Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stephen Banfield, dyrektor finansowy TPG, wychodzi

Został powołany na stanowisko w nowej TPG Telecom w sierpniu ubiegłego roku.

Banfield powiedział, że po prawie dwóch dekadach pracy w TPG nadszedł czas na zmianę i że praca z zespołem i pomoc firmie w procesie fuzji to przywilej.

„Skupiam się teraz na zapewnieniu płynnego przejścia. Spodziewam się, że zostanę tu do listopada i to jest obecnie moim głównym celem” – powiedział Banfield.

Nie będą go pociągać potencjalne alternatywy ani dokąd pójdzie dalej, zamiast tego podkreśla siłę zespołu finansowego TPG, który pozostawi go w „dobrych rękach”.

Prezes TPG, Inaki Peruetta, podziękował Panu Banfieldowi.

„Praca ze Stevem podczas procesu fuzji była przyjemnością i dziękuję Steve’owi za jego znaczący wkład w biznes TPG” – powiedział Berroeta.

Debiut Foka AGM

W czwartek odbyło się doroczne zgromadzenie akcjonariuszy TPG, na którym inwestorzy głosowali za ponownym wyborem lub wyborem trzech dyrektorów – Franka Sixta, Anthony’ego Moffatta i Jacka Toha – oraz za raportem premiowym, emisją akcji i prawami do wykonania dla pana Berroety.

Wszystkie te sugestie zostały wdrożone.

Na spotkaniu po raz pierwszy nowy prezes, Caneng Fook, zwrócił się do akcjonariuszy na tym stanowisku. W przekazanym przed spotkaniem tekście swojego wystąpienia nakreślił główne priorytety strategiczne firmy.

„Strategiczne priorytety firmy dotyczące napędzania, umożliwiania i wspierania wzrostu mają jednomyślne poparcie Rady Dyrektorów, która działa dobrze i jest ze sobą połączona” – powiedział.

„Najważniejsze jest dalsze wdrażanie 5G i modernizacja naszych sieci komórkowych i stacjonarnych.

„Będziemy również dążyć do maksymalnego wykorzystania naszej własnej infrastruktury, zwiększenia naszego udziału w sektorze przedsiębiorstw i osiągnięcia 70 mln USD w zakresie synergii kosztowej tylko w tym roku”.

TPG Telecom zamienił się w zysk po opodatkowaniu w wysokości 734 mln USD w swoim pierwszym wyniku całorocznym od czasu połączenia z Vodafone Hutchinson Australia, w dużej mierze dzięki jednorazowej uldze podatkowej, która spowodowała, że ​​dochód netto spadł do czarnego.

READ  Day trader otrzymał 1,6 miliona dolarów po zmianie Twittera

Ale jego wstępne wyniki, które symulują liczby, gdyby fuzja obowiązywała w latach 2019 i 2020, były mniej efektowne i wykazały 10-procentowy spadek zysku netto po opodatkowaniu do 282 milionów dolarów.