Sheffield United odniosło rzadkie zwycięstwo w wyścigu Brighton, aby pozostać w Premier League

David McGoldrick (z prawej) świętuje swój gol przeciwko Brighton ze swoim ofensywnym partnerem Ryanem Brewsterem.

Sheffield United z niższej ligi wygrał tylko piąty mecz w Premier League w tym sezonie, dzięki czemu Brighton będzie nadal pocić się o swoją przyszłość w Premier League.

O losie Ostrzy zadecydowała porażka z Wilkami tydzień wcześniej, ale odpowiedzieli wygraną 1: 0 nad Bramall Lane w sobotę wieczorem, dzięki bramce Davida McGoldricka w pierwszej połowie.

Były to pierwsze punkty Paula Heckingbottoma jako tymczasowego trenera od czasu zastąpienia Chrisa Wildera w zeszłym miesiącu, a po wezwaniu do poprawienia wyników, aby nabrać rozpędu w następnym sezonie, będzie zadowolony z wielu tego, co zobaczył ze swojej strony.

Brighton nadal ma luksus siedmiu punktów i powinien być bezpieczny, ale wyczerpująca runda, która obejmuje mecze z Leeds Wolves, West Ham, Manchesterem City i Arsenalem, wystarczy, aby utrzymać ich na swoich barkach.

Blades miał dobry początek meczu na granicy wycofania się 12 minut później, gdy Yves Bissouma nie kontrolował biegu przez środek pola, co pozwoliło mu kopnąć Neala Maupaya do bramki.

Napastnik z Brighton był nieoznaczony na krawędzi pola karnego, ale na szczęście dla gospodarzy, Aaron Rumsdale dostrzegł niebezpieczeństwo i pośpieszył z własnej bramki, aby stworzyć doskonałą obronę po strzale Mobaya.

Okazało się, że był to poważny ratunek dla bramkarza reprezentacji Anglii do lat 21 wkrótce po tym, jak McGoldrick otworzył wynik.

Jedynego gola w meczu pierwszej połowy strzelił David McGoldrick
Jedynego gola w meczu pierwszej połowy strzelił David McGoldrick (Michael Reagan / Pensylwania)

Dobra presja ze strony Bena Osborne’a w środku pola pozwoliła Blades na odzyskanie posiadania piłki. Enda Stevens następnie oddał strzał wolny dla Osborne z lewej flanki, a Joel Feltman wjechał w pole karne na skraj pola karnego, gdzie Pascal Gross próbował odbić niebezpieczeństwo, a następnie odbił się od Ryana Brewstera do McGoldrick’s Road, którego strzał na bramkę Zwrot był osiem jardów przed bramkarzem Robertem Sanchezem i przetoczył się w Curlingu. Z punktu widzenia Brighton był to niechlujny cel.

READ  Rafael Nadal rozbił się w meczu otwarcia sezonu, podczas gdy Swatic leciał przez United Cup

Odwiedzający nie reagowali wcale lub nie odpowiadali, ponieważ wysiłki Bisumy i Jacoba Modera były utrudnione, a połowa czasu zbliżała się do wszystkiego, na co naprawdę mogli się zdobyć.

Od razu można było zauważyć, że Brighton miał większy zamiar po restarcie, gdy Lallana pracował nad Ramsdale’em, ale jego strzał trafił bezpośrednio w bramkarza.

Jacob Moder sądził, że zremisował z Brighton, ale sędzia VAR zmienił decyzję
Jacob Moder myślał, że zremisował z Brighton, ale sędzia asystent wideo unieważnił decyzję (Michael Reagan / PA)

Następnie Lallana i Danny Welbeck spotkali się, by ponownie minąć Maupaya, ale ponownie Ramsdale uratował dobrze, aby zaprzeczyć napastnikowi, gdy szybko spadł, by przepchnąć piłkę wokół słupka po tym, jak Maupay próbował wepchnąć piłkę w dolny róg siatki.

Wydawało się, że wyrównywacz zbliża się i Brighton pomyślał, że udało się to 56 minut później, kiedy Moder posłał piłkę do siatki z bliskiej odległości po rzucie rożnym. Technologia wideo asystenta sędziego pokazała jednak, że reprezentant Polski był wyraźnie na spalonym.

Lallana nie była w stanie przekroczyć bramki, a Bisuma również zobaczył, że wysiłek odleciał, gdy goście nadal pukali do drzwi.

Zespół Ostrzy był teraz ograniczony do próby kontrataku, a rzadki atak sprawił, że napastnik McGoldricka posłał zakrzywiony strzał w rękę Sancheza.

Neil Mobay, lewy, miał wielką szansę na wyrównanie w drugiej połowie
Neil Mobay, lewy, ma wielką szansę na wyrównanie w drugiej połowie (Tim Godd / Pennsylvania)

Brighton powinien był wyrównać w połowie drugiej połowy. Alireza Jahanbakhsh cofnął piłkę do Mobaya w strefie sześciu jardów, ale napastnik jakimś cudem podniósł piłkę nad poprzeczką.

Z drugiej strony Jayden Bogle potrafił uporządkować nerwy gospodarzy, ale jego ostatnie uderzenie po dośrodkowaniu George’a Baldocka było kiepskie, ponieważ Sanchez z łatwością udławił piłkę.

Gospodarze, którzy próbowali się tego utrzymać, to była kwestia oderwania się od ściany, co udało im się zrobić dzięki kilku końcowym akcentom Jahanbakhsha i kolejnemu świetnemu odepchnięciu Ramesdale’a – który dobrze spisał się w odbiciu strzału. Jose Izquierdo późno.