Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Starszy urzędnik mówi, że ostateczna rozgrywka z Polską to moment w UE 6 stycznia

Polska i Węgry Wymusiło to chwilę refleksji nad UE – podobnie jak w USA po buncie 6 stycznia, powiedział Axios unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

co on mówi: „Przez wiele lat mieliśmy w pamięci, że dano ci, że będąc członkiem Unii Europejskiej, oczywiście stosujesz rządy prawa, masz pełne poszanowanie dla demokracji, praw podstawowych itd. – być może z pewnymi obawami, ale z prawdziwym zamiarem harmonizacji ustawodawstwa w celu zapewnienia pełnej zgodności. [with EU law]powiedział Reynders.

  • „Ale nie zostało to przyznane” – kontynuował w wywiadzie w piątek. Dlatego Bruksela musi odpowiedzieć zdecydowanie.
  • „Jesteśmy zdeterminowani, aby korzystać z najlepszych dostępnych nam skutecznych narzędzi do lobbingu, ale… nie mamy takiej samej osi czasu jak Twitter”.

Przywództwo wiadomości: Orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego – wypełnionego lojalistami rządzącej partii populistycznej Prawa i Sprawiedliwości – dało polskie prawo w niektórych przypadkach pierwszeństwo przed prawem UE, kwestionując jedną z podstawowych zasad bloku.

  • Skrajnie prawicowy premier Węgier, Viktor Orban, również wielokrotnie wkładał palec w oko Brukseli, gdy demokratyczne instytucje jego kraju uległy erozji.
  • Ponieważ UE działa jednomyślnie, każdy z nich może zapobiec próbom ukarania (lub wydalenia) drugiego.

Tak ale: Unia Europejska ma teraz nowy instrument, który łączy finansowanie odbudowy koronawirusa z poszanowaniem praworządności w państwach członkowskich.

  • Węgry i Polska kwestionują tę zasadę w sądach, uznając utratę miliardów euro.
  • Reynders powiedział, że decyzja o uruchomieniu nastąpi wkrótce.

podczas, Orban po raz pierwszy zmierzy się ze zjednoczoną opozycją w wiosennych wyborach po bezprecedensowych prawyborach, które uczyniły centroprawicowego burmistrza Petera Markie Zay jednomyślnym wyborem wszystkich sześciu głównych partii opozycyjnych.

  • A w Polsce dziesiątki tysięcy ludzi zgromadziło się w miniony weekend, by zademonstrować przeciwko orzeczeniu sądu i na rzecz Unii Europejskiej.