Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sisodia: starszy AAP Sisodia, ministrowie Jain złożyli rezygnację;  Zostanie wprowadzonych 2 nowo przybyłych |  Wiadomości z Delhi

Sisodia: starszy AAP Sisodia, ministrowie Jain złożyli rezygnację; Zostanie wprowadzonych 2 nowo przybyłych | Wiadomości z Delhi

New Delhi: Dwa dni po tym, jak został aresztowany w związku z domniemanym oszustwem związanym z akcyzą, Delhi Zastępca CM Manish Sisodia We wtorek złożył rezygnację z rządu. Były minister zdrowia Satyandar Jainktóry został aresztowany w maju ubiegłego roku w sprawie rzekomego prania brudnych pieniędzy, również złożył rezygnację na ręce CM Arvinda KejriwalTo zwiększa liczbę członków gabinetu w Delhi do pięciu.
Przedstawiciele rządu Delhi powiedzieli, że Kejriwal przyjął obie rezygnacje i przekazał je wicegubernatorowi VK Saxenie w celu przekazania prezydentowi. AAP powiedział, że wkrótce do gabinetu zostaną wprowadzone dwie nowe twarze, ale nie podał ram czasowych. Tymczasem ich portfele zostały przekazane Kailashowi Gahlotowi i Raajowi Kumarowi Anandowi.
„Rozmiar Gabinetu w Delhi jest bardzo mały, a dwóch starszych ministrów zajmuje większość ważnych tek ministerialnych. Aby zapewnić, że praca nie będzie utrudniona pod ich nieobecność i że obywatele Delhi nie będą niepokojeni, Sisodia Złożyli rezygnacje. „Dwóch nowych ministrów zostanie wkrótce powołanych do gabinetu” – powiedział na konferencji prasowej Saurabh Bharadwaj, rzecznik Ligi.
Rezygnacje Sisodii i Jain nastąpiły wkrótce po tym, jak Sąd Najwyższy odmówił przyznania ulgi temu pierwszemu i poprosił go o zwrócenie się do Sądu Najwyższego w Delhi. W trzystronicowym liście skierowanym do premiera Sisodia powiedział, że zarzuty przeciwko niemu to nic innego jak „spisek tchórzy i słabeuszy” i że chce trzymać się z daleka, dopóki „oskarżenia nie zostaną udowodnione”.

Jain został aresztowany przez Dyrekcję ds. Egzekwowania 30 maja ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w więzieniu Tihar. Sisodia został wezwany do zbadania rzekomej korupcji w polityce podatkowej Delhi 2021-22 po raz drugi w dniu 26 lutego i został aresztowany.
AAP próbuje ukryć to za edukacją: Bharatiya Janata
Partia Bharatiya Janata (BJP) w poniedziałek potępiła AAP za protesty w związku z aresztowaniem wiceministra Sisodii i zapewniła, że CBI Działał legalnie przeciwko „skorumpowanym”. Partia zażądała również dymisji premiera Arvinda Kejriwala wraz z aresztowaniem dwóch jego ministrów pod zarzutem korupcji.
„Prawo toczy się własnym torem, a agencje śledcze działają zgodnie z prawem” – powiedział rzecznik BJP, Gaurav Bhatia. Twierdził, że „Kattar Peyman” (hardkorowa partia oszustów) nie ma szacunku dla sądu ani ludzi, oskarżając Kejriwala o zorganizowanie protestów.
Delhi BJP zarzuciło również, że pracownicy AAP próbowali ukryć Sisodię za „edukacją”, kiedy został aresztowany za rzekomą korupcję w związku z wycofaną obecnie polityką akcyzową z „rażącymi dowodami”. Domagała się jego dymisji z gabinetu. Były szef BJP w Delhi, Manoj Tiwari, powiedział: „AAP na próżno próbuje odwrócić uwagę od kwestii alkoholu, kojarząc ją z edukacją. Ten, kto oddaje się korupcji, nie protestuje, ale udowadnia swoją niewinność w sądzie”. Nazywając AAP „Partią Arajak Apradh” (anarchistyczną partią przestępczą), Bhatia powiedział: „Jeśli AAP myślało, że działanie CBI było motywowane złośliwością polityczną, powinno było iść do sądu… miesiące.”
Lider opozycji w zgromadzeniu, Ramveer Singh Biduri, powiedział, że Kejriwal powinien natychmiast usunąć z rządu swoich dwóch ministrów, Sisodię i Satyndhara Jaina. „Rząd powinien zostać natychmiast przetasowany w interesie Delhi” – powiedział. Jain przebywa w areszcie od czasu aresztowania przez Dyrekcję ds. Egzekwowania w maju ubiegłego roku w sprawie o pranie brudnych pieniędzy. „Wszystkie jego teki ministerialne zostały przekazane Sisodii i teraz znajduje się również pod opieką Banku Centralnego Iraku. Kejriwal jest premierem, który nie zatrzymał żadnej teki przy sobie” – powiedział Bidori. „Nie jest właściwe pozostawienie całego Delhi pozostałym czterem ministrom. Partia, która ma 62 z 70 MLA, nie może nawet dać Delhi pełnego rządu”.
Szef IT BJP, Amit Malviya, napisał na Twitterze, że Kejriwal twierdzi, że kilku funkcjonariuszy CBI było przeciwnych aresztowaniu Sisodii: „Wygląda na to, że funkcjonariusze CBI… chcą cię aresztować”.
Poseł z Zachodniego Delhi, Parvesh Sahib Singh, stwierdził: „Pięciodniowa blokada CBI wyraźnie pokazuje, że korupcja stała się zbyt duża. Prawdziwym mózgiem jest Kejriwal”. Rzecznik BJP w Delhi, Praveen Shankar Kapoor, zażądał, aby Kejriwal poprawił wizerunek swojego rządu lub podał się do dymisji.
On ogląda Oszustwo podatkowe w Delhi: Manish Sisodia i Satyendar Jain rezygnują ze stanowiska ministrów; CM Arvind Kejriwal przyjmuje ich rezygnacje

READ  Mayle twierdzi, że ograniczenie inflacji w Argentynie może zająć dwa lata