Sportowiec Wushu Duong Thuy Vi wygrywa złoto na World Games | kultura – sport

Sportowiec Wushu Duong Thuy Vi wygrywa złoto na World Games hinh anh 1Wietnamski gracz wushu Duong Thuy Vi (Zdjęcie: VNA)

Hanoi (VNA) – Wietnamski zawodnik wushu Dong Thuy Phi zdobył złoty medal na Igrzyskach Światowych 2022 na początku 13 lipca w Birmingham w stanie Alabama w USA.

Była mistrzyni świata nie miała problemów z kontrolowaniem Jianshuo i Qiangshu kobiet odbywających się w Birmingham Southern College Athletics.

Szósty zdobył 9513 punktów w pierwszej kategorii i 9527 punktów w drugiej kategorii. Łącznie 19 040 pipsów zaprowadziło go na szczyt platformy.

Kanadyjczyk Kai Winnie (18 340 punktów) i Seo Hee Joo z Republiki Korei (18 320 punktów) odeszli za nimi.

To pierwszy światowe gry Tytuł dla wietnamskiego sportowca, który wygrał niemal wszystkie najbardziej prestiżowe imprezy na świecie.

To także trzeci międzynarodowy tytuł 29-latki w ciągu dwóch miesięcy po tym, jak zdobyła dwa złote medale na 31. Igrzyskach SEA w maju w Hanoi.

Vi brała również udział w Igrzyskach Światowych w 2013 roku i zdobyła srebrny medal.

Jej tytuł 13 lipca był drugim dla wietnamskiej drużyny wushu na World Games. Wcześniej Nguyen Than Tong bronił mężczyzn w finale Tadżykistanu i Tadżykistanu w 2013 roku.

Inny Wietnamczyk, Pham Quoc Khanh, również wziął udział 13 lipca w finale męskich Nankun i Nanjon. Zdobył 18 947 punktów i zajął czwarte miejsce.

Chińczyk Liu Zhong-xin wygrał zawody z 19,134 pkt. Drugie miejsce zajął Harris Huatius z Indonezji z 19 030 punktami, a trzecie Lai Bo Wei z chińskiego Taipei z 19 016 punktami.

Wietnam Huang Thi Fung Jiang nadal musi startować w zawodach kobiet Daozhou i Junshu.

Jiang jest wielokrotnym medalistą SEA Games. Na majowych Igrzyskach SEA zajęła pierwsze miejsce w turnieju kobiet w Changquan i zajęła trzecie miejsce w Gunshu.

w BirminghamJiang zmierzy się z silnymi przeciwnikami, takimi jak Mia Tian z gospodarzy, Alina Crisco z Ukrainy, Alexa Cruz z Meksyku, Camila Syed Ortopia z Chile i Michelle Young z Hongkongu (Chiny).

READ  Tech Tennis zdobył uznanie akademickie ITA

W innych dyscyplinach sportu wietnamski Tran Coyet Chien zajął trzecie miejsce w męskiej konkurencji carrom z trzema poduszkami. Spotka się z ekwadorskim Terranem Javierem 15 lipca.

Również w Jockey 15 ośmiokrotny mistrz świata Nguyen Tran Doi Nhat będzie rywalizował w kategorii 57 kg mężczyzn w Muay Thai.

Drużyna piłki ręcznej plażowej kobiet została zdyskwalifikowana z turnieju, ponieważ nie dotarła na czas na miejsce zawodów z powodu problemów wizowych.

Igrzyska Światowe to międzynarodowa impreza multisportowa, w której niekwestionowane są dyscypliny sportowe Igrzysk Olimpijskich. Odbywa się zwykle co cztery lata, rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich, w ciągu 11 dni.

Jest zarządzany przez Międzynarodową Federację Igrzysk Światowych pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pierwsze igrzyska odbyły się w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych.

Wietnam brał udział w różnych edycjach Igrzysk Światowych, a sportowcy wietnamscy zdobyli złoto Sepak Tacro podczas Igrzysk 2009 w chińskim Taipei; złoto w wushu i aerobiku w 2013 roku w Kolumbii; I złote moai 2017 roku w Polsce. /.