Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Singapur rozpocznie szczepienia nastolatków, podczas gdy premier zarysowuje plany ponownego otwarcia

Przyspieszy to śledzenie i testowanie kontaktów, w tym za pomocą dostępnych bez recepty testów DIY. Powiedział mi, że otrzymał potwierdzenie najszybszej dostawy szczepionek COVID-19 w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Państwo-miasto stosowało szczepionki Pfizer-BioNTech i Moderna.

W innym ogłoszeniu w poniedziałek Singapur powiedział, że umożliwi prywatnym dostawcom opieki zdrowotnej dostęp do innych szczepionek COVID-19 na liście Światowej Organizacji Zdrowia do stosowania w nagłych wypadkach, takich jak materiał filmowy Johnson & Johnson, AstraZeneca i Sinopharm.

Minister zdrowia Ong Yi Kung powiedział, że oznacza to, że jeśli Światowa Organizacja Zdrowia wyrazi zgodę, instytucje mogą ubiegać się o wycofanie 200 000 dawek szczepionki opracowanej przez chińską firmę Sinovac Biotech, która została dostarczona, ale oczekuje na zgodę Singapuru.

Ładowanie

Chociaż przypadki w Singapurze stanowią zaledwie ułamek przypadków odnotowanych w krajach sąsiednich, wybuch epidemii następuje kilka miesięcy po tym, jak każdego dnia odnotowano kilka lub nie odnotowano żadnych lokalnych przypadków. Sześć lokalnych nowych przypadków COVID-19 zostało potwierdzonych w poniedziałek, w porównaniu z ostatnim rekordem 38 z 16 maja.

Z powodu uzależnienia gospodarki Singapuru od bycia centrum handlu i transportu, Singapur znajduje się pod presją, aby bezpiecznie ponownie otworzyć swoje podwoje.

Powiedział mi, że Singapur powinien przygotować się na pandemię COVID-19. Powiedział: „W tej nowej normalności będziemy musieli nauczyć się żyć dalej, nawet z wirusem wśród nas”.

Reuters

Daj się zauważyć bezpośrednio od naszych obcokrajowców Korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.

READ  Uwięziony lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny trafi do szpitala