Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sroki z Collingwood wycofują się z konkursu Aktualności Najnowsza aktualizacja Zarobki z funduszy rządowych

Collingwood Magpies ogłosiły w czwartek, że wycofają licencję Suncorp Super Netball pod koniec sezonu 2023.

Wiadomość nadchodzi, mimo że zespół ma jeszcze cztery mecze w tym sezonie, pozostawiając Super Netball szukający ósmej franczyzy, która weźmie udział w rozgrywkach, gdy sezon 2024 rozpocznie się za około 10 miesięcy.

Trwają już negocjacje z zainteresowanymi stronami w sprawie uzyskania licencji na ósmy zespół

sezony 2024-2026”, powiedział Netball Australia w oświadczeniu, po pierwszym upadku zespołu w siedmioletniej historii zawodów.

Dyrektor naczelny Collingwood, Craig Kelly, ogłosił wycofanie „niezwykle trudnej” decyzji po przeglądzie klubu, który uznał program za „niezrównoważony”.

Kelly skrytykował również Netball Australia za brak ostatecznej umowy o udział w drużynie (TPA) i zbiorowej umowy gracza (CPA), co oznacza, że ​​żaden gracz nie ma kontraktu wykraczającego poza obecną kampanię.

Czy wiesz, że możesz oglądać dwa mecze Suncorp Super Netball na żywo i bezpłatnie w każdej rundzie w Kayo Freebies? Dołącz teraz i od razu rozpocznij nadawanie >

Netball Australia wezwał do sortowania CPA | 00:51

„Collingwood to lepsze miejsce na drużynę netballową, a decyzja o nieprzedłużeniu naszej licencji na netball była niezwykle trudna i głęboko na nas wpłynęła” – powiedział trener Pies w klubowym oświadczeniu.

„Jako klub jesteśmy upoważnieni do dalszego zapewniania wzrostu we wszystkich obszarach Collingwood, a ostatecznie przegląd, w którym przeanalizowano kluczowe aspekty programu klubu do siatkówki i organu zarządzającego, ustalił, że program nie był zrównoważony”.

Sroki konsekwentnie osiągały gorsze wyniki od ich powstania w 2016 roku, zwłaszcza biorąc pod uwagę gwiazdorski skład klubu przez większość tego czasu, a obecnie zajmują drugie miejsce w rankingu Super Netball.

Byli powszechnie wskazywani na zwycięstwo w swoim inauguracyjnym sezonie, biorąc pod uwagę ich silne wsparcie finansowe pod sztandarem klubu wagi ciężkiej AFL i składu, w skład którego wchodzi sześciu obecnych lub byłych reprezentantów Australii.

READ  Wyrzutnie w nieznanym obszarze Kateri

Ale w tym sezonie zajęli czwarte miejsce w tabeli, co nigdy nie było lepsze, podczas gdy Pancakes nie zdołali przejść przez finał eliminacyjny w konkursie posezonowym.

Ogólnie klub odnotował zysk w wysokości 7 milionów dolarów w 2022 roku i szacuje się, że utrzymanie drużyny Super Netball kosztuje 3 miliony dolarów rocznie.

Collingwood otrzymało również miliony funduszy rządowych na programy sportowe dla kobiet w piłce siatkowej i AFLW.

„Zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy prowadzić lepszy program siatkówki w Collingwood” – kontynuował Kelly.

„Podczas tego procesu wielokrotnie spotykaliśmy się z Netball Australia i SSN w celu zbadania potencjalnych rozwiązań. Wyzwania, przed którymi stoi Netball Australia i nadal stoją w zakresie rentowności, wraz z obecnym impasem w zakresie finalizacji TPA i CPA, odegrały kluczową rolę rolę w podejmowaniu Naszej decyzji”.

Trenerka Srok Nicole Richardson.Źródło: Getty Images

Więcej wiadomości

Gwiazdy netballu patrzą na „najgorszy scenariusz”, gdy zbliża się australijski hazard kontraktowy

Klub potwierdził również swoje wsparcie dla australijskiego programu zasad dla kobiet za pośrednictwem VLFW i AFLW.

„Chociaż czas ogłoszenia takiego ogłoszenia nigdy nie jest idealny ani pochlebny, ważne jest, aby zapewnić sportowcom, trenerom i personelowi jasność, aby mogli planować z wyprzedzeniem. Będziemy wspierać sportowców i personel w ich przejściu w nadchodzących miesiącach „- Kelly ciąg dalszy w oświadczeniu.

„Chciałbym podziękować naszemu zespołowi każdemu siatkarzowi i szerszemu programowi prowadzonemu przez naszą genialną trenerkę Nicole Richardson oraz wybitnym kapitanom Jeevie Mentor i Ashowi Brazil za ich wkład, lojalność i zaangażowanie w nasz klub.

„Każdy piłkarz przechodzący przez drzwi sprawił, że nasz klub stał się lepszy. Energia naszych siatkarzy, poświęcenie dla ich rzemiosła i zamiłowanie do gry były kluczową częścią tego, dlaczego ta decyzja była tak trudna. Standardy treningowe naszych siatkarzy są elitarne i mają dawać wspaniały przykład wszystkim związanym z Collingwood.

„Żeby było jasne, kiedy opuszczamy netball, Collingwood pozostaje w pełni zaangażowany we wzrost, inwestycje i rozwój tego sportu poprzez programy AFLW i VFLW.

„Dziękujemy każdemu członkowi i sympatykowi społeczności netballu Magpies za ich niezachwiane wsparcie i lojalność oraz dziękujemy wszystkim partnerom korporacyjnym, byłym i obecnym, za ich wsparcie podczas całej podróży”.

Collingwood Kapitan Ash Brazylia.Źródło: Getty Images

NETBALL AUS I NETBALL VIC ODPOWIADAJĄ

„Chociaż jesteśmy rozczarowani decyzją Collingwooda, dziękujemy im za udział w konkursie Suncorp Super Netball” – powiedziała w oświadczeniu Kelly Ryan, dyrektor generalny Netball Australia.

„Ostatnio stało się jasne, że priorytety Collingwood przesunęły się z netballu, aby skupić się na podstawowej działalności związanej z piłką nożną” – dodano.

Netball Australia obiecała ponadto wspierać graczy Pies i personel dotknięty przeprowadzką i potwierdziła, że ​​​​rozmowy z potencjalnymi nowymi franczyzami już trwają.

W międzyczasie Netball Victoria również nazwała to „rozczarowującym wynikiem” w oświadczeniu, argumentując jednocześnie, że kraj nadal ma „głębokość” w swojej społeczności netballowej, aby wspierać drugą drużynę pomimo upadku programu Sroki.

„Chociaż jest to rozczarowujący wynik dla zawodów Suncorp Super Netball, szanujemy decyzję Collingwood Magpies o nieprzedłużaniu licencji. Wiemy, że nie jest to decyzja pochopna. „

„Chcemy wyjaśnić, że ten rozwój nie odzwierciedla dobrej kondycji gry w Victorii.

„Nasz stan pozostaje bastionem netballu, a Netball Victoria jest w pełni zaangażowana w rozwój tego sportu od poziomu podstawowego do elitarnego, zapewniając dobrze prosperujące ścieżki naszym sportowcom, działaczom i administratorom.

Netball Victoria jest również w pełni zaangażowana we wspieranie silnych i dynamicznych zawodów SSN w 2024 roku i później.

„Wierzymy, że posiadanie dwóch drużyn SSN w Victorii jest ważne, jeśli mamy rozwijać i zatrzymywać najlepszych graczy w netball w tym stanie i nadal zachęcać do udziału w rozgrywkach.

Victoria ma wielu graczy, urzędników i administratorów, a także grupę zapalonych fanów netballu, dzięki czemu dwie drużyny SSN mogą skutecznie rywalizować na boisku i poza nim.

„Ściśle współpracujemy z Netball Australia, aby zapewnić, że Victoria będzie nadal odpowiednio reprezentowana w krajowych rozgrywkach”.