Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Spisek Taylor Swift Joe Biden i Travis Kelce podczas Super Bowl Trolling America |  NFL 2024

Spisek Taylor Swift Joe Biden i Travis Kelce podczas Super Bowl Trolling America | NFL 2024

Amerykanie byli oszołomieni, gdy prezydent USA Joe Biden podsycił płomienie spisku za pomocą postu na X po oszałamiającym zwycięstwie Chiefs 25-22 po dogrywce nad 49ers w Super Bowl.

Chiefs stali się dziewiątą drużyną w historii NFL, która miała kontratak, gdy rozgrywający Patrick Mahomes uwolnił się i znalazł Mecole Hardman, który zdobył przyłożenie w rzucie rożnym na zaledwie trzy sekundy przed końcem meczu.

UFC 298: Volkanovski kontra Topuria | niedziela 18 lutego | Zamów teraz z wydarzeniem głównym w Kayo Sports. Main Event w Kayo Sports i Foxtel to nowy, ekskluzywny dom wydarzeń UFC Pay-Per-View!

To trzeci tytuł Chiefs w ciągu pięciu lat.

Jednak wielu fanów było przekonanych, że wynik był już zapisany w scenariuszu w ramach jednego z najdzikszych wątków.

Uważa się, że Taylor Swift, która wspierała Joe Bidena w wyborach w 2020 r., może odegrać kluczową rolę w wyborach w 2024 r., ponieważ może zwiększyć frekwencję wśród młodych osób.

Jednak prawicowe media upierają się przy założeniu, że Super Bowl zostanie sfałszowane w celu promowania Swift i jej chłopaka, Travisa Kelce'a, oraz że duet poprze Bidena.

Teoria spiskowa zakłada, że ​​Swift i Kelsey to „sztuczna” para wymyślona w ramach złowrogiej „operacji psychologicznej” Partii Demokratycznej Stanów Zjednoczonych.

Chociaż Kansas City nie uzyskało jeszcze żadnego poparcia, mimo że Kansas City wygrało Super Bowl, osobiste konta Bidena na X i Instagramie dodały oliwy do ognia.

Na jego koncie @JoeBiden opublikowano zdjęcie alter ego Bidena, Dark Brandon, z podpisem „Tak jak to narysowaliśmy”, wywołując oburzenie fanów.

Choć nie wiadomo, czy Biden sam napisał ten post, czy nie, najprawdopodobniej był to członek jego zespołu, czytelnicy byli zaskoczeni tym postem.

„Na początku myślałem, że to Joe Biden (parodia)” – powiedział jeden z fanów.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia nadaje wariantom Covid-19 nowe nazwy

„Kim jest stażysta, który napisał to na Twitterze” – napisał inny.

Inny napisał: „Proszę pana, to trolling na wyższym poziomie. Dostałem 10/10.”

Inny powiedział: Dlaczego prezydent to opublikował???

Wielu wierzyło w spisek.

„Mam na myśli, że dosłownie oznacza to, że NFL jest przynajmniej sfałszowane, a Taylor Swift jest psychiczną agentką CIA (logiczne rozszerzenie)” – napisała jedna z osób.

„Teraz Partia Demokratyczna sfałszowała i ukradła Super Bowl. „Nie możesz tego zmyślić” – stwierdził inny.

Inna napisała: „Taylor Swift wygrała Super Bowl, a potem wygra wybory na prezydenta Bidena”.

Dark Brandon to mem, który zaczął się rozprzestrzeniać w 2022 roku i pierwotnie był prawicowym sloganem.

Fox.com Wyjaśnił, że mem zaczynał się następująco: „Let’s Go Brandon”, który w rzeczywistości miał zastąpić „F**k Joe Biden”.

Ale zrodziło to mem „Mroczny Brandon”, ogólnie przedstawiany jako Biden z laserowymi oczami, który spodobał się lewicy, a nawet samemu prezydentowi.

Przed meczem zespół Bidena uruchomił kanał TikTok, na którym prezydent odpowiadał na kilka krótkich pytań.

„Wodzowie czy dziewiątki?”

„Dwóch świetnych pomocników – trudno określić” – powiedział. „Ale jeśli nie powiem, że kibicuję Orłom, będę spać sam. Moja żona pochodzi z Filadelfii”.

Odpowiadając na kilka innych pytań, w tym na to, że jego ulubioną Kelce jest Mama Kelce, ponieważ „robi niesamowite ciasteczka z kawałkami czekolady”, nadszedł najciekawszy moment w filmie.

„Podstępnie planujesz tak ustawić sezon, aby Chiefs dotarli do Super Bowl, a może Chiefs byli po prostu dobrą drużyną piłkarską?”

„Gdybym ci powiedział, miałbym kłopoty” – powiedział Biden, gdy na ekranie pojawiło się zdjęcie Mrocznego Brandona.

Występy Swifta na meczach Chiefs przez cały sezon przyczyniły się do uzyskania najlepszej oglądalności w sezonie zasadniczym w NFL od 2015 roku.

READ  Twórca oszustwa z fałszywymi listami ofertowymi w Kanadzie, deportacja 700 osób

Oczekiwano, że Super Bowl będzie najczęściej oglądanym meczem w historii Stanów Zjednoczonych, przekraczając ubiegłoroczną oglądalność wynoszącą 115 milionów, co czyni go drugim najczęściej oglądanym programem w historii telewizji, zaraz po lądowaniu na Księżycu w 1969 roku.

Choć nie wiadomo, czy w tym momencie tak się stało, chodzi o to, że zainteresowanie grą było na pewno duże.

Jednak teoria ta została powszechnie odrzucona i nawet komisarz NFL Roger Goodell stanął przed pytaniami dotyczącymi spisku.

Godel stwierdził, że „szczerze mówiąc, nie warto o nich rozmawiać”.

W niedzielę były prezydent Donald Trump, główny kandydat, który w listopadzie zmierzy się z Bidenem, napisał w niedzielnym poście w Truth Social, że szybkie poparcie dla Bidena w wyborach w 2024 r. byłoby „nielojalne”.

Trump, który przypisuje sobie zasługę ustawy o modernizacji muzyki, powiedział, że przepisy dotyczące praw autorskich i praw do transmisji przyniosły korzyści Swiftowi.

„Joe Biden nigdy nic nie zrobił dla Taylor i nigdy tego nie zrobi” – napisał Trump, stwierdzając, że „nie jest możliwe”, aby piosenkarka popierała Bidena i „była nielojalna wobec mężczyzny, który zarobił jej tak dużo pieniędzy”.

„Poza tym kocham mojego chłopaka Travisa, mimo że może i jest liberałem i prawdopodobnie nie może mnie znieść!” dodał Trump.

Chociaż Kelsey w dużej mierze unikał publicznych komentarzy na temat polityki, ściągnął na siebie gniew prawicy, występując w reklamach promujących szczepionki na Covid-19.

Z Agence France-Presse

Przeczytaj powiązane tematy:Joe Bidena