Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Scorsese i DiCaprio ujawniają wpływ słynnego polskiego filmu „Popiół i diament” na „Infiltrację” podczas ekskluzywnego czatu – Sekcja angielska

Scorsese i DiCaprio ujawniają wpływ słynnego polskiego filmu „Popiół i diament” na „Infiltrację” podczas ekskluzywnego czatu – Sekcja angielska

Internetowa dyskusja dotyczyła motywów i postaci filmu Wadżda Praca wpłynęła na ich styl opowiadania historii i rozwój postaci.

Scorsese Saga kryminalna 2006”,Ten późny„, który w końcu przyniósł Oscary W przypadku najlepszego filmu i najlepszego reżysera wydaje się, że w dużej mierze czerpie on ze złożoności moralnej i dynamiki postaci Wadżda Arcydzieło, które słynny reżyser umieścił także na swojej liście najlepszych filmów 15 najlepszych filmów wszechczasów Dla magazynu „Widok i Dźwięk”.

Scorsese wyjaśnił: „To jest człowiek, który utknął, [and] Twoja postać w The Departed utknęła w wojnie, której nie planowała. Zostaje postrzelony. Nie wie, dlaczego tam jest. Wiemy tylko, że ostatecznie próbuje dowiedzieć się, co jest dobre na tym świecie, bez jakiejkolwiek moralności. „To strefa zerowa”.

DiCaprioktóry w filmie „Infiltracja” wcielił się w rolę tajnego funkcjonariusza policji z południowego Bostonu, Williama „Billy’ego” Costigana Jr., znalazł inspirację w Zbigniewa Cybulskiego Sfotografowany przez Maćka Chełmickiego w polskim klasyku. Cebulskiego, który został okrzyknięty „Europejczyk Jamesa Deana„Dla Scorsese ucieleśniał wewnętrzny konflikt i moralną dwuznaczność, które DiCaprio starał się ucieleśnić w swojej roli.

„Wyraźnie wyraziłem chęć zobaczenia tego występu i pomysłu na niego [him] Radzenie sobie z tym dylematem etycznym polegającym na próbie ustalenia, co jest słuszne. Ciągły niepokój i wewnętrzne napięcie odczuwane przez głównego bohatera tego filmu. Pamiętam, że wywarło to na mnie ogromny wpływ, kiedy kręciłem film „Infiltracja” i grałem Billy’ego Costigana. – wspomina DiCaprio.

Zestawienie roli Chimeke jako młodego oficera lokalnej armii w „Popiołach i diamentach” z tajną misją Costigana w „Infiltracji” ma na celu zilustrowanie złożonej zależności pomiędzy obowiązkiem a moralnością. Natomiast Chełmickiego przydzielono do Zabójstwo przywódcy komunistycznegoCostigana Infiltruje mafię Struktury, obie postacie są uwięzione w sieci Dwuznaczność moralna i zagrożenie życia.

Scorsese zastanawiał się także nad tragicznymi losami Cebulskiego, porównując go do słynnego włoskiego aktora Marcello Mastroianniego. Nagła śmierć Cebulskiego w wieku 39 latw tragicznym wypadku kolejowym przerwał karierę, która według Scorsese mogła być znana na całym świecie.

Źródło: PAP, Letterboxd

READ  Gwiazda Bride and Prejudice, Danny Erksen, odpowiada na oskarżenia o śmierć