Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Scottie Scheffler został aresztowany i oskarżony o napaść na funkcjonariusza policji podczas zawodów PGA – Golf News

Scottie Scheffler został aresztowany i oskarżony o napaść na funkcjonariusza policji podczas zawodów PGA – Golf News

Numer jeden na świecie Scottie Scheffler przerwał milczenie po aresztowaniu i oskarżeniu przez policję przed drugą rundą mistrzostw PGA.

Scheffler został aresztowany przez policję metra w Louisville po tym, jak wjechał samochodem na chodnik, próbując ominąć śmiertelny wypadek, który miał miejsce przed wejściem na pole golfowe.

Oglądaj każdą rundę mistrzostw PGA na żywo i wyłącznie w Fox Sports, dostępnym na Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

27-latek próbował przedostać się przez ruch uliczny, po czym rzekomo nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza policji.

Do zdarzenia doszło około godziny 5:45 w piątek (19:45 czasu AEST).

Scheffler został aresztowany ze zdjęciem zawodnika nr 1 na świecie, na którym widać, że został oficjalnie ukarany żółtą kartką przez Departament Więziennictwa Metropolitalnego Louisville o godzinie 7:28 w piątek.

Postawiono mu zarzuty napaści na funkcjonariusza policji, wyrządzenia szkody, lekkomyślnej jazdy i ignorowania sygnałów wydawanych przez funkcjonariusza kierującego ruchem, po czym został zwolniony za własnym uznaniem.

Z policyjnego raportu na temat zdarzenia otrzymanego przez ESPN wynika, że ​​funkcjonariusz dokonujący aresztowania Brian Gillis twierdzi, że Scheffler nie posłuchał poleceń zatrzymania samochodu i przyspieszył, ciągnąc funkcjonariusza na ziemię.

Schaeffler został wypuszczony i wrócił na kurs tuż po godzinie 9:00 czasu lokalnego (23:00 AEST), gdzie wydał oświadczenie w sprawie zdarzenia.

„Dziś rano postępowałem zgodnie z poleceniami funkcjonariuszy policji” – zaczął Scheffler. „To była bardzo chaotyczna sytuacja, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę tragiczny incydent, który miał miejsce wcześniej, i panowało ogromne niezrozumienie tego, o co mnie proszono”.

„Nigdy nie chciałem zignorować żadnej instrukcji.

Mam nadzieję, że odłożę to na bok i skupię się dzisiaj na golfie.

„Oczywiście wszyscy zaangażowani w turniej składamy najszczersze kondolencje rodzinie mężczyzny, który zginął dziś rano w poprzednim wypadku. To naprawdę stawia wszystko we właściwej perspektywie.

READ  Polska dodaje swoją nazwę do rosnącej listy krajów gospodarzy Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Scheffler rozegrał swoją drugą rundę, strzelając pięć poniżej 66 punktów, co dało mu dziewięć strzałów poniżej połowy turnieju, dwa strzały za liderem Collinem Morikawą.

Po ukończeniu drugiej rundy opowiedział więcej o swoim dniu.

„Wciąż kręci mi się w głowie, nie mogę naprawdę wyjaśnić, co wydarzyło się dziś rano” – powiedział reporterom.

„Spędziłem trochę czasu w celi więziennej, co było dla mnie pierwszym krokiem w ramach rozgrzewki. Siedziałem tam i czekałem, więc zacząłem się rozgrzewkę, ponieważ czułem, że mam szansę dostać się do więzienia. tutaj i graj.

„Rozpocząłem swój trening i starałem się jak najbardziej obniżyć tętno, ale tak jak mówiłem, nadal czuję, że kręci mi się w głowie.

„Ale miałem szczęście, że mogłem dziś wrócić i zagrać w golfa.

„Funkcjonariusz, który zawiózł mnie do więzienia, był bardzo miły. Był świetny. Odbyliśmy miłą rozmowę w samochodzie i to pomogło mi się uspokoić. Siedziałem tam, czekając, aż wsiądę i zapytałem go: „Hej , przepraszam, czy możesz po prostu spędzić ze mną kilka minut, żebym mógł… „Mogę się uspokoić”.

„Nigdy nie byłem zły. Byłem w szoku i myślę, że moje ciało po prostu… cały czas się trząsłem. Trzęsłem się przez około godzinę. To było dla mnie zdecydowanie nowe uczucie. Wyszedł i mieliśmy miła pogawędka, a funkcjonariusze w więzieniu byli wspaniali.”

„Myślę, że kilku z nich zażartowało, kiedy dowiedzieli się, kim jestem, co się stało i jak tam trafiłem.

„Jeden ze starszych funkcjonariuszy spojrzał na mnie, gdy pobierano mi odciski palców czy coś, po czym spojrzał na mnie i zapytał: «Więc chcesz dzisiaj mieć pełne doświadczenie?». Spojrzałem na niego i powiedziałem: nie wiem jak aby na to odpowiedzieć, on na to: „Chodź, stary, chcesz kanapkę?”.

„Pomyślałam: «Jasne, zjem kanapkę». Nie jadłam jeszcze śniadania. To znaczy, byli naprawdę mili. Jestem wdzięczny, że mamy tak silną policję, a oni są tam naszymi obrońcami i jak powiedziałem, dziś rano wpadliśmy w załamanie. To naprawdę zdarza się.

READ  AFL: Atak ANZAC Day match powoduje poważne obrażenia mężczyzny

'Proszę pomóż mi'

Reporter ESPN Jeff Darlington szerzej opisał incydent Schaefflera w relacjach wkrótce po tym, jak wszystko wyszło na jaw.

„Próbował wjechać na lewy środkowy pas, aby wjechać na tor. Kiedy się nie zatrzymał, policjant przygwoździł się do samochodu, a Scheffler przejechał kolejne 10 jardów (9 metrów), po czym zatrzymał samochód.

„Następnie funkcjonariusz policji chwycił go za ramię, próbując wyciągnąć go z pojazdu, zanim Schaeffler w końcu otworzył drzwi. W tym momencie policjant wyciągnął Schaefflera z pojazdu, popchnął go w stronę pojazdu i natychmiast ustawił na miejscu”. kajdany”.

Ze zgłoszenia wynikało, że funkcjonariusze uderzali w szybę jego samochodu.

Scheffler został następnie zabrany do radiowozu, gdzie skuto go z tyłu w kajdankach – powiedział Darlington.

„(On) spojrzał na mnie, gdy był skuty, i powiedział: «Proszę, pomóż mi»”. Wyraźnie nie wiedział, co się dzieje w tej sytuacji.

Dodał: „Funkcjonariusze policji na tym etapie nie rozumieli, że Scotty Scheffler był golfistą biorącym udział w turnieju ani, oczywiście, że był graczem numer jeden na świecie”.

Kara więzienia do 10 lat

Zatrzymanie Schefflera nastąpiło po śmiertelnym wypadku samochodowym w pobliżu Valhalla Golf Club, który opóźnił już rozpoczęcie drugiej rundy.

Według starszego pisarza Golf Digest, Joela Bella, „pieszy został zabity przez autobus wahadłowy pod Walhallą”, co skłoniło policję do wprowadzenia kontroli ruchu drogowego.

W imieniu Schefflera wyznaczony został lokalny prawnik Steve Rominis, który powiedział reporterom, że zamieszanie powstało, ponieważ funkcjonariusz kierujący ruchem nie wydawał się być częścią ekipy odpowiedzialnej za ruch drogowy podczas turnieju, „i stąd powstało nieporozumienie”.

Ujawnił również, że zarzut napaści jest przestępstwem, za które może grozić kara od 5 do 10 lat więzienia i grzywna do 10 000 dolarów.

PGA Championship wydało oświadczenie w sprawie mężczyzny, który stracił życie przed imprezą.

READ  Sąd Apelacyjny podtrzymuje decyzję o unieważnieniu procesu | Wiadomości, sport, praca

„Dziś rano byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że pracownik jednego z naszych dostawców został tragicznie potrącony i zabity przez autobus przed klubem golfowym Valhalla” – czytamy w oświadczeniu.

„To rozdzierające serce dla nas wszystkich zaangażowanych w mistrzostwa PGA. Składamy nasze szczere kondolencje ich rodzinom i bliskim”.