Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Światowa Organizacja Zdrowia nadaje wariantom Covid-19 nowe nazwy

Odmiany Covid mają teraz nowe nazwy oparte na alfabecie greckim.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła we wtorek nowy system nazewnictwa dla kluczowych wariantów Covid-19, starając się ułatwić mówienie i zapamiętywanie.

Zgodnie z nowym schematem nazewnictwa dla kluczowych wariantów, wariant brytyjski, szczep B.1.1.7, został przemianowany na Alpha.

Podgatunek południowoafrykański B.1.351 nazywa się Pitta, podgatunek brazylijski P.1 jest znany jako Gamma, a podgatunek indyjski B.1.617.2 nazywa się Delta.

Światowa Organizacja Zdrowia zaprosiła grupę naukowców i innych wirusologów do spotkania i rozważenia „łatwych do wymówienia” i „nieszkodliwych” znaków.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła: „Ta grupa ekspertów zwołana przez Światową Organizację Zdrowia zaleciła stosowanie liter alfabetu greckiego, takich jak alfa, beta i gamma, co byłoby łatwiejsze i bardziej praktyczne do dyskusji dla osób niebędących naukowcami.

Znaki nie zastępują obecnych nazw naukowych, które przekazują ważne informacje naukowe i będą nadal wykorzystywane w badaniach.

System nazewnictwa ma na celu zapobieganie przypominaniu się wariantów Covid-19 przez miejsca, w których są wykrywane, a także stygmatyzuje i dyskryminuje.

„Światowa Organizacja Zdrowia zachęca kraje i inne kraje do przyjęcia tych nazw, ponieważ ułatwią one publiczne dyskusje na temat globalnych wariantów Covid-19, które budzą obawy i zainteresowania”.

READ  Członkowie AUKUS toną w chińskich skargach na atomowe okręty podwodne