Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone i Japonia zobowiązują się przeciwstawić się chińskiemu „zastraszaniu” i dominacji technologicznej

„Obejmuje to upewnienie się, że inwestujemy w technologie, które utrzymają i wyostrzają naszą przewagę konkurencyjną, oraz upewniamy się, że inwestujemy w technologie, które utrzymają i wyostrzają naszą przewagę konkurencyjną, oraz że technologie te podlegają powszechnym standardom demokracji. które dzielimy razem – standardy wyznaczone przez demokracje, a nie autorytarne reżimy ”.

Premier Suga określił Stany Zjednoczone jako „najlepszego przyjaciela” Japonii i powiedział, że znaczenie tych stosunków „osiągnęło nowy poziom” w związku ze zmieniającą się dynamiką sił w regionie Azji i Pacyfiku.

„Odbyliśmy również poważne rozmowy na temat wpływu Chin na pokój i dobrobyt w regionie Indo-Pacyfiku i na całym świecie” – powiedział.

„Zgodziliśmy się sprzeciwić się wszelkim próbom zmiany status quo siłą lub przymusem na Morzu Wschodnim i Południowochińskim oraz terroryzować innych w regionie”.

Premier Japonii Yoshihide przybywa do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z prezydentem Joe Bidenem.Przypisuj mu:AP

Suga powiedział, że Japonia i Stany Zjednoczone będą ściśle współpracować z Australią i Indiami – innym członkiem „kwartetu” – w celu promowania wolności i otwartości regionu Indo-Pacyfiku.

Ładowanie

Suga został zapytany przez dziennikarzy, czy Japonia odwoła igrzyska olimpijskie, które mają się odbyć w Tokio w lipcu, z powodu obaw ekspertów w dziedzinie zdrowia, że ​​Igrzyska mogą stać się wydarzeniem „super rozprzestrzeniającym się” dla koronawirusa.

„Powiedziałem prezydentowi, że jestem zdecydowany zrealizować tego lata Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio jako symbol globalnej jedności” – powiedział Suga.

„Prezydent Biden po raz kolejny wyraził poparcie dla tej determinacji”.

Zamieszanie ogarnęło dzisiejsze stanowisko Bidena w sprawie przesiedleń uchodźców w Waszyngtonie, po tym jak wyszło na jaw, że jego administracja planuje utrzymać pułap przesiedleń dla Stanów Zjednoczonych na poziomie 15 000 w tym roku podatkowym, zamiast zwiększać go do 62 500, jak pierwotnie obiecywano.

Posunięcie to wywołało natychmiastową reakcję Demokratów w Kongresie.

READ  Tysiące ludzi zbierają się w Nowej Zelandii, aby zaprotestować przeciwko polityce rządu wobec rdzennej ludności | Wiadomości polityczne

Demokratyczny senator Richard Blumenthal oskarżył Biały Dom o „uleganie polityce strachu”, podczas gdy demokratyczny senator Dick Durbin określił tę decyzję jako „nie do przyjęcia”.

Demokratyczna kongresmenka Pramila Jayapal powiedziała: „Niedopuszczalne i nierozsądne jest, aby administracja Bidena nie zniosła natychmiast szkodliwego, rasistowskiego i ksenofobicznego pułapu uchodźców, który poważnie ogranicza przyjmowanie uchodźców do historycznie niskiego poziomu”.

Biały Dom wydał później oświadczenie, w którym stwierdził, że Biden podniesie pułap uchodźców w tym roku podatkowym, ale nie ogłosił nowej liczby uchodźców do przesiedlenia.

Najczęściej oglądane na świecie

Ładowanie