Shapovalov, Auger-Aliassim w finale Pucharu ATP dla Kanady

Kanadyjczycy Felix Auger-Aliassime i Denis Shapovalov zakwalifikowali się do finału Pucharu ATP w sobotę, kiedy pokonali w deblu Daniiła Miedwiediewa i Romana Sviulina 4-6, 7-5, 10-7, aby wygrać 2:1 z Rosją.

Kanada zmierzy się z Hiszpanią w niedzielnym finale turnieju US Open 10 milionów dolarów w Sydney.

OBEJRZYJ l Shapovalov, wygrana w deblu Auger-Aliassime, awansuje do finału Pucharu ATP:

Shapovalov, Auger-Aliassime wygrywają dogrywkę deblową i awansują do finału Pucharu ATP

Kanadyjski duet Denis Shapovalov i Felix Auger-Aliassime zmierzy się z Hiszpanią w finale Pucharu ATP po tym, jak w decydującym meczu deblowym pokonali Rosjanina Daniiła Miedwiediewa i Romana Sviulina (4-6, 7-5, 10-7). 2:18

Miedwiediew i Savulin wygrali w deblu 3:0 w tym tygodniu, ale Kanadyjczycy zakończyli zwycięską passę na Ken Rosewall Arena.

Shapovalov z Richmond Hill, Onton, 6-4, 5-7, 6-4 wygrał w swoim pierwszym spotkaniu w karierze ze 167. rozstawionym Sichulinem w inauguracyjnym singlu. Leworęczny Shapovalov zdominował grę, wygrywając pierwszego seta, ale odważny Rosjanin zremisował mecz po strzale z góry przeciwnika.

Sevolin wyglądał na gotowego do niespodziewanego zwycięstwa nad 14. rozstawionym Shapovalovem, kiedy miał sześć punktów, aby przełamać remis 2-1 w decydującym meczu. Ale 22-latek uratował ich wszystkich, by utrzymać serw, a następnie wykorzystał zmianę rozpędu, by złamać serw 4-3.

Shapovalov, który nabawił się COVID-19 w przededniu Pucharu ATP, nie oglądał się stamtąd i zakończył zwycięstwo w dwie godziny i 39 minut.

„Denis pomógł mi i zespołowi się popchnąć”, powiedział Auger-Aliassime. „To był trudny start w deblu, więc możemy wrócić w ten sposób, to naprawdę wysiłek zespołowy”.

Oglądaj | Shapovalov przebija rosyjski Sichulin w półfinale:

Shapovalov zdobywa zwycięstwo Kanady w otwieraczu Pucharu ATP

Denis Shapovalov z Richmond Hill w Ontario pokonuje Romana Svilolina 6:4, 5-7, 6:4 i daje Kanadzie prowadzenie 1:0 nad Rosją w półfinale Pucharu ATP. 2:31

READ  Marcelo Rios zaatakował Novaka Djokovica jako „Króla głupoty” przed powrotem Monte Carlo do tenisa za jego stanowisko w sprawie szczepionki

O to właśnie chodzi w Pucharze ATP. Nadal możesz wygrywać, będąc samotnym graczem i przegrywając ciężki mecz singlowy. Tak naprawdę chodzi o wysiłek zespołowy i cieszymy się, że przez to przechodzimy. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z powodu całego zespołu ”.

Wir niezamierzonych błędów

Miedwiediew zremisował z Rosją, wygrywając 6:4, 6:0, co jest nienagannym występem w meczu z 11 rozstawionym Auger-Aliassime w Montrealu.

Grający zza linii bazowej mistrz US Open, Auger-Aliassime, forsował swoje strzały, przyczyniając się do spirali fauli Kanadyjczyka.

„Musiałem starać się pozostać pozytywnym. Oczywiście, że było to trudne, szczególnie [because] Auger Eliassim powiedział, że drugi set poszedł tak, jak w singlu. „Dennis i zespół pomogli mi się popchnąć. To był trudny start w deblu, więc możliwość powrotu w ten sposób to naprawdę wysiłek zespołowy. „

Wyczerpana Rosja, która pokonała Włochy w zeszłorocznym finale, weszła do turnieju bez piątego rozstawionego Andrieja Rublowa i 18. miejsca na świecie Aslana Karatseva po tym, jak obaj mieli pozytywny wynik testu na COVID-19 w okresie poprzedzającym imprezę drużynową.

Hiszpania pokonała Kanadę 2:0 w finale Pucharu Davisa 2019, a Shapovalov powiedział, że ma nadzieję odwrócić losy w niedzielnym finale.

„Na pewno spróbujemy zmienić scenariusz” – powiedział Shapovalov podczas przesłuchania w sądzie. Harmonia zespołu [we have] nie do wiary. Felix i ja wracamy do przeszłości, odkąd sobie ufamy i nie ma ego”.

W piątek Roberto Bautista Agut wywalczył w finale miejsce Hiszpanii po zwycięstwie 7-6 (6), 2-6, 7-6 (5) nad Polakiem Hubertem Hurkaczem. Pablo Carreno Busta dał Hiszpanii przewagę 6-2 6:1 nad późnym rezerwowym Janem Zielińskim. Kamil McSherczyk pojechał do Polski 3:0 w fazie grupowej, ale został zmuszony do izolacji z powodu pozytywnego testu COVID-19.

Barty zmierzy się z Rybakiną w finale Adelaide

Australijski numer jeden na świecie Ash Barty pokonał obrończynię tytułu Igę Świątek 6:2 6:4 w półfinale Adelaide International w sobotę, by zmierzyć się z Eleną Rybakiną z Kazachstanu.

READ  Prezydent Polski Duda chwali Igrzyska Europejskie bez Rosji

Barty, która wygrała mistrzostwa Australii w 2020 roku, dominowała od startu do mety, zdobywając 76,3% punktów za swój pierwszy serwis.

25-latek objął prowadzenie 3-2 po pierwszej przerwie w secie otwierającym, a następnie z kolejną przerwą, a zakochana para uczepiła się pierwszego seta.

Barty przeniosła swój zwycięski impet do drugiego seta, wyłamując się wcześnie, by prowadzić 2-1, a następnie skutecznie broniąc breakpointa, aby utrzymać swój serwis 4-2.

Mimo jej najlepszych starań, piąty rozstawiony w Polsce Świątek niewiele mógł zrobić, aby powstrzymać przypływ Barty’ego, ostatecznie poddając się meczowi po godzinie i 27 minutach.

„To naprawdę nierealne”, powiedział Barty. „Dzisiejsza gra to świetna zabawa, a Ega jest wyjątkową mistrzynią, która sprawiła, że ​​zagrałem mój najlepszy tenis. Nie było tego wiele”.

Rybakina odsunęła prezydenta Japonii Misaki Doi

„W każdym meczu w tym turnieju czuję, że staję się coraz lepszy i mam nadzieję, że jutro będzie więcej w zbiorniku”.

Wcześniej w sobotę, siódme rozstawienie Rybakina dało solidny występ, pokonując Japończyka Misaki Doi 6:4, 6:3.

Rybakina potknęła się w przerwie drugiej połowy z pierwszego seta, ale złamała się na miejscu. Następnie wysłała pięć asów, aby zdobyć pierwszego seta 6-4, po czym dwukrotnie pokonała Doi w drugim secie, by przypieczętować zwycięstwo.

W wydarzeniu Adelaide ATP 250 mężczyzn, czołowy rozstawiony Gael Monfils z Francji zmierzy się w niedzielę z Rosjanką Karen Khachanov w meczu o tytuł.

Były szósty światowy Monfils pokonał lokalną nadzieję Tanase Kokinakisa, który w piątek otrzymał dziką kartę w remisie mężczyzn podczas Australian Open 7:5 6:0 i awansował do finału swojej 33. rundy.

Wcześniej Khachanov pokonał trzeciego rozstawionego Chorwata, Marina Cilica 7:6 (3), 6:3, by przypieczętować swoje miejsce w finale.