Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone „żałują” izraelskiego ataku na ośrodek szkoleniowy ONZ w Gazie

Stany Zjednoczone „żałują” izraelskiego ataku na ośrodek szkoleniowy ONZ w Gazie

Waszyngton: Zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA Vedant Patel powiedział, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone środowym atakiem Izraela na ośrodek szkoleniowy ONZ, w którym przebywają przesiedleńcy, w Khan Yunis w Gazie.

„Ubolewamy nad dzisiejszym atakiem na ośrodek szkoleniowy ONZ w Khan Yunis” – powiedział Patel na konferencji prasowej, określając go jako „niezwykle niepokojący”.

Palestyńczycy próbują ugasić pożar w budynku Centrum Szkolenia Zawodowego UNRWA, które służy wysiedleńcom jako schronienie po tym, jak trafił w niego izraelski pocisk czołgowy w Khan Yunis.kredyt: AP

Patel ponownie wezwał Waszyngton do ochrony ludności cywilnej, pracowników organizacji humanitarnych i obiektów humanitarnych.

Dyrektor Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców w Gazie powiedział, że dziewięciu Palestyńczyków zginęło, a 75 innych zostało rannych, gdy dwa pociski czołgów trafiły w budynek, w którym mieszkało około 800 osób w południowej Strefie Gazy.

„Należy chronić cywilów, szanować chroniony charakter obiektów ONZ i chronić pracowników organizacji humanitarnych, aby mogli w dalszym ciągu zapewniać ludności cywilnej potrzebną ratującą życie pomoc humanitarną” – stwierdził Patel.

Palestyńczycy niosą ciało osoby zabitej w izraelskim zamachu bombowym na budynek centrum szkolenia zawodowego UNRWA, w którym przesiedleńcy pełnili funkcję schronienia w Khan Yunis.

Palestyńczycy niosą ciało osoby zabitej w izraelskim zamachu bombowym na budynek centrum szkolenia zawodowego UNRWA, w którym przesiedleńcy pełnili funkcję schronienia w Khan Yunis.kredyt: AP

Prezydent Egiptu Abdel Fattah El-Sisi oskarżył Izrael o utrudnianie dostarczania pomocy do Strefy Gazy w ramach taktyki nacisku, co jest najnowszą oznaką tarć między obydwoma krajami, które kontynuują oblężenie Strefy Gazy.

„To forma nacisku na Strefę Gazy i jej mieszkańców w związku z konfliktem i uwolnieniem zakładników. Al-Sisi powiedział w oświadczeniach z okazji Narodowego Dnia Policji w Egipcie: „Wykorzystują to jako narzędzie nacisku na ludność Strefy Gazy”.

Izrael, który zaprzecza zaprzestaniu pomocy, rozpoczął wojnę powietrzną i lądową w Strefie Gazy po tym, jak bandyci Hamasu wtargnęli na jej granicę 7 października, zabijając około 1200 osób i biorąc zakładników, z których około 130 nadal przebywa w niewoli.

READ  Czy Jacinda Ardern zdoła zamienić swoją popularność za granicą w krajowy sukces, zanim będzie za późno? | Henryk Cook