Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sports Digest: Międzynarodowy Komitet Olimpijski zgodził się zezwolić mężczyznom na rywalizację w pływaniu artystycznym

Olimpiada

Mężczyźni po raz pierwszy będą mogli rywalizować w olimpijskim pływaniu technicznym na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku, poinformował World Aquatics w czwartek.

Zatwierdzenie przez MKOl oznacza, że ​​spośród ośmiu zawodników w konkursie drużynowym, który ma obejmować 10 krajów, można wybrać maksymalnie dwóch mężczyzn.

Dodanie mężczyzn do sportu znanego wcześniej jako pływanie synchroniczne sprawi, że gimnastyka artystyczna pozostanie ostatnim wydarzeniem tylko dla kobiet w programie Letnich Igrzysk.

Pływanie techniczne mężczyzn bierze udział w odbywających się co dwa lata Mistrzostwach Świata w Pływaniu od 2015 roku. W inauguracyjnym turnieju duetów mieszanych w Kazaniu w Rosji Bill May i Christina Jones zdobyli złoto dla Stanów Zjednoczonych.

hokej

Puchar Spenglera: Bramkarz Maine Mariners, Michael DiPietro, został wybrany do gry dla Kanady w Pucharze Spenglera, corocznym turnieju na zaproszenie, który odbywa się w dniach 26-31 grudnia w Davos w Szwajcarii.

Kanada wygrała ostatni Puchar Spenglera w 2019 roku. W tegorocznym turnieju sześciu drużyn bierze udział pięć europejskich drużyn oraz drużyna Kanady.

piłka nożna

Anglia: Erling Haaland strzelił swojego 24. gola w tym sezonie, ale był to pierwszy gol Nathana Ake, który strzelił Manchesterowi City zwycięstwo 3:2 nad Liverpoolem w Pucharze Premier League.

Kevin De Bruyne strzelił dwa gole, a Riyad Mahrez strzelił tuż po przerwie, pomagając City awansować do ćwierćfinału.

Mistrzostwa Świata: FIFA poinformowała, że ​​FIFA podejmuje „odpowiednie działania wewnętrzne” w celu zaradzenia naruszeniom protokołu Mistrzostw Świata przez szefa kuchni, który wniósł Złoty Puchar na stadion.

Szef kuchni, znany jako Salt Bae, który regularnie widuje się z prezydentem FIFA Giannim Infantino, miesza się z argentyńskimi piłkarzami i robi zdjęcia po tym, jak pokonali Francję w epickim niedzielnym meczu w Katarze.

FIFA opisuje trofeum jako „nieoceniony symbol”, który „może być dotykany i noszony tylko przez bardzo wybraną grupę osób, w tym byłych zwycięzców Mistrzostw Świata FIFA i głowy państw”.

READ  Silne wiatry i mróz poniżej zera Wadi Suk i naród | Wiadomości, sport, praca

Polska: Krajowa federacja piłkarska poinformowała, że ​​Czeslav Michnievic nie przedłuży kontraktu.

Michniewich, którego kontrakt wygasa 31 grudnia, po raz pierwszy od 36 lat poprowadził drużynę do fazy pucharowej mistrzostw świata.

narciarstwo

Mistrzostwa Świata: Daniel Jol ze Szwajcarii po raz trzeci wygrał nocny slalom w Madonna di Campiglio we Włoszech, awansując z czwartego miejsca po pierwszym przejeździe po bezbłędnym drugim przejeździe.

Trzy z pięciu zwycięstw Yule w karierze miały miejsce w Campiglio, po tym jak zajął najwyższe miejsca na podium w 2018 i 2020 roku.

Norweg Henrik Christoffersen zajął drugie miejsce ze stratą 0,08 sekundy, a nowy niemiecki reproduktor Linus Strasser zajął trzecie miejsce ze stratą 0,18 sekundy.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

były

Następny ”