Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SpaceX ponownie użył rakiety Falcon 9 po raz dziesiąty w swojej ostatniej premierze Starlink

SpaceX dobrze bada swoje twierdzenia dotyczące rakiet wielokrotnego użytku.

Wczesnym rankiem w niedzielę wysłał dziesiąty start Falcona 9 60 Starlink Satelity na orbicie z Florydy. To pierwsza rakieta Falcon 9 firmy SpaceX, której można używać wielokrotnie. Prezes SpaceX Elon Musk napisał na Twitterze Sobota – przed pojawieniem się dnia Saturday Night na żywo – To pierwszy wzmacniacz firmy, który osiągnął „dwucyfrowe”.

Ostatnie starty i lądowania są częścią misji SpaceX polegającej na rozmieszczeniu Dostawca internetu satelitarnego dookoła świata. Jest teraz o 1500 satelitów Starlink na orbicie, I tysiące aktywnych użytkowników po uruchomieniu programu beta w październiku 2020 r. W Stanach Zjednoczonych i kilku innych krajach.

SpaceX opublikował rekordowy start przed świtem i lądowaniem Statek dronów zawołał: „Po prostu przeczytaj instrukcje. Po wystartowaniu wystrzelenie pełnego zestawu satelitów i powrót na morze zajęło około dziewięciu minut.

Na końcu poniższego filmu widać, jak satelity odłączają się od pocisku. Najpierw rozdzielają się jako grupa, a następnie rozkładają panele słoneczne i rozmieszczają w kolejnych dniach.

Rakieta Falcon 9 została ponownie użyta podczas niedzielnego startu po raz pierwszy w 2019 roku i nosi ślady sadzy na zewnątrz poprzednich dziewięciu lotów.

Nikt nie powiedział, że ponowne użycie pocisku było czyste.

READ  Szczepionki COVID-19 podczas ciąży: nowe dane potwierdzające bezpieczeństwo