Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Skorzystaj z darmowej szczepionki przeciw grypie już teraz

Skorzystaj z darmowej szczepionki przeciw grypie już teraz

Dostępne są bezpłatne szczepionki przeciw grypie.

Wszyscy mieszkańcy stanu Queensland w wieku powyżej sześciu miesięcy mogą teraz zapisać się na bezpłatną szczepionkę przeciw grypie przed sezonem grypowym 2024, aby zapewnić sobie ochronę w miesiącach zimowych.

Od 1 stycznia do 24 marca zgłoszono ponad 7 000 przypadków grypy, a 713 było hospitalizowanych.

Rząd stanu wspiera bezpłatne szczepienia przeciw grypie w 2024 r. w ramach zobowiązania o wartości 40 milionów dolarów mającego na celu złagodzenie presji wywieranej na szpitalne oddziały ratunkowe w sezonie grypowym.

Szczyt sezonu grypowego zmienia się z roku na rok, ale zwykle rozpoczyna się w maju i trwa do około października, a większość przypadków odnotowuje się zwykle w sierpniu.

Program ten stanowi kontynuację programów realizowanych w sezonach 2022 i 2023, w ramach których z oferty skorzystało 912 000 mieszkańców Queensland.

W 2023 r. liczba szczepionek przeciw grypie znacznie spadła w porównaniu z rokiem poprzednim – jedynie jedna trzecia mieszkańców Queensland została zaszczepiona przeciwko grypie.

„Chociaż grypa może wydawać się zwykłym przeziębieniem, może być śmiertelna, dlatego tak ważne jest, aby co roku szczepić się przeciwko grypie” – powiedział premier Steven Miles.

„W 2023 r. w Queensland odnotowano ponad 74 000 przypadków grypy i niestety zgłoszono 144 zgony” – powiedziała minister zdrowia Shannon Fentiman.

„Od początku tego roku zgłoszono 7 000 przypadków grypy i 11 zgonów z powodu grypy.

„Wiemy, że prawie wszystkie osoby, które w zeszłym roku zgłosiły się do szpitala z grypą, nie zostały zaszczepione, co wywiera ogromną presję na nasze oddziały ratunkowe.

„Rozpoczęcie tegorocznej kampanii bezpłatnej grypy następuje po bezpłatnej szczepionce przeciw meningokokom typu B dla kwalifikujących się dzieci i nastolatków, a także po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi RSV dla ponad 70 000 kwalifikujących się niemowląt i małych dzieci.

READ  Posiniaczony rosyjski program kosmiczny chce powrócić wraz z startami na Księżyc

„Każdego roku wpływ grypy na społeczność Queensland jest znaczący” – powiedziała pełniąca obowiązki dyrektora ds. zdrowia, dr Catherine McDougall.

„Grypa powoduje zakłócenia w rodzinach, szkołach i miejscach pracy, a także zwiększa zapotrzebowanie na nasze usługi zdrowotne.

„Coroczne szczepienie przeciwko grypie to najlepszy sposób ochrony przed poważnymi chorobami i powikłaniami.

„Mamy nadzieję, że w tym roku więcej mieszkańców Queensland zostanie zaszczepionych przeciwko grypie, zwłaszcza kobiety w ciąży, dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat oraz osoby w wieku 65 lat i starsze.

„To także przypomnienie o konieczności dalszego stosowania dobrych nawyków higienicznych, takich jak regularne mycie rąk i pozostawanie w domu w przypadku choroby”.

Szczepionkę przeciw grypie można podawać wraz ze szczepionką przypominającą przeciwko COVID-19.