Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Strajk scenarzystów: Hollywood pauzuje

Michael Schulman powiedział, że jeden z najsłynniejszych telegramów w historii Hollywood został wysłany w 1925 roku Nowojorczyk.

To było od Hermana J. Mankiewicza, przyszłego współautora Obywatela Kane’a, do jego przyjaciela dziennikarza Bena Hechta, namawiającego go, by przeniósł się na zachód i zajął się pisaniem scenariuszy, co Hecht później zrobił i spotkał się z wielkim uznaniem. Mankiewicz powiedział mu: „Miliony trzeba stąd zabrać, a twoją jedyną konkurencją są głupcy”. Jak zmieniły się czasy.

Narodziny telewizji reality

W zeszłym tygodniu Writers Guild of America (WGA), związek reprezentujący większość hollywoodzkich scenarzystów filmowych i telewizyjnych, rozpoczął strajk, by zaprotestować przeciwko niskim płacom i warunkom pracy. Chris Murphy i Savannah Walsh powiedzieli, że był to pierwszy strajk WGA od 15 lat Targowisko próżnościi może mieć ciekawe konsekwencje.

Wiadomości bez planu

Wypróbuj magazyn The Week już dziś i przejdź od razu do sedna spraw, które mają znaczenie.

Niedawny strajk, który trwał 100 dni, dał impuls reality show, które miały tę zaletę, że nie potrzebowały scenariusza. Jednym z programów, który wyszedł z tego czasu i zebrał ogromne oceny, był Celebrity Apprentice, który był frontem Donalda Trumpa.

Wymienne narzędzia

Rick Cleveland powiedział, że scenarzyści mieli powody do niezadowolenia Los Angeles Times. Kiedy około 20 lat temu zajmowałeś się handlem, nadal mogłeś godnie żyć. Możesz współpracować z reżyserami przy kręceniu i montażu w plenerze, a także nadal pełnić rolę koproducenta. Tantiemy z powtórek programów telewizyjnych pomogły ci w trudnych czasach. Dziś jednak scenarzyści są traktowani jak woły pociągowe, zatrudniani na krótkie kontrakty i zwalniani, zanim jeszcze rozpocznie się produkcja ich serialu. A usługi przesyłania strumieniowego, które obecnie dominują w branży, płacą niższe opłaty. Firma zarabia więcej niż kiedykolwiek, ale zmienia pisarzy w „wymienne narzędzia”.

READ  Studio Sniper: Ghost Warrior potwierdza plany zdjęciowe na żywo

Alyssa Wilkinson powiedziała, że ​​jest jeszcze jeden „ogromny problem”, który niepokoi książkę LisPowstanie sztucznej inteligencji. Martwią się, że studia używają narzędzi algorytmicznych do generowania pomysłów na fabułę, a nawet scenariusze, a następnie zatrudniają scenarzystów, aby je ulepszyć. Pisarze mogą wtedy otrzymywać niższe wynagrodzenie, ponieważ technicznie „dostosowują” pomysł, zamiast tworzyć oryginalne treści. Biorąc pod uwagę, że wiele seriali telewizyjnych i filmów jest z natury „wysoce schematycznych” – pomyśl o policyjnych procedurach i komediach romantycznych – ta obawa jest uzasadniona. Niestety, WGA prawdopodobnie stoczy przegraną bitwę z AI, powiedziała Liz Wolfe powód. Niektórzy już obawiają się najgorszego. Jak ujął to pisarz C. Robert Cargill: „Myślisz, że Hollywood czuje się teraz tak samo? Poczekaj, aż 100 osób przepisze ChatGPT”.