Sarah Lavin i Sean Tobin są najlepsi w poprawianiu żywotności zegara

Sarah Lavin i Sean Tobin kontynuowali swoje postępy w Irlandii podczas sobotniej porannej sesji na halowych mistrzostwach Europy w Toronto w Polsce, reżyserując najlepsze czasy w ich życiu.

Lavin przyjechał do Polski za dwoma indywidualnymi najlepszymi w szybkich 60-metrowych biegach przez płotki, a zawodnik z Limerick pobiegł w 8,06 sekundy i ponownie awansował, gdy zajął trzecie miejsce i zapewnił sobie automatyczne miejsce kwalifikacyjne.

Lavin, który startował w pięciu z sześciu biegów, poprawił wynik na 8.13, który prowadził tydzień temu, wygrywając w biegu z 7,92 do złotej medalistki Nadine Wieser z Holandii; Zarówno półfinały, jak i finały zaplanowano na niedzielę.

Lavin, 26 lat, składa hołd swojemu trenerowi Noelowi Morrisseyowi. „Nie sądzę, żeby którykolwiek sportowiec miał odpowiedni wyścig. Mam więc nadzieję, że mój trener ma dużo pracy”.

Dobin zarezerwował miejsce po biegu w niedzielnym finale na 3000 metrów z czasem życia 7: 47,71, poprawiając swój bieg do 7: 48.01 w zeszłym miesiącu, co jest szóstym najszybszym czasem, jaki Irlandczyk kiedykolwiek pokonał. Stając się najszybszym z trzech biegów, zawodnik Clonemel zajął piąte miejsce, pokonując Brytyjczyka Andy’ego Buttsarda z wygraną 7: 46.46, co wystarczyło, aby 26-letni Toby szybko przegrał.

Polski medalista Marcin Lewandowski wziął udział w kontrowersyjnym finale na 1500 metrów w piątek wieczorem, a zwycięzca z Norwegii Jacob Ingbriksen został początkowo zdyskwalifikowany, a następnie ponownie zatrudniony: Ingbriktson przeszedł przez swój bieg i teraz jest zdeterminowany, aby ukończyć grę podwójną.

John Travers przez długi czas utrzymywał się w polowaniu kwalifikacyjnym, po czym wycofał się na ostatnie okrążenie i zajął ósme miejsce z wynikiem 8: 05.96, podczas gdy spóźniony Brian Fey pobiegł z całych sił, gdy w biegu 7: 56.13 zajął siódme miejsce.

Kontuzja podczas biegu nie pomogła Leonowi Reidowi w jego szansach na dotarcie do biegu na 60 m, gdzie zajął piąte miejsce z 6,75; Kolega z drużyny Israel Olatunde był czwarty w swoim biegu z wynikiem 6,79, zanim Dean Adams zajął siódme miejsce w swoim biegu 6,89, a trio nie awansowało do półfinałów.

READ  Polska „tarcza” antyinflacyjna tymczasowo obniży CPI

Harmonogram sobotniego wieczoru obejmuje Nadię Power w półfinale kobiet na 800 m (18:16), Seana McPhillipsa w półfinale (18:33) i Marka Englisha, Phila Healy’ego w finale kobiet na 400 m (19:25).