Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sam Campbell zdobywa nagrodę Comedy Award na Festiwalu Filmowym w Edynburgu 2022 | Festiwal w Edynburgu

Nagroda dla Najlepszej Komedii Roku Festiwal w Edynburgu Fringe poszedł do zagranicznych talentów. Australijski komik Sam Campbell został zwycięzcą Dave’s Edinburgh Comedy Awards, prestiżowego konkursu, który tego lata obchodził 40-lecie istnienia.

30-letni Campbell z Queensland jest teraz piątym zwycięzcą Best Show pochodzącym z Australii, wyprzedzając zwycięzców z Irlandii, którzy czterokrotnie zdobyli tę nagrodę.

Nagroda dla debiutanta trafiła do urodzonej w Meksyku Amerykanki Lary Ricote za jej show GRL/LATNX/DEF. – Jesteś dla mnie taki miły. To szaleństwo! – powiedziała 25-letnia fotografka, która jest słabosłysząca i na scenie opowiada o swojej niepełnosprawności.

Prezentacja Ricote odnosi się do ich „statusu wielokrotnej mniejszości”, a także do faktu, że nie wszyscy są klasami wizualnymi. „Bycie mniejszością jest teraz bardzo obecne” – zażartowała po zdobyciu nagrody. „Jestem dziewczyną, młodą kobietą, Latynosem i jestem niepełnosprawna, więc sprawdzam wiele pól. Ale muszę być bardzo szczera w stosunku do mniejszości, w których jestem. Jestem w ciekawym miejscu i w bardzo uprzywilejowanym miejscu ”. Ricote zdobyła również w zeszłym roku nagrodę Funny Women of Theatre Performers Award.

Program, za który Campbell zabrał do domu główną nagrodę w wysokości 10 000 funtów, ma po prostu tytuł komedia Wyświetlacze. „Zasłużyłem na nagrodę i oczekiwałem jej”, powiedział publiczności, zanim się poprawił. To była wielka niespodzianka. To szaleństwo. Komik dodał, że wykorzystałby nagrodę pieniężną, by „być wyższy”.

Północny program Campbella, który odbywał się tylko w drugiej połowie festiwalu, zawierał specjalne „ostrzeżenie” komediowe: „Chcę być wykonawcą światowej klasy. chodzić tam i być dla niego miłym.

Były zdobywca nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Melbourne w 2018 roku, Campbell pokonał dziewięciu innych rywali, w tym Alfiego Browna, syna aktora Jana Ravensa. Sean Walsh, były uczestnik Strictly Dancing; i Jordan Gray, pierwszy transpłciowy kandydat w konkursie.

Wśród wielbicieli orzeczeń sędziego nagród był reżyser filmowy Shaun of the Dead Edgar Wright, który: ćwierkanie Jak bardzo podobał ci się pokaz na festiwalu Ricot?

Best in Class, który wspiera wykonawców wywodzących się z klasy robotniczej, zdobył nagrodę komitetu za Spirit of Margin, nagrodę nieprzyznawaną co roku. Odnosząc się do trudności w sfinansowaniu marginalnego programu, najlepszy w klasie Sian Davies powiedział: „Ludzie nie mogą sobie teraz pozwolić na życie, nie mówiąc już o przychodzeniu tutaj. Najlepszy w klasie jest w najlepszym razie lepki gips. ”.

Jej sprawa spotkała się z aprobatą Campbella, który powiedział: „Źle jest, gdy ludzi nie stać na to. Nie jestem ekspertem, ale dla każdego, kto tu traci pieniądze, to śmierdzi”.

Davis wyjaśniła, że ​​w 2018 roku została poproszona o przesłuchanie do marginalnego programu. Kiedy jej się udało, powiedziano jej, że będzie musiała zapłacić 1800 funtów, aby zabezpieczyć swoje miejsce. W rezultacie promotorka zrezygnowała z niej, mimo starań koleżanek o zebranie pieniędzy.Na początku powiedziała, że ​​jest „wkurzona”, a potem postanowiła wziąć udział w swojej własnej wystawie komiksów robotniczych na Festiwalu: „Nie chcę t pobiera opłatę za przywilej wejścia i dostają zapłatę. „Kiedy dasz nam miejsce przy swoim stole, możemy to zrobić” – powiedziała.

Imprezę w porze lunchu w miejskiej galerii sztuki Dovecot Studios zaprezentowała dyrektor ds. nagród, Nica Burns, która powiedziała: „Razem zbudowaliśmy najlepszy przemysł komediowy na świecie. Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich. Wszystko, czego potrzebują, to być bardzo utalentowani, a przede wszystkim zabawni”.

W tym roku komitetowi ds. nagród, wcześniej znanemu jako Perrier, a teraz sponsorowanemu przez Comedy Channel Dave, przewodniczył producent komediowy Sky Studios Adnan Ahmed, a w jego skład weszli dyrektor Dave Sherry Cunningham oraz dyrektor generalny Channel 4 Joe Howlett.

READ  NENT zdobywa więcej praw do Premier League | C21Media | Aktualności