Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Statek wycieczkowy przewożący 266 pasażerów traci moc

Statek wycieczkowy przewożący 266 pasażerów traci moc

Statek wycieczkowy przewożący 266 pasażerów stracił zdolność pływania po zderzeniu z falą i został odcięty od prądu.

Statek wycieczkowy z Port Canaveral uratował sześciu mężczyzn, którzy utknęli na oceanie. Do zdarzenia doszło w środę w pobliżu Dominikany, a ludzie na pokładzie statku Carnival Vista obserwowali akcję ratunkową ze swoich balkonów.

Duńskie Wspólne Centrum Koordynacji Ratownictwa poinformowało, że statek wycieczkowy Maude, który płynął do Anglii, stracił zdolność do pływania po odcięciu zasilania.

Silny wiatr rozbił okna na mostku statku, powodując zalanie wnętrza statku wodą Poczta nowojorska Raporty.

Właściciel statku, Hongkong, powiedział, że nastąpiła „tymczasowa utrata mocy” po tym, jak „Maude” uderzyła „wrogą falą”. Poczta W obecnej sytuacji.

Rzecznik centrum powiedział, że statek, który również miał na pokładzie 131 osób załogi, płynął z Floro w Norwegii do Tilbury w Wielkiej Brytanii.

Statek wycieczkowy stracił zdolność do pływania po odłączeniu zasilania.

Rzecznik duńskiego Wspólnego Centrum Koordynacji Ratownictwa powiedział, że „sytuacja jest pod kontrolą”, a statkiem steruje się ręcznie z maszynowni, chociaż nie może pływać.

Władze planują odholować statek do duńskiego portu około 22:30 czasu lokalnego za granicą.

Przewoźnik stwierdził, że w wyniku incydentu „nie zgłoszono żadnych poważnych obrażeń pasażerów ani załogi”, a stan statku jest „stabilny”.

„Zgodnie z naszymi solidnymi protokołami operacyjnymi, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim na pokładzie, załoga natychmiast przeprowadziła kompleksowe kontrole bezpieczeństwa i oceny techniczne” – powiedział HX.

„Obecnie przeprowadzane są dalsze oceny żeglugi. Statek jest w bezpośrednim kontakcie z odpowiednimi władzami morskimi i zespołami wsparcia na lądzie.

HX jest jednostką norweskiej grupy Hurtigruten.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na Poczta nowojorska Zostało powielone za zgodą.

READ  Europa oczekuje energii jądrowej, aby osiągnąć cele klimatyczne