Steven Pirovita wystąpił jako All Blacks XV, który wygrał 38-6 nad Japan XV w Tokio

Na stadionie Chichibunomiya Rugby w Tokio: All Blacks XV 38 (Steven Pirovita spróbuj 15 minut, Jack Goodhue spróbuj 55 minut, Etienne Nanai Sitoro spróbuj 62 minuty, Alex Nankivel spróbuj 67 minut, Folau Vakatava spróbuj 80+1 minut; Stephen Pirovita Kon, 3 długopisy, Brett Cameron Konn) Japonia XV 6 (Ołówkiem Rikiya Matsuda 2). HT: 11-6

Jeśli All Blacks doznają kolejnego kryzysu w pierwszych pięciu meczach mistrzostw świata, Steven Pirovita będzie bardzo przydatny dla Stephena Donalda.

Dwanaście lat po historii Donalda od pucybuta do milionera, Perovetta również zagra za granicą jako 10. czwarty wybór w kraju, kiedy Mistrzostwa Świata rozpoczną się we Francji jeszcze w tym roku.

Ale podczas gdy cała rozmowa w tym tygodniu dotyczyła niektórych innych rozgrywających z Argentyny, trzykrotny obrót potwierdził, że wysłał przypomnienie w całej swojej klasie, w znakomitym pokazie dla All Blacks XV w wygranym 38-6 meczu z Japonią XV w Tokio w sobotę wieczorem. .

Korzystając z występu Damiena Mackenziego w Japonii w zeszłym roku, kiedy został włączony do drużyny narodowej jako rezerwowy dla Richiego Muungi i Bodena Barretta, Perovita miał minutę śmiechu przeciwko Argentynie i Szkocji, po obu stronach zapomnianego 80-minutowego zaklęcia z pełnym- z powrotem przeciw. Japonia.

Ale z powrotem w czarnej koszulce w Tokio niecałe dziewięć miesięcy później, ta wycieczka była pełna obietnic dla 26-letniego gracza Taranaki, po tym, jak kampania Pacific Super Rugby z The Blues zobaczyła go głównie na 15. miejscu i na ławce.

Steven Perovita świętuje po strzeleniu pierwszego przyłożenia w meczu.

Zdjęcie Koki Nagahama / Getty Images

Zdobywając bramkę w pierwszej próbie meczu, kiedy wylądował z zewnątrz po wspaniałym podaniu Brada Webera, Pirovita regularnie uderzał w piłkę, trzymając piłkę w dłoni i przecinając zaangażowaną japońską obronę w kilku dobrych przerwach.

Uderzając z linii lub grając z głębokiej, jego dystrybucja była całkiem trafna, szczególnie na brukowanej stronie, gdzie nie ma luksusu nieodłącznych kombinacji, a jego wspierająca gra i podejmowanie opcji w kluczowej pierwszej próbie Jacka Goodhue w drugiej połowie były również najwyższej klasy.

READ  Dolphins vs Sydney Roosters, transmisja na żywo, blog na żywo, wyniki SuperCoach, filmy, Wayne Bennett, Felise Kaufusi, James Tedesco

Jasne, to nie wszystko było różowe – była jedna źle oceniona piłka wewnętrzna, niecelny rzut karny (niezupełnie w stylu Donalda), naładowany żeton i kilka uderzeń od bramki (4/6 poza tee), ale w warunkach Brutalny 31-stopniowy upał, 16-punktowy, 56-minutowy występ Perovity (zanim został zastąpiony przez Bretta Camerona) wystarczył, by trener All Blacks Ian Foster był szczęśliwy w dniu meczu w Mendozie.

Gdzie indziej intrygujący wyścig półobrońców trwa nadal, z Weberem, po tym jak Weber pobiegł sprintem i został uderzony przez prześladowczą obronę japońskiej strony, wchodząc później, a Folau Vakatava podąża za nim, w tym wspaniałą solową próbę po syrenie.

18-testowy pomocnik Jack Goodho, który przeżył wczesny łamacz kości od swojego rówieśnika, Shogo Nakano, dobrze się opisał z kilkoma oczywistymi inkluzjami na drugim miejscu, podczas gdy luźny napastnik Akira Iwan miał rację. Aby to udowodnić, pomimo kilku kampanii z piłką, byli bardzo opanowani, a kilka doskonałych mięśni gospodarzy dało im dominację w przerwie.

Japan XV składał się z wszechstronnego zespołu testowego, kierowanego przez doświadczonego weterana napastnika Michaela Leacha, zmieszanego z doświadczonymi graczami z rozgrywek Japan Rugby League One.

Są częścią trenera grupy 40+ Jimmy’ego Josepha, który pracuje z nim w ramach przygotowań do serii Pacific Nations, którą prowadzi przeciwko Samoa, Tonga i Fidżi, która rozpocznie się za dwa tygodnie.

Wielka chwila

W tym zaciętym, jednorazowym wydarzeniu All Blacks XV zmienił impet, próbując perły na Goodhue w 55. minucie. Weber rozpoczął wszystko, z 70 m, wstrząsem u podstawy biegu i penetracją, z Goodhue, Perofeta i Bailyn Sullivan poszli fantastycznie, zanim ten ostatni bezinteresownie wycofał się do Goodhue, dając gościom 15-punktową poduszkę.

Ocena meczu

5/10: W trudnych warunkach panujących w japońskiej stolicy obie drużyny chętnie rzucały piłkę do góry, co zapowiadało widowisko, choć skutkowało też upuszczeniem kopca piłki przez niektórych zagazowanych zawodników – popełniono 12 błędów zagrania połowa Pierwsza sama (i łącznie 22). Sprawy stają się jednostronne w drugiej połowie, choć z kilkoma przyciągającymi wzrok próbami.

READ  Rafi Al-Dahiya spotyka motywatora sportowego

najlepszy gracz

Było kilka przyzwoitych scen na całej planszy, ale Perofeta nadał ton od samego początku. Klinicznie i niebezpiecznie z piłką w dłoni, zdobył jedną próbę i był w trakcie drugiej, z dokładnym rozłożeniem i stabilną nogą do startu, pokazał dokładnie, co potrafi, prowadząc statek na 10. miejscu, gdzie był’ t najwyższy numer w sezonie Super Bowl.

Wielkie zdjęcie

All Blacks XV mają kolejny mecz w trasie, ponieważ w najbliższą sobotę w Kumamoto zmierzą się z w pełni siłową drużyną japońską, Brave Blossoms, w formacie, który będzie ostatnią szansą dla tych graczy, aby wykorzystać swoje nadzieje na mistrzostwa świata.