Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fox i jego przyjaciele stają w obliczu miliardów dolarów w procesach sądowych w USA w związku z zarzutami oszustwa wyborczego | Fox News

W miesiącach po wyborach prezydenckich w USA w 2020 r. prawica wiadomości W Ameryce był to Dziki Zachód, pozornie bezprawny dla wszystkich, gdzie teorie spiskowe dotyczące maszyn do głosowania, toreb do głosowania i martwych przywódców Wenezueli powtarzano widzom przez całą dobę.

Wydaje się, że przedstawianie najbardziej oburzających pomysłów w czasach największej oglądalności nie ma większego znaczenia.

Ale teraz niestety Fox Newsi One America News Network (OAN) i Newsmax, okazuje się, że ten wspaniały nowy świat nie był pozbawiony jurysdykcji prawnej — trzy sieci stoją teraz w obliczu miliardów dolarów w procesach sądowych w wyniku ich bezpodstawnych oskarżeń.

W czerwcu zielone światło dostała firma Dominion Voting Systems, która dostarczyła maszyny do głosowania 28 stanom pozwać Foxafirma macierzysta Fox News, w sprawie, która może zwrócić uwagę Ruperta Murdocha i jego syna Lachlana na światło dzienne.

W procesie sądowym o wartości 1,6 miliarda dolarów Dominion oskarżył Foxa, a konkretnie rodzinę Murdochów, o pozwolenie Fox News na wyolbrzymianie fałszywych twierdzeń, że firma głosująca sfałszowała wybory Joe Bidena.

Fox Corp. próbował oddalić pozew, ale sędzia z Delaware powiedział, że Dominion przedstawił wystarczające dowody, aby kontynuować. Dominion pozwał już Fox News, a także OAN i Newsmax.

„Zarzuty te potwierdzają rozsądny wniosek, że Rupert i Lachlan Murdoch albo wiedzieli, że Dominion nie sfałszował wyborów, albo przynajmniej lekkomyślnie zignorowali prawdę, kiedy rzekomo spowodowali, że Fox News opublikował swoje zarzuty dotyczące Dominium” – sędzia Eric Davis Powiedział.

Orzeczenie Davisa nie gwarantuje odpowiedzialności Foxa. Ale sędzia wyjaśnił, że nie była to błaha próba Dominion – a eksperci medialni i prawni uważają, że Fox może mieć poważne kłopoty.

Ciara Torres Spielici, profesor, która studiuje prawo konstytucyjne, powiedziała: na Uniwersytecie Stetson i kolega w Centrum Sprawiedliwości w BrennanBezpartyjny Instytut Prawa i Polityki.

„Powodem, dla którego Dominion pozwał do sądu, jest to, że Fox i inne prawicowe media powtarzają złowrogie kłamstwa, że ​​maszyny do głosowania Dominium ukradły Trumpowi wybory w 2020 r. dla Bidena. Ale wszystkie te teorie spiskowe dotyczące maszyn Dominion były po prostu nonsensem, a Fox jako organizacja informacyjna Powinienem to wiedzieć i nie kłaść tej strony wielkiego kłamstwa megafonem.

„To, co jest szczególnie złe dla Foxa, to [that] Dominion poprosił ich o zatrzymanie i poprawienie rekordu w czasie rzeczywistym, a Fox nadal rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat firmy produkującej maszyny do głosowania.

Rzeczywiście, w swoim orzeczeniu Davis zauważył, że „inne gazety pod kontrolą Ruperta Murdocha, w tym Wall Street Journal i New York Post, potępiły zarzuty prezydenta Trumpa i wezwały go do przyznania się do porażki”.

Rzecznik Fox News powiedział w oświadczeniu: „Ograniczenie możliwości swobodnego relacjonowania przez prasę procesu wyborczego w USA jest rażąco sprzeczne z wolnościami, na których został zbudowany ten naród, i jesteśmy przekonani, że zwyciężymy w tej sprawie, ponieważ Pierwszy Poprawka jest fundamentem naszej demokracji i musi być chroniona. Wolność prasy.”

Możliwy precedens w sprawie Dominion v. Fox można znaleźć w niedawnej sprawie dotyczącej Sarah Palin, która… Złóż pozew przeciwko New York Times. Palin twierdził, że gazeta złośliwie zaszkodziła swojej reputacji, błędnie powiązując swoje przemówienie z kampanii z masową strzelaniną. w lutym ława przysięgłych autorstwa W przypadku „Timesa” okazało się, że pracownik „Timesa” nie działał z „prawdziwą złośliwością” wobec osoby publicznej lub „lekkomyślnym lekceważeniem” prawdy – kryteriów niezbędnych do udowodnienia zniesławienia.

Ale Torres Spielici powiedział, że zwycięstwo w Tamizie nie powinno dać Foxowi zbytniej nadziei.

„W sprawie Palin New York Times szybko naprawił błąd popełniony w sprawie Palin podczas redagowania artykułu” – powiedział Torres Spielici.

„Fox News, dla kontrastu, zachowywał się źle i wielokrotnie opowiadał mity o maszynach do głosowania Dominion. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego sędziowie w wielu z tych spraw o zniesławienie Dominium nie zostali zwolnieni”.

Dominion nie jest jedyną firmą, która domaga się odszkodowania od Foxa i jego współczesnych.

Smartmatic, firma zajmująca się oprogramowaniem wyborczym, która dostarczyła precyzyjne oprogramowanie do głosowania jedna prowincja w wyborach w 2020 r., ale znalazła się podatna na zarzuty, że została założona „w konkretnym celu zdefiniowania wyborów” przez współpracowników Hugo Cháveza, byłego prezydenta Wenezueli, który zmarł w 2013 r., pozew sądowy Fox Corp, Fox News & Co. za 2,7 miliarda dolarów.

Jednak Fox News jest najczęściej oglądanym i najbardziej wpływowym kanałem informacyjnym telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie jest zbyt duży, by upaść.

Ale tak nie jest w przypadku mniejszych prawicowych sieci OAN i Newsmax, które też są pozwać ją Dominion i Smartmatic – w czerwcu sędzia z Delaware odrzucić Wniosek Newsmaxa o oddalenie sprawy Dominion został oddalony, ale nie miało to wpływu na to, czy Newsmax był niewinny, czy winny.

„Wierzę, że OAN zostanie wymazany z kosztów postępowania sądowego. Angelo Carusone, prezes i dyrektor generalny Media są ważne dla Amerykiktóry monitoruje prawicowe media.

Caruson zauważył, że OAN już walczy o przetrwanie, ponieważ: Występ Przez firmę kablową DirecTV – która była Powiedziało Odpowiada za 90% przychodów OAN – w kwietniu.

„Już zaczynamy widzieć programy ograniczające, zwolnili, zmniejszyli liczbę programów. Więc najwyraźniej nie mają zasobów, aby przejść przez długi proces sądowy”.

Caruson powiedział, że Newsmax, który nadal jest nadawany przez DirecTV, jest „stosunkowo płynny” w porównaniu z OAN – wystarczy, by przetrwać, jeśli nie, by napędzać miliardy dolarów na poszukiwaniu Dominion i Smartmatic.

Stoisko Newsmax na konferencji NRA w Houston w maju. Zdjęcie: Patrick T. Fallon/AFP/Getty Images

Newsmax powiedział w oświadczeniu, że „zgłosił zarzuty prezydenta Trumpa i jego agentów i nigdy nie zgłosiliśmy prawdziwości tych zarzutów. Donosiliśmy również o krytykach zarzutów Trumpa”.

„Pozew Dominium jest atakiem na wolną prasę i zagraża wszystkim mediom, jeśli zwyciężą” – dodała.

OAN nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Jeśli chodzi o Fox, najważniejszą rzeczą może być to, czy członkowie rodziny Murdoch są narażeni na odkrycie – że oni i Fox mogą być zmuszeni do przekazania dokumentów potencjalnie zawierających dane komunikacyjne – w ramach procesu prawnego, powiedział Carusone.

SMS-y uzyskane przez komisję 6 stycznia ujawniły już związek między Gospodarze Fox News i urzędnicy Białego Domu Odnośnie buntu – i wydaje się mało prawdopodobne, że była to jedyna rzecz, o której mówiono.

„Myślę, że kiedy zaczniesz wyciągać materiał z odkryć, odkryjesz, że ludzie Trumpa komunikowali się wewnętrznie i zewnętrznie na temat propagowania bardzo konkretnych kłamstw i narracji” – powiedział Carusoni.

Chociaż Fox jest bardziej komfortowy finansowo niż OAN i NewsMax, nie jest zagrożony. Fox News ma renegocjować swoje umowy z dostawcami telewizji kablowej pod koniec tego roku, a Caruson powiedział, że firmy kablowe mogą wykorzystać pozew do obniżenia cen.

Problemy Dominion i Smartmatic prawdopodobnie będą trwały jeszcze przez jakiś czas i dopiero okaże się, jak Fox News, OAN i NewsMax będą współdziałać.

Jeśli chodzi o konspiracyjne oskarżenia kanałów informacyjnych o oszustwa wyborcze, to przynajmniej zostało to już rozstrzygnięte.

Sądy, Departament Sprawiedliwości, Urzędnicy Wyborczy Zbadali i rozdzielili się Te oskarżenia, podobnie jak Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

„Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki”, agencja Powiedział W oświadczeniu w 2020 roku.

„Chociaż wiemy, że istnieje wiele nieuzasadnionych zarzutów i możliwości dezinformacji na temat naszego procesu wyborczego, możemy zapewnić, że mamy pełne zaufanie do bezpieczeństwa naszych wyborów, podobnie jak i ty”.

William Barr, prokurator generalny Trumpa, opisał to w nieco mniej skomplikowany sposób.

Zarzuty ingerencji wyborczej, bar Powiedzieć Komisja 6 stycznia była „bzdura”.

READ  Argy-bargy w Brugii: operatorzy statków zmuszeni do zezwolenia obcokrajowcom na prowadzenie handlu | Belgia