Saurabh Chaudhry zdobywa srebrny medal w Pucharze Prezydenta | Więcej wiadomości sportowych

WROCLAO (Polska): Młody indyjski strzelec Saurabh Choudary zdobył w sobotę srebrny medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 m podczas Pucharu Międzynarodowej Federacji Sportu Dziecięcego.
Chaudhry zdobył łącznie 24 punkty w konkursie o złoty medal, a rodak Abhishek Verma zadowolił się brązem w tej imprezie.
Niemiecki Christian Ritz zdobył złoty medal z łączną notą 34.
Christian zdominował finał, kończąc z wynikiem 34 z Saurabhem na bardzo długim dystansie z 24.
Fermat zdobył brązowy medal po drugiej serii pięciu strzałów z wynikiem 21.
Irański mistrz olimpijski Javed Foroughi zajął czwarte miejsce.
Jawad jako pierwszy odpadł na czwartym miejscu po pierwszej serii pięciu uderzeń. Finałowy mecz składał się z trzech zestawów po pięć strzałów każdy.
Chaudhry również zajął drugie miejsce za Ritzem w pierwszym półfinale 24-25, aby wziąć udział w finale.
Verma wygrał swój drugi półfinał przeciwko Jawadowi 27-24, aby objąć rolę medalową.
Indianie weszli wcześniej do pierwszej ósemki, zajmując trzecie i czwarte miejsce na 12 strzelców w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, 581 strzał Chaudhry’ego i 580 strzał Fermy.
W kobiecym pistolecie pneumatycznym 10 m złoty medalista olimpijski młodzieży Manu Bhakkar zajął trzecie miejsce w półfinale 1 z wynikiem 23.
Inauguracyjny Puchar Prezydenta ISSF to przerobiona wersja finałów ISSF World Cup, w których 12 najlepszych sportowców roku według światowych rankingów jest zapraszanych do wyłonienia najlepszych indywidualnych sportowców roku na odpowiednich imprezach olimpijskich. Indywidualni zwycięzcy oprócz nagrody pieniężnej otrzymają Złotą Bramkę.
Nagrody pieniężne zostaną również przyznane wszystkim sportowcom w poszczególnych konkurencjach.

READ  Pita Taufatofua Tonga ujawnia, dlaczego pomija Games; Tłum w Pekinie pozdrawia zakazanego sędziego