Serge Gnabry hat-trick daje Bayernowi Monachium przewagę o dziewięć punktów w Bundeslidze | wiadomości piłkarskie

BERLIN – Bayern Monachium otworzył we wtorek dziewięciopunktową przewagę na szczycie niemieckiej Bundesligi. Serge Gnabry strzelił hat-tricka, a Robert Lewandowski dwa razy w wygranym 5:0 meczu u siebie ze Stuttgartem.
Gnabry strzelił obie strony w pierwszej połowie, zanim otworzyły się bramy powodziowe, strzelając trzema bramkami w niszczycielskim okresie pięciu minut, w tym dwoma bramkami Lewandowskiego w krótkich odstępach czasu.

Trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann obiecał mu piwo do zabrania do domu – „zawsze mamy pudełko w autobusie” – a następnie pochwalił Gnabry’ego – „wybitnego gracza” – który miał rękę we wszystkich pięciu golach, w tym dwóch jego asysty. Lewandowskiego.
Polski napastnik podniósł swój wynik do 18 bramek w 16 ligowych meczach w tym sezonie, kiedy Bayern odniósł dziesiąte z rzędu zwycięstwo w lidze niemieckiej w Stuttgarcie w 2009 roku.
„Bayern może rozbijać drużyny. Nie tylko w Niemczech, ale także na arenie międzynarodowej” – powiedział dyrektor sportowy Stuttgartu Sven Mislintat.

„Nauczyliśmy się lekcji po tym, jak pokonali 3:0 – mają niewiarygodną jakość”.
Bawarscy giganci wciąż są na dobrej drodze do zdobycia tytułu Bundesligi po raz dziesiąty z rzędu, ale zajmująca drugie miejsce Borussia Dortmund może zniwelować dystans, gdy w środę gościć będzie najsłabszy klub Greuter Fuerth.
Kontuzje i choroba sprawiły, że Bayern ponownie zwolnił 18-letniego Jamala Musiyalę z pozycji defensywnego pomocnika obok Marca Rocca. Potem stracili skrzydłowego Kingsleya Comana przez kopnięcie w nogę w ciągu pierwszych pół godziny.
Zastępca Leroy Sane z Koemana pokonał pierwszego gola Gnabry’ego, pokonując lukę, która pogłębiła się, gdy łamacz serca ze Stuttgartu Waldemar Anton stracił swoje umiejętności.
Sane zmierzył się z urodzonym w Stuttgarcie Gnabrym, który podkręcił piłkę wokół bramkarza Floriana Mullera i po przerwie wyrównał 1:0.
Stuttgart podniósł tempo meczu na początku drugiej połowy, ponieważ napastnicy Philipp Foerster i Omar Marmoush mieli szansę, ale po tym Bayern był prawie w jedną stronę.
Goście podwoili przewagę, gdy Marmoush złapał piłkę, a piłka trafiła do Gnabry’ego, który ponownie podkręcił strzał wokół skoku Mullera.
Obrona Stuttgartu poddała się, gdy Bayern strzelił trzy gole w ciągu pięciu druzgocących minut.
Wszystko zaczęło się, gdy wybrała dalekie podanie Gnabry’ego od Lewandowskiego, który strzelił do Mullera.
Chwilę później Gnabry dryblował w polu karnym i ustawił Lewandowskiego, który wjechał do domu z dobrze zsynchronizowanym sankami.
Bayern był teraz w pełnym rozkwicie.
Gnabry strzelił drugiego hat-tricka w swojej karierze w lidze niemieckiej, kiedy strzelił bramkę do siatki po tym, jak strzał Thomasa Mullera obronił pechowy bramkarz Stuttgartu.
Następnie południowokoreański napastnik Lee Jae-sung strzelił pierwszego gola, a Mainz wspiął się na szóste miejsce i wszedł do europejskich rankingów po wygranym 4:0 meczu u siebie z Herthą BSC, która wciąż ma tylko dwa punkty straty do trzeciego zespołu.
Wolfsburg dwukrotnie spadł w czołówce i odniósł szóstą z rzędu porażkę we wszystkich rozgrywkach, gdy weteran francuski napastnik Anthony Modeste strzelił gola w końcówce i przypieczętował wygraną Kolonii 3:2 na wyjeździe.

READ  Ikona tenisa Pam Shriver przewiduje, że Ash Party straci w tym roku numer jeden na świecie, Australian Open 2022, wiadomości tenisowe