Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sport strzelecki w USA | Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 ruszają do Polski po Puchar Prezesa ISSF Karabin i Pistolet

Siedmiu najlepszych strzelców USA udaje się w tym tygodniu do Wrocławia po karabin i pistolet o Puchar Prezydenta ISSF (finały Pucharu Świata), które odbędą się w dniach 3-10 listopada 2021 r.

Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. zaproszeni są wszyscy Amerykanie – pięciu sportowców ze strzelbą: Will Chaner (nr 1, wiatrówka męska), Lukas Kosinski (nr 3, wiatrówka męska), Mary Tucker (nr 1, wiatrówka damska, nr 1 7, wiatrówka damska na 50m w 3 pozycjach), Ali Wise (nr 8, wiatrówka damska, na zdjęciu powyżej), Sagen Maddalena (nr 5, wiatrówka na 3 pozycje dla kobiet na 50m) z dwoma pistoletami sportowymi, Nick Mowrer (nr 10, męski pistolet pneumatyczny) ) i Lexi Lagan (nr 12, 25-metrowy pistolet damski).

Łukasz Koczyński trenuje w Tokio przed rozpoczęciem tegorocznych igrzysk olimpijskich.

Mecz jest kontynuacją Pucharu Prezydenta ISSF dla Wenecji 2021, który odbył się w Larnace na Cyprze w dniach 19-24 października i zakończył się zdobyciem Złotego Gola przez mistrza USA Austina Smitha.

Zwycięzcy indywidualni w poszczególnych dyscyplinach otrzymają nagrodę Złotego Gola lub tytuł „Sportowca Roku”. Ponadto część 860 000 euro z puli nagród jest przeznaczona na schwytanie wszystkich strzelców.

Ten konkurs jest przeznaczony dla 12 najlepszych sportowców na całym świecie w dyscyplinach karabinów i pistoletów męskich i damskich, w tym karabinów pneumatycznych, strzelb, pistoletów pneumatycznych, pistoletów sportowych i pistoletów szybkostrzelnych.

Cała siódemka sportowców ze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy weźmie udział w tym tygodniu w Pucharze Prezydenta – największej drużynie w Pucharze Prezydenta na karabiny i pistolety w historii strzelectwa w USA, a także po raz pierwszy Team USA zaprezentuje najlepszych graczy w swoich dyscypliny w meczu. .

Will Channer i Mary Tucker

Will Shanner i Mary Tucker byli kolegami z drużyny strzeleckiej Uniwersytetu Kentucky.

W konkursie wiatrówek na 10 m mężczyzn złoty medalista olimpijski Will Schanier w Tokio zajął pierwsze miejsce, podczas gdy Mary Tucker, srebrna medalistka olimpijska z broni mieszanej 2020 wraz z kolegą z drużyny Łukaszem Kosińskim, zajęła pierwsze miejsce w wiatrówce damskiej. Wydarzenie.

READ  Dlaczego nauka o sporcie wspiera sukces Indii w młodzieżowych mistrzostwach świata w strzelectwie: Sanjiva Singh

Pochodzący z jednej z najbardziej udanych igrzysk olimpijskich w historii olimpijscy strzelcy i sportowcy pistoletowi w Stanach Zjednoczonych z pewnością chcą wykorzystać rozmach. Od 2020 roku amerykańscy strzelcy strzelcy zdobywali medale na wszystkich mistrzostwach świata, w których brali udział, a także zdobyli dwa medale olimpijskie w Tokio tego lata.

Lexi Lagan

Lexi Lagan weźmie udział w zawodach z pistoletu na 25m kobiet – pierwsza amerykańska zawodniczka, która została zaproszona na Puchar Prezydenta FIFA od 1999 roku i piąta w historii strzelectwa w USA.

Dowiedz się więcej na Witryna ISSF.

Artykuł i zdjęcia dzięki uprzejmości Strzelanie w USA.


Czytaj więcej: Dokładnie przywołaj swoje strzały