dotyczącą reprodukcji dźwięku z firmą Replica zajmującą się sztuczną inteligencją

SAG-AFTRA pochwala „przełomową” umowę dotyczącą reprodukcji dźwięku z firmą Replica zajmującą się sztuczną inteligencją

SAG-AFTRA ogłosiła zawarcie „przełomowej umowy dotyczącej lektora opartej na sztucznej inteligencji” z Replica Studios, firmą, która według niej „buduje największą na świecie bibliotekę aktorów głosowych wykorzystujących sztuczną inteligencję” do wykorzystania w branży gier i filmu.

„Ta nowa umowa toruje drogę profesjonalnym lektorom do bezpiecznego odkrywania nowych możliwości biznesowych w zakresie ich cyfrowych replik lektorskich z wiodącymi w branży zabezpieczeniami zaprojektowanymi specjalnie dla technologii AI, umożliwiając… studiom gier wideo i innym firmom współpracującym z… Repliką dostępu do najlepszych talentów SAG-AFTRA.”

Transkrypcje audio stanowią dużą część dyskusji na temat sztucznej inteligencji w przemyśle muzycznym, a także w zawodzie aktora. Wielu artystów i marek postrzega to jako jedną z największych możliwości, jakie stwarza sztuczna inteligencja, podobnie jak Grimes Już eksperymentuję w tej przestrzeniWielu artystów podpisało kontrakt z Universal Music i Warner Music Weź udział w eksperymencie z YouTube.

Jednak artyści są również, co zrozumiałe, zdenerwowani możliwością umożliwienia firmom technologicznym, a nawet wytwórniom płytowym, wykorzystywania ich głosów w ten sposób. Coraz częściej toczy się debata na temat zabezpieczeń prawnych, na jakich artyści i inni wykonawcy mogą polegać, aby chronić swój głos, podczas gdy zakulisowi menedżerowie i prawnicy zaczęli ostrożnie podchodzić do warunków umów, które mogłyby pozwolić wytwórniom i studiom na wykorzystywanie głosu wykonawcy bez wyraźnego pozwolenie.

SAG-AFTRA szczególnie głośno wypowiadała się na temat praw wykonawców do ochrony swojego głosu, wyglądu i tożsamości w kontekście sztucznej inteligencji, a zapewnienie tych praw było kluczową częścią sporu, który doprowadził do zeszłorocznego wielkiego strajku w Hollywood.

Rozszerzając zakres umowy z Replica Studios, gildia twierdzi, że „kładzie ona podwaliny pod uczciwe i godziwe zatrudnianie aktorów głosowych podczas odkrywania przez nich nowych możliwości generowania przychodów zapewnianych przez sztuczną inteligencję”, szczególnie w branży gier. Dodaje, że umowa „zapewnia, że ​​wykonawcy wyrażają zgodę na wykorzystanie ich cyfrowego podwójnego głosu i negocjuje je, oraz wymaga, aby wykonawcy mieli możliwość rezygnacji z dalszego wykorzystywania jego cyfrowego podwójnego głosu w nowych utworach”.

READ  Pobierz instrukcje naprawy iPhone'a i nie tylko

Z radością witając umowę z Replica Studios, Fran Driesch, prezes SAG-AFTRA, mówi: „Sztuczna inteligencja zdominowała nagłówki gazet, a dla większości wykonawców najlepszą ochroną przed nieautoryzowanymi cyfrowymi symulacjami ich głosu, wyglądu i/lub występów jest SAG- AFTRA”. kontrakt. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z Replica Studios, ponieważ jest to świetny przykład dobrze wykonanej sztucznej inteligencji.