Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Studenci z Idaho zabijają podejrzanego i wsadzają go za kratki

Studenci z Idaho zabijają podejrzanego i wsadzają go za kratki

Brian Kohberger, któremu postawiono cztery zarzuty morderstwa pierwszego stopnia w wyniku zadźgania 21-letniej Kylie Goncalves; Madison Muggin, 21 lat; Zana Kernodel, 20 lat; i Ethana Chapina, 20 lat; Pojawił się w sądzie w pomarańczowym mundurze więziennym ze związanymi stopami. 28-latek zrzekł się prawa do przyspieszonego przesłuchania w sprawie prawdopodobnej przyczyny w ciągu 14 dni, mówiąc tylko krótko, odpowiadając na pytania sędziego.

Obrońca z urzędu reprezentujący podejrzanego poprosił sędziego o przyznanie czterech lub pięciu dni na rozprawę w prawdopodobnej sprawie tego lata, a sędzia zaznaczyła, że ​​zablokuje tydzień rozpoczynający się 26 czerwca w tej sprawie. Sędzia nakazał również Kohbergerowi pozostanie w areszcie państwowym bez kaucji.

Brian Kohberger był przetrzymywany bez kaucji w więzieniu hrabstwa Latta w Idaho po ekstradycji z Pensylwanii. (CNN)
Kohberger jest przetrzymywany bez kaucji w więzieniu hrabstwa Latah w Idaho od zeszłego tygodnia Po dostarczeniu z PensylwaniiZostał zatrzymany pod koniec ubiegłego miesiąca. Kohberger, któremu również grozi zarzut włamania, nie wniósł jeszcze zarzutu, a nakaz sądowy uniemożliwia prokuraturze i obronie komentowanie poza wglądem do publicznych akt sprawy.

Po nocy spędzonej na mieście czwórka studentów została znaleziona martwa 13 listopada w domu poza kampusem, według policji, co wytrąciło ich z równowagi w mieście uniwersyteckim w Moskwie, Idaho, wzdłuż granicy stanu Waszyngton.

Władze aresztowały Kohbergera około siedem tygodni później i zatrzymały go w domu jego rodziców w Pensylwanii, gdzie prawnik powiedział, że wyjechał na wakacje. I chociaż zajęło to prawie dwa miesiące, zanim władze ujawniły publicznie nazwisko podejrzanego, policja – która spotkała się z rosnącą krytyką, gdy śledztwo utknęło w martwym punkcie – zaczęła skupiać się na Kohbergerze jako podejrzanym kilka tygodni wcześniej.

Studenci Wydziału Zabójstw Uniwersytetu Idaho, Madison Maugen i Kylie Goncalves
Studenci Wydziału Zabójstw Uniwersytetu Idaho, Madison Maugen i Kylie Goncalves (Instagram)
Tymczasem sąsiad Kohbergerów w pobliskim Pullman w stanie Waszyngton powiedział CBS News Podejrzany zapytał go o zabójstwa kilka dni po ich popełnieniu, rzekomo mówiąc: „Tak, wygląda na to, że nie mieli tropów. Wygląda na to, że była to zbrodnia w afekcie”. CBS poinformowało, że sąsiad poprosił o zachowanie anonimowości.

Wśród bardziej godnych uwagi dowodów była relacja świadka jednej z dwóch współlokatorek ofiar, które przeżyły, która powiedziała policji, że widziała mężczyznę ubranego na czarno w domu rano w dniu morderstwa, zgodnie z oświadczeniem o prawdopodobnej przyczynie opublikowanym w zeszłym tygodniu. Świadek powiedział, że mężczyzna miał około 5’10” (około 178 cm) wzrostu i niezbyt muskularny, ale atletycznej budowy z krzaczastymi brwiami.

READ  Miliarder Igor Kołomojski jest celem nalotów, które wstrząsają Ukrainą

Śledczy zostali również przyciągnięci do białego sedana widocznego na lokalnym nagraniu z monitoringu w okolicy domu. Do 25 listopada poprosili lokalne organy ścigania o poszukiwanie pojazdu, który następnie został zidentyfikowany jako Hyundai Elantra.

Ethan Chapin i Zanna Kernodel. (Instagram)

Kilka dni później funkcjonariusze z Washington State University, gdzie Kohberger był doktorantem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, znaleźli taki pojazd i odkryli, że był on zarejestrowany na Kohbergera, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą.

Kiedy śledczy szukali informacji z jego prawa jazdy, stwierdzili, że są one zgodne z opisem mężczyzny w czerni dostarczonym przez jego współlokatora, jak stwierdzono w oświadczeniu pod przysięgą, w szczególności zwracając uwagę na jego wzrost, wagę i krzaczaste brwi.

Zeznanie pod przysięgą mówi, że pięć dni po morderstwie Kohberger dostał nową tablicę rejestracyjną do swojego samochodu. Według szefa obrony hrabstwa Monroe, Jasona LaBara, który reprezentował podejrzanego w jego ekstradycji, kiedy został aresztowany w zeszłym tygodniu w Pensylwanii, w jego domu znaleziono białą Elantrę.

Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci czterech studentów University of Idaho w kompleksie apartamentów na południe od kampusu w poniedziałek, 14 listopada 2022 r. W Moskwie, Idaho.
Funkcjonariusze prowadzą śledztwo w domu, w którym doszło do morderstwa. (The Moscow-Pullman Daily News za pośrednictwem The Associated Press)

Inne dowody zawarte w zeznaniu pod przysięgą obejmowały zapisy telefoniczne wskazujące, że telefon Kohbergera był w pobliżu domu ofiar co najmniej kilkanaście razy od czerwca. Zapisy pokazują również telefon w pobliżu miejsca zabójstwa kilka godzin później, między 9:12 a 9:21, mówi dokument.

Ponadto służby zajmujące się odpadami odzyskane z domu rodziny Kohburger ujawniły profil DNA powiązany z DNA znalezionym na brązowej skórzanej pochwie noża, która leżała na łóżku jednej z ofiar, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą. Dodała, że ​​DNA odzyskane z miotu uważa się za biologicznego ojca osoby, której DNA znaleziono na kopercie.