Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Starc został wysłany na badanie po niedawnym wypadku palca

Starc startuje po niewygodnej próbie złapania

Mitchell Stark został wysłany na prześwietlenie po meczu w Boxing Day po tym, jak doznał urazu palca pierwszego dnia testu w Melbourne, drugiego niefortunnego wypadku ręki rozjemcy w kręgle w ciągu sześciu miesięcy.

Zaangażowanie Starca w resztę tego testu jest chmurne po tym, jak bliski przyjaciel i kolega z drużyny Nathan Lyon przyznał, że kontuzja środkowego palca szybkiego melonika „nie wygląda najlepiej”.

32-latek opuścił boisko podczas ostatniej sesji dnia otwarcia drugiego testu ubezpieczeniowego NRMA przeciwko RPA po trafieniu numeru podczas próby złapania.

Zbliżenie na kontuzjowany palec Starka // Getty

Chociaż powtórka była pokazywana w telewizji, rzecznik australijskiej drużyny powiedział, że Starc nie został zwichnięty, ale pełny zakres uderzenia nie był jasny w poniedziałek wieczorem.

Leon ujawnił, że Starc wyszedł do krat MCG, aby spróbować skręcić po zejściu z ziemi, ale okazało się to trudne.

Podczas gdy lewy kapitan wrócił wkrótce potem na boisko z źle przywiązanym palcem, wkrótce wrócił, gdy Australia rzuciła Proteas przed pniakami za 189.

„Nie wydaje mi się, żeby był idealny” – powiedział Lyon cricket.com.au po meczu, gdy zapytano go o kontuzję Starka. „Wyszedł teraz na tomografię. Trzymamy kciuki, abyśmy mogli uzyskać najlepszy możliwy wynik dzięki skanowi”.

„Nie wiem, co zrobił technicznie, ale nie wygląda to świetnie.

„Zszedł z tyłu i próbował uklęknąć, ale szczerze mówiąc, myślę, że czułem się trochę inaczej.

„Niestety kontuzje są częścią gry… mamy tylko nadzieję, że uzyska najlepszy możliwy wynik dzięki skanowi – jest w tym momencie”.

Warne zielone kanały w Boxing Day, gdy Warner zaczyna jasno

Ustawiony daleko, Stark pobiegł w dół swoją lewą stroną, aby spróbować uderzyć piłkę w górę od Marco Jansena z kręgli Lyona, rzucając się na całą długość, ale dotykając piłki tylko czubkiem środkowego palca.

READ  Jak Bloke in a bar radzi sobie z NRL

Starc natychmiast wezwał pomoc medyczną i wkrótce został przyjęty przez fizjoterapeutę Nicka Jonesa.

Jest to druga kontuzja drugiego palca 32-latka w tym roku, po tym jak odciął czubek palca wskazującego lewej ręki na wysokości buta do kręgli w niezwykłym wypadku podczas australijskiej trasy po Sri Lance.

Starc wkrótce potem wrócił do gry w kręgle z pełnym pochyleniem, ale nie był w stanie grać w kręgle w kolejnych grach, ponieważ potrzebował związanego palca, aby chronić szwy trzymające cięcie razem.

Przepisy ICC nie zezwalają melonikom na noszenie taśmy na rękach w przypadku kontuzji odniesionej w rozpoczętym meczu.

Ale ponieważ Starc doznał tej ostatniej kontuzji podczas przesłuchania, oczekuje się, że będzie mógł siedzieć z taśmą klejącą na palcu, jeśli chce.

Seria testów ubezpieczeniowych mężczyzn NRMA przeciwko RPA

Pierwszy test: Australia wygrała sześcioma bramkami

26-30 grudnia: Drugi test, MCG, 10:30 EST

4-8 stycznia: Trzeci test, SCG, odbędzie się o godzinie 10:30 czasu wschodniego

Skład Australii: Pat Cummins (c), Scott Boland, Alex Curry, Cameron Green, Marcus Harris, Josh Hazlewood, Travis Head, Usman Khawaja, Marnos Labuschagne, Lance Morris, Nathan Lyon, Steve Smith, Mitchell Stark, David Warner

Kadra Republiki Południowej Afryki: Dean Elgar (c), Temba Bafuma, Gerald Coetzee, Theonis De Bruyne, Sarel Airey, Simon Harmer, Marco Janssen, Keshav Maharaj, Heinrich Claassen, Lungi Njedi, Enrich Norte, Kagisu Rabada, Rassi van der Dusen, Kyle Vihren, Khia Zondo

Kup bilety na test #AUSvSA tutaj