Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samolot United Airlines skręca po tym, jak podczas startu pękła opona

Samolot United Airlines skręca po tym, jak podczas startu pękła opona

Samolot linii United Airlines lecący do Japonii został zmuszony zawrócić na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles, gdy w czwartek po starcie w San Francisco w samolocie zgubiła się opona – potwierdziła linia lotnicza. Poczta nowojorska.

Według władz linii lotniczych i lotniska, spadające podwozie samolotu United Flight 35 uszkodziło kilka samochodów na parkingu międzynarodowego lotniska w San Francisco po wystartowaniu Boeinga 777-20 około godziny 11:30.

Szokujące nagranie pokazało, że podczas wznoszenia się w powietrze samolot stracił jedną z sześciu opon po lewej stronie.

United Airlines potwierdziły „The Post”, że Boeing 777-200 lecący do Osaki z 235 pasażerami, 10 stewardami i czterema pilotami na pokładzie wylądował bezpiecznie na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.

Rzecznik firmy powiedział: „Pracujemy nad zorganizowaniem nowego samolotu, który umożliwiłby kontynuowanie tej podróży dla naszych klientów”.

Rzecznik firmy powiedział dziennikowi The Washington Post, że kawałki opon spadły na parking dla pracowników na lotnisku w San Francisco, „powodując uszkodzenia wielu pojazdów”.

„Nie było żadnych obrażeń. Pas startowy został na krótko zamknięty w celu usunięcia gruzu, ale został ponownie otwarty” – dodali.

Na nagraniu wideo opublikowanym w Internecie z lotniska widać samochód, którego tył został rozbity, a ogrodzenie uszkodzone.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​samolot został zaprojektowany tak, aby wylądować bez problemu w przypadku zgubienia lub uszkodzenia opon.

To już trzeci raz w tym tygodniu, gdy samolot Boeing używany przez United miał problemy w powietrzu.

Jeden z silników Boeinga 737-900 używanego przez tę linię zapalił się kilka minut po locie w Teksasie. Lot nr 1118 United Airlines natychmiast powrócił na lotnisko międzykontynentalne im. George'a H. Busha w Houston.

W poniedziałek „San Francisco Chronicle”, powołując się na dane, donosi, że podczas innego lotu linii United United z Honolulu do San Francisco nad Pacyfikiem doszło do awarii silnika. Na szczęście samolot Boeing 575-300 wylądował bezpiecznie w miejscu docelowym już godzinę po odkryciu awarii.

READ  Nowy konkurent Toyoty RAV4 zmierza w dół

Boeing uporał się z falą problemów, które rozpoczęły się w styczniu, gdy w trakcie lotu liniami Alaska Airlines odpadła zatyczka w drzwiach. Podczas inspekcji samolotu Boeing Max 9 wykryto później szereg wpadek w procesie produkcyjnym.

Panel ekspertów FAA już wcześniej w lutym skrytykował „brak świadomości standardów związanych z bezpieczeństwem na wszystkich poziomach organizacji” Boeinga.

z Drut pocztowy

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Poczta nowojorska Zostało powielone za zgodą