Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Schroniska dla zwierząt w Nowej Zelandii są zalane jeżowcami. Czy winni są Minecraft i TikTok? | Nowa Zelandia

Boom na jeżowce spowodował, że tysiące uśmiechniętych płazów gromadzą się w schroniskach dla zwierząt w Nowej Zelandii, a niektórzy obwiniają swoją nową popularność na Minecraft, TikTok i inne gry online.

Emma Neal, która prowadzi ratunek płazów, gadów i zwierząt w Dunedin, powiedziała, że ​​ma teraz pod swoją opieką 2000 jeżowców, po tym jak 600 stworzeń przybyło w zeszłym tygodniu. Więc jeśli ktoś szuka jeżowca, powiedziała, możesz wysłać go w moją stronę.

Neil powiedział, że niektórzy niedoświadczeni właściciele nie wyplenili swoich zwierząt domowych ani nie umieścili par hodowlanych w zbiornikach. Miłosne płazy „kończą z krzyżowymi szponami i [owners are] Nie wiem, co zrobić z jajkami… Wtedy dostajesz dosłownie tysiące z nich i nie możesz znaleźć dla nich domu” – powiedziała.

„Mogą wyprodukować dużą liczbę jaj”, powiedziała Alison Vaughan, dyrektor naukowy SPCA. „Ta sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli”.

jeżowce są Zagrożone na wolności, ale jest szeroko hodowany w niewoli. Ich rozwój został po części napędzany popularnością w Internecie, gdzie ich małe twarze, ułożone w nieustannym uśmiechu, idealnie pasują do memów i filmów, które można udostępniać.

Stworzenia zostały trafione TIK TokIch hashtag zgromadził 2,6 miliarda wyświetleń.

Axie Infinity, gra online, w której gracze walczą z rysunkowymi jeżowcami, osiągnęła swój szczyt z około 2,7 milionami użytkowników w listopadzie zeszłego roku. Być może największym współtwórcą renesansu epsilotelu jest Minecraft i bardzo popularna Gra o budowanie świata dla dzieci, w której płaz został wprowadzony jako stworzenie towarzyszące w 2021 roku.

Google Trends informuje, że liczba wyszukiwań hasła axolotl osiągnęła najwyższy poziom, gdy Minecraft wprowadził go w lipcu 2021 r., ale od tego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie. na arenie międzynarodowej Porty zaczęły raportować w zeszłym roku że jeżowce stały się gorącym nowym zwierzakiem dla dzieci grających w Minecrafta.

READ  Władze Indii walczące z wybuchem niszczycielskiego koronawirusa utworzyły sieć nad rzeką Ganges w celu zbierania ciał

Jednak eksperci ds. dobrostanu zwierząt twierdzą, że niektórzy właściciele zwierząt są naiwni, jeśli chodzi o zaangażowanie. Dr Helen Petty z weterynarzy ds. dobrostanu zwierząt powiedziała, że ​​ma obawy od zeszłego roku, kiedy to powiedziała, że ​​coraz więcej dzieci zaczęło prosić rodziców o jeżowce.

“Właśnie w tym czasie Maine Craft Pod warunkiem możliwości odrodzenia się, jak powiedziały jeżowce w serialu – w tym momencie pojawiły się obawy dotyczące wymagań, jakie dzieci stawiały rodzicom, jeśli chodzi o uzyskanie prawdziwej okazji” – powiedziała. „Nie są łatwymi zwierzętami… tak naprawdę mają konkretne potrzeby”.

Danny Mukomoko, który biega Wellington ratuje płazy i gadyW zeszłym tygodniu, zgodnie z informacją ratunkową, przybyło 25 jeżowców. Uważano, że jego rosnąca popularność mogła być związana z Minecraftem.

Mokomoko powiedziała, że ​​wiele osób nie rozumiało wysiłku potrzebnego do utrzymania Epsulotela – w ciągu ostatnich dwóch tygodni ratownicy pytali „setki osób” o adopcję, ale większość z nich wyparowała, gdy powiedziano im, że sprzęt i leczenie są potrzebne utrzymuj Epsulotel zdrowy i szczęśliwy.

Neil był sceptyczny, czy sam Minecraft może wyjaśnić wysokie liczby Absolut, mówiąc, że obwinia za to nieodpowiedzialny rozwój. Powiedziała również, że są doskonałymi zwierzętami domowymi – o ile rodziny są przygotowane i przeprowadzają odpowiednie badania nad zbiornikami, jedzeniem i opieką. Dla tych, którzy rozważają przeprowadzenie pojedynczego eksperymentu, przezroczyste stworzenia nie są eksperymentem krótkoterminowym – mogą żyć nawet 25 lat.