Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SMS-y nie promują problemów z poruszaniem się po sercu

SMS-y nie promują problemów z poruszaniem się po sercu

Prawie co trzeci Amerykanin nosi urządzenie do noszeniatakie jak inteligentny zegarek, do śledzenia ich zdrowia i kondycji.

Badania wykazały pozytywne skutki zwiększonego ruchu w sposób, który można zmierzyć za pomocą tych urządzeń, zwłaszcza u osób, które niedawno przeszły zawał serca lub inną chorobę układu krążenia.

Jednak raport przeprowadzony przez Michigan Medicine pokazuje, że dodanie mobilnej aplikacji zdrowotnej do takich urządzeń daje mieszane rezultaty. Dostosowane wiadomości tekstowe zachęcające osoby z grupy ryzyka do częstszego ruchu mogą poprawić niektóre krótkoterminowe wyniki, ale nie zawsze poprawiają poziom aktywności fizycznej u wszystkich.

W randomizowanym badaniu klinicznym o nazwie Virtual App-Assisted Environment to Zwiększenie ćwiczeń (VALENTINE) porównano poziom aktywności fizycznej pacjentów zapisanych na rehabilitację kardiologiczną, którzy otrzymali ambulatoryjną interwencję zdrowotną, i tych, którzy jej nie otrzymali. Rehabilitacja kardiologiczna to program nadzorowany przez lekarza, zalecany po zdarzeniach sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca lub operacja.

Spośród ponad 200 uczestników badania połowa otrzymała mobilną interwencję zdrowotną składającą się z aplikacji umożliwiającej śledzenie aktywności i wyznaczanie celów, a także spersonalizowanych, aktualnych wiadomości tekstowych promujących aktywność fizyczną. Wiadomości uwzględniały takie czynniki, jak pogoda, pora dnia czy dzień tygodnia, aby mieć pewność, że są istotne dla środowiska uczestnika.

Odkrycia opublikowane w npj Digital Medicine nie wskazują na znaczący wzrost poziomu aktywności fizycznej u pacjentów zapisanych na rehabilitację kardiologiczną, otrzymujących mobilną interwencję zdrowotną za pośrednictwem wszystkich typów smartwatchów.

Jednakże, trzy miesiące po rozpoczęciu badania wśród użytkowników Fitbit zaobserwowano znaczny wzrost dystansu, jaki przebyto w sześciominutowym marszu, będącego miarą zdolności funkcjonalnych, chociaż nie trwało to przez 6 miesięcy. W przypadku użytkowników Apple Watch nie zaobserwowano znaczącej zmiany w zakresie sześciominutowego spaceru w ciągu sześciu miesięcy.

„Ogólnie rzecz biorąc, badanie to sugeruje, że interwencja nie miała długoterminowego wpływu na aktywność fizyczną, która utrzymywała się w czasie, ale mogła mieć umiarkowane lub potencjalne skutki specyficzne dla urządzenia” – stwierdził pierwszy autor. Jessica R. Gulbus, lekarz medycynyinstruktor kliniczny chorób wewnętrznych i kardiologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Michigan oraz członek Precision Health Initiative.

READ  Fortnite otrzyma pełne mody Unreal Engine w 2022 r.

„Dodatkowe analizy pomogą nam określić, jakie rodzaje spersonalizowanych wiadomości tekstowych są najskuteczniejsze i dla jakich grup pacjentów. Następnie wykorzystamy te informacje do zaprojektowania i dostarczenia przyszłej cyfrowej interwencji zdrowotnej, w której uczestnicy otrzymają tylko najskuteczniejsze wiadomości tekstowe”, Gulbos powiedział. „To badanie stanowi pierwszy krok w zrozumieniu, jak najlepiej wykorzystać te nowe technologie z korzyścią dla pacjentów”.

Dodatkowi autorzy to Rachel Stevens, V. Swetha E. Jeganathan, MBBS, MRCS, Evan Luff, Jieru Shi, Walter Dempsey, Ph.D., Bhramar Mukherjee, Ph.D., Sarah Kohnstamm, MD, Predrag Klasnja, Ph.D. . . ., Sachin Kheterpal, MD, Brahmaji K. Nalamuthu, MD, wszyscy z University of Michigan, Kashvi Gupta, MBBS, MPH, University of Missouri-Kansas City, Thomas Boyden, MD, Spectrum Health, Vlad Taralunga, BSE i Vic Kheterpal, MD, obaj z CareEvolution oraz dr Susan Murphy z Uniwersytetu Harvarda.

Doktor Gulbs otrzymuje fundusze od Narodowego Instytutu Zdrowia (L30HL143700, 1K23HL168220-01) i otrzymuje wsparcie w postaci wynagrodzenia w ramach grantu American Heart Association (grant nr 20SFRN35370008). Dr Nalamuthu jest głównym badaczem lub współbadaczem otrzymującym granty badawcze od National Institutes of Health, VA HSR&D i American Heart Association. Dr Vik Kheterpal jest dyrektorem i pracownikiem CareEvolution. Pan Taralunga jest inżynierem oprogramowania pracującym w CareEvolution.

Cytowany artykuł: „Randomizowana próba mobilnej interwencji zdrowotnej w celu usprawnienia rehabilitacji kardiologicznej”, npj Digital Medicine. Identyfikator cyfrowy: 10.1038/s41746-023-00921-9

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.