Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Skalowanie najlepszych aplikacji na iPhone’a pokazuje niezamierzone skutki uboczne innowacji / świata informacji cyfrowej digital

Nie tak dawno temu uważano, że gigabajt to ogromna przestrzeń dyskowa, która wystarczyłaby do przechowywania wszystkich nośników, które zamierzałeś wykorzystać. Jednak obecnie gigabajt to prawie nic, ale nawet na smartfonach znajdziesz użytkowników, którzy chcą nie mniej niż 64 GB, aby zapewnić, że ich telefony będą działały tak płynnie, jak to możliwe. Powodem tego zjawiska, nieco zaskakująco, jest innowacyjność.

Ostatnie badanie autorstwa UlicaPokaż, że najlepsze aplikacje na iPhone’a są teraz około 4 razy większe niż w pierwszych dniach iPhone’a i jest wiele czynników, które przyczyniły się do tego. Aplikacje uwzględnione w tym badaniu to Amazon, Mapy Google, Gmail, Instagram, Netflix, Zoom, Facebook, Messenger, TikTok, YouTube, wszystkie aplikacje, które były istotne w ciągu ostatnich pięciu lat. Tendencja ta jest widoczna na całym świecie, co oznacza, że ​​wzrost wolumenu ma więcej wspólnego z wymaganiami rynku niż z decyzjami, które mogą podjąć sami twórcy aplikacji.

Jednym z czynników przyczyniających się do tego zjawiska jest fakt, że te aplikacje dodają do miksu coraz więcej funkcji. Innowacje znacznie ułatwiają życie wszystkim, ale zmuszają też twórców aplikacji do tworzenia coraz większych aplikacji. Inne czynniki, które mogą odgrywać pewną rolę w tym zjawisku, to zwiększone funkcje bezpieczeństwa, które twórcy aplikacji muszą zintegrować, aby wielu użytkowników mogło cieszyć się przynajmniej pewnym stopniem bezpieczeństwa podczas korzystania z ich usług.

Gmail jest w rzeczywistości największym winowajcą pod tym względem, a aplikacja rozrosła się absurdalnie 19-krotnie w 2016 roku. Ten ogromny wzrost w ciągu zaledwie pięciu lat jest naprawdę ogromny, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że jest to w zasadzie tylko aplikacja do obsługi poczty e-mail. , wprowadzane dodatki są nieco ułatwione dzięki zwiększeniu pojemności pamięci telefonów, a także znacznej poprawie możliwości przechowywania w chmurze na przestrzeni lat.

READ  Jeff Bezos Blue Origin zaprotestował przeciwko przyznaniu przez NASA nagrody HLS SpaceX Elon Musk

Należy zauważyć, że wzrost rozmiaru ma naprawdę wiele wspólnego z integracją aplikacji. Zasadniczo znacznie cięższy Gmail z 2021 r. zawiera również fragmenty innych aplikacji, takich jak Meet i Chat, co ma sens, że aplikacja jest teraz znacznie większa niż wcześniej. Wydaje się prawdopodobne, że ta tendencja utrzyma się w przyszłości, a aplikacje staną się cięższe niż kiedykolwiek. .

Przeczytaj następujące: Samotność po roku spędzonym w pomieszczeniach: więcej niż 1 na 5 osób twierdzi, że Zoom sprawił, że podczas pandemii poczuli się bardziej samotni (wykresy)