Spadek Fultona zmusza Polskę do wyprzedzenia Boardmana 28-26 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Neil Madhavan. Polak Carson Maurer (12) dostał piłkę od Boardmana Treya DePetro (2) i Luke’a Ryana (12) we wtorek wieczorem.

BOARDMAN – W grze o niskim wyniku tylko kilka punktów w dowolnym kierunku może zmienić wynik meczu.

W trzeciej kwarcie wtorkowego wieczoru Boardman wykorzystał prowadzenie 9-0, by przed rundą finałową prowadzić o siedem punktów nad Polską. Przywództwo, które utrzymałoby się przez większość czasu w tych warunkach.

Ale Polska ma inne plany. Bulldogs zmienili sytuację w defensywie i pokonali Spartan 12-3 w czwartej kwarcie, wygrywając 28-26.

– Czuli się komfortowo w naszym obszarze, więc graliśmy między zawodnikami, aby wywrzeć na nich pewną presję i rzeczywiście oddaliśmy kilka strzałów – powiedział trener reprezentacji Polski Eric Fender. „Byliśmy cierpliwi w ofensywie, pracowaliśmy i dostaliśmy otwarte strzały. Wymusiliśmy pewne rzeczy w pierwszej połowie. Więc mieliśmy szczęście, że nasza obrona była silna. „

Polska zremisowała mecz 26-26 i zdecydowała się na przerwę w posiadaniu piłki na 35,5 sekundy przed końcem meczu. Z czołowym strzelcem Rossem Dido, który wyszedł z choroby, Bulldogs potrzebowali innej osoby, która odpowiedziałaby na wezwanie.

Po upływie terminu Polska czekała cierpliwie, sprawdzając obronę Boardmana pod kątem przełomu. Około 12 sekund przed końcem meczu Cristian Colosimo wybił piłkę i spojrzał na przebicie. Sprintował w lewo i oddał strzał w alei, ale wyszedł poza krawędź. Jednak Jack Fulton był po słabej stronie, skacząc do rzutu rożnego, aby zapewnić Polsce prowadzenie na sześć sekund przed końcem.

„(Chcieliśmy) zaatakować Pierścień” – powiedział Fender. Zaliczyli sześć fauli, więc chcieliśmy po prostu zaatakować i spróbować dostać się do linii rzutów wolnych. Jack, który właśnie wrócił po kontuzji, właśnie podszedł i skończył. To wszystko, o co można prosić. Ci goście poszli wstał (z Dido na zewnątrz) i zakrył sobie pięty i było po wszystkim. Koniec pracy.

READ  Przeoczeni gracze, którzy potrafią zidentyfikować pseudonimy

Jednak nawet z koszem Fultona Boardman wciąż miał szansę.

Gdy pozostało 5,3 sekundy, Spartanie musieli przejść całą długość podłogi. Pierwsze podanie wjazdowe zostało skręcone z pola przez Polskę w pobliżu strefy centralnej i zaledwie 0,6 sekundy poza czasem.

Po kolejnej przerwie Boardman próbował podać piłkę do środka, ale błąd na polu obrony spowodował rotację i Polska odzyskała piłkę na 2,6 sekundy przed końcem.

Mimo to Spartanie nie są skończeni. Ukradli Bulldogom kolejne podanie wewnętrzne i wezwali czas na odpoczynek, dając im ostatnią szansę na pokonanie długości parkietu na 1,6 sekundy przed końcem.

Przepustka na trzy czwarte sądu trafiła w ręce adepta Cadena Mayhewa, a jego słaba pływalność skończyła się wraz z upływem czasu.

„Za pierwszym razem próbowaliśmy zdobyć (Wielkiego Treya) DiPetro z parową głowicą na podłodze” – powiedział trener Boardman, Pat Birch. „W ciągu pięciu sekund pomyśleliśmy, że może uda mu się dotrzeć do krawędzi długimi krokami. W drugim, próbowaliśmy wrócić do Inboundera i myślałem, że tam zajrzy, ale daliśmy mu krok za wcześnie. Potem trzeci, na który spojrzeliśmy, i rodzaj podsumowania naszej nocy, gdy piłka była w połowie.

Po otwarciu sezonu 3-0, Spartanie przegrali pięć meczów z rzędu – tracąc średnio około 8 punktów na mecz w tym odcinku.

„Wiele z tego to rzeczy materialne, w których tak naprawdę nie czuję, że przychodzimy codziennie, aby naprawdę się poprawić” – powiedział Birch. „To zależy ode mnie jako trenera. Muszę starać się wywierać na to presję. Myślę, że mamy jakiś indywidualny talent, ale ostatnio z jakiegoś powodu się nie zazębia. Zdarza się to w sporcie. Czasami trudno to opisać słowami, ponieważ to niekoniecznie jedno. W tym czasie jest milion różnych rzeczy. Prąd pędzi przeciwko nam i musimy zacząć w przeciwnym kierunku. Nadal uważam, że jesteśmy dobrym zespołem. Przez ostatnie kilka tygodni nie pokazaliśmy to, ale jestem przekonany, że ci goście wrócą na właściwe tory”.

READ  Stan Bemidji podpisał kontrakt z 7 drużynami na sezon hokejowy kobiet 2024–25