Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Snap debiutuje płatnym Snapchatem + subskrypcją dla użytkowników premium

Od tego tygodnia Snap zacznie oferować opcjonalną subskrypcję o nazwie Snapchat Plus, która odblokuje dla Ciebie wczesne i ekskluzywne funkcje dostępu.

Według starszego wiceprezesa firmy ds. produktów, Jacoba Andreu, subskrypcja, która kosztuje 3,99 USD miesięcznie, jest przeznaczona dla „osób, które spędzają najwięcej czasu na kontaktach ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi na Snapie”. krawędź. Nazywa się Snapchat Plus i jest to pierwsza prawdziwa próba Snapa zarobienia pieniędzy poza reklamami, chociaż Andrew mówi, że nie ma oczekiwań, że Plus stanie się „znaczącym nowym źródłem dochodu”.

Przynajmniej początkowo Snapchat Plus jest głównie kosmetyczną aktualizacją. Najbardziej godne uwagi funkcje obejmują możliwość zmiany stylu ikony aplikacji, zobaczenia, kto ponownie obejrzał historię i przypięcia jednego ze znajomych na początku ich historii czatu jako „BFF”. (Tak, ten ostatni daje mi również wibracje Myspace.) Idąc dalej, Andrew mówi, że funkcje „dla jednego gracza”, takie jak przypinka BFF, prawdopodobnie pozostaną zamknięte dla subskrybentów Plusa, podczas gdy funkcje, które opierają się na interakcjach z innymi, zostaną ostatecznie udostępnione całą bazę użytkowników.

Oferując płatną kategorię, naturalne jest zastanawianie się, czy Snap planuje umożliwić ludziom płacenie za wyłączenie reklam w aplikacji. Andrew bagatelizuje tę możliwość, mówiąc, że „reklama będzie w centrum naszego modelu biznesowego na dłuższą metę”. Mimo to Snap wyraźnie widzi możliwość dywersyfikacji swoich przychodów. Jego biznes sprzętowy nie A To prawdopodobnie nie będzie miało sensu W najbliższej przyszłości, więc subskrypcje są oczywistym obszarem do zbadania.

Funkcje Snapchat Plus obejmują możliwość sprawdzenia, kto ponownie przeglądał Twoją historię, oraz możliwość przypięcia „najlepszego przyjaciela” na górze historii czatu.
Eksploduj, Eksploduj

Snap nie jest jedyną aplikacją społecznościową, która ostatnio wprowadziła płatną kategorię: Twitter i Telegram uruchomiły własne subskrypcje skierowane do zaawansowanych użytkowników, a Discord od lat zarabia na opcjonalnej subskrypcji Nitro. Podczas naszej rozmowy Andrew wspomniał o swobodnych rozmowach, które odbył z ludźmi, którzy pracują nad płatnymi usługami przesyłania strumieniowego — z których wiele dodało warstwy z reklamami lub jest w trakcie ich tworzenia. „Te poziomy, na których osiągają mniejsze zyski, ale są w stanie wprowadzać reklamy, są zdecydowanie najbardziej dochodowymi i najbardziej użytecznymi poziomami” — mówi.

Andreou bagatelizuje czas ogłoszenia, które ma miejsce zaledwie miesiąc po Snapie Ostrzegaj przed spowolnieniem wzrostu przychodów. Mówi, że jego zespół rozważa płatny program od co najmniej 2016 roku, chociaż nadal widzę poczucie pilności. Nazwa firmy Snapchat Plus „Wczesny” test wewnętrzny Po odkryciu w kodzie aplikacji zaledwie dwa tygodnie temu. Teraz jest szybko wprowadzany na kluczowe rynki Snap: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Australia, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W moich rozmowach z pracownikami Snap na przestrzeni lat stale słyszałem o trudnościach z próbą zarabiania na głównej części czatu aplikacji bez umieszczania reklam. Ponieważ cena akcji Snap jest niższa niż cena IPO z 2017 r., jest teraz więcej powodów niż kiedykolwiek, aby wiedzieć. Więc chociaż nie oczekuje się od Plusa, że ​​na początku poruszy igłą z pożytkiem, odbieram to jako znak, że Snap wie, że musi znaleźć więcej sposobów na szybkie zarobienie pieniędzy.

READ  Jak korzystać z aplikacji na Androida w systemie Windows 11 w Australii