Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stellar Świątek jest gotowy na bardziej wyczerpujący sukces w Melbourne

12 stycznia (Reuters) – Australian Open zrodziło wiele niespodzianek na przestrzeni lat, ale trudno byłoby zobaczyć, jak ktoś inny niż Iga Switek z Polski podnosi trofeum po znakomitym sezonie w 2022 roku.

Mając zaledwie 21 lat, Świątek szybko dała się poznać jako zawodniczka, z którą nikt inny nie chce się równać. Prowadziła WTA Tour z 67 zwycięstwami meczowymi i ośmioma tytułami, w tym turniejami Wielkiego Szlema, wygrywając razem 37 meczów od lutego do lipca.

Świątek wskoczyła na szczyt rankingu w kwietniu i utrzymuje się na nim do dziś, pokazując we wrześniu, że potrafi odnosić sukcesy również na twardych kortach, dodając swój pierwszy tytuł US Open do swojego dwukrotnego tytułu French Open.

Jednak dominujący Polak jeszcze nie wyglądał tak daleko w tym roku, opuszczając boisko we łzach w zeszłym tygodniu po szokującej porażce z Jessicą Pegulą w półfinale Pucharu Narodów.

Jej przygotowania do głównego turnieju otwierającego sezon zostały utrudnione przez kontuzję barku, która zmusiła ją do wycofania się z imprezy Adelaide International 2 w tym tygodniu.

Świątek później opisała swoją pierwszą porażkę w tym roku jako po prostu uderzenie.

„Czułam się bezradna, ponieważ fizycznie i psychicznie nie mogłam nawet pokazać się i rozwiązać problemów” – powiedziała.

„Czuję, że będę dużo świeższa przed Australian Open”.

Nadzieje Świątek na zdobycie pierwszego tytułu w Melbourne Park zostaną wzmocnione przez nieobecność broniącego tytułu Asha Barty’ego, który przeszedł na emeryturę. Ale gdy pierwsze nasienie w końcu pojawi się jako człowiek, tacy jak Pegula, Ons Jabeur i Coco Gauff również będą fantazjować o swoich szansach.

Amerykański wielki John McEnroe uważa, że ​​Swatik, która przegrała z Barty w półfinale w zeszłym roku, jest zawodniczką, którą pokonała w Melbourne i dała jej typ na więcej sukcesów w głównych turniejach w tym roku.

READ  Skład Speedway GP 2023 został potwierdzony listą dzikich kart i ujawnionych zmian, udostępnił Tai Woffinden

„Myślę, że teraz jest najlepszą zawodniczką wszechczasów, jest świetnym sportowcem” – powiedział Eurosportowi McEnroe, numer jeden na świecie i siedmiokrotny mistrz Wielkiego Szlema.

„Byłbym zaskoczony, gdyby nie wygrała co najmniej dwa razy na French Open, a nauczyła się grać na twardym korcie, więc nie ma wątpliwości, że jest faworytką w każdym turnieju, w którym gra”.

(Raportowanie Hritiki Sharmy z Bengaluru); Montaż przez Simona Camerona Moore’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.