Super Rugby AU: The Reds pokonali Brumbies 19-16 na Lang Park w dramatycznym finale

James O’Connor strzelił bramkę po pięciu minutach kontuzji, kiedy Queensland Reds w końcu zdołali pokonać 13-osobową drużynę Brumby i odnieść wspaniałe zwycięstwo 19-16 w finale Super Rugby w Lang Park.

W Brumbies Darcy Swain i Luke Reimer zgrzeszyli, ponieważ w jakiś sposób utrzymywali się na prowadzeniu 16-12 po śmierci, mając Roba Valetiniego już w koszu 10 minut wcześniej w drugiej połowie.

Odbili dwa dośrodkowania z zaledwie sześcioma mężczyznami w składzie, po czym w niewiarygodny sposób powstrzymali szaleństwo Tanili Tobo przed szybkim uderzeniem z bliskiej odległości, zanim the Reds w końcu go umieścili, a O’Connor poślizgnął się ku uciesze 41 637 fanów.

To pierwsze tytuły The Reds od czasu, gdy pokonali Crusaders ich jedyny tytuł w Super Rugby 10 lat temu, zmiana w australijskiej drużynie rugby po tym, jak zostali pokonani przez Brumby’ego w ciasnej fazie playoff w Canberze w zeszłym roku.

Brumbies zdominowali pierwszą połowę, zmuszając the Reds do wykonania 75 ataków do 38, gdy gospodarze przyspieszyli posiadanie piłki i nie zdołali znaleźć mety kopnięciami ani uderzeniem piłką w ręce.

Próba Toma Banksa była jedyną pięciopunktową próbą pokazania tego, mimo że the Reds odmówili odpowiedzi, gdy uznano, że Feao Fotuaika został zatrzymany podczas wspinania się po stopach i koszulkach, aby znaleźć pole wewnątrz bramki na końcu.

Rzuty karne trzymały the Reds blisko siebie, a Brumbi trafił trzy własne strzały, celując w skrzydłowego Jordana Pitayę w rzutach karnych i zachęcając go do kopnięcia.

READ  David Clemmer, Newcastle Knights, postępowanie dyscyplinarne, przyczyna, zrzut zespołu, wideo, reakcja

Nick White nadal zmieniał Brumbies z powrotem w the Reds swoją partią kopnięć, ale gospodarze znaleźli więcej piłki w drugiej połowie, a napięcie wybuchało kilka razy, gdy gra została zakłócona.

Wydawało się, że robak odwrócił się, gdy Valetini zgrzeszył, a interwencja prześlizgnęła się po brodzie Jocka Campbella w 60. minucie.

Ale obie drużyny wymieniły się tylko rzutami karnymi w tym okresie, a zamiast tego Czerwoni zamienili się na pięć minut przed końcem, kiedy zdecydowali się grać na wprost.

Zawodnik meczu, Fraser McCright, poprowadził szarżę, wskazując publiczność na wsparcie, podbijając w ostatnich intensywnych 10 minutach, że w pewnym momencie prawie wszyscy z pozostałych 13 Brumby pięli się za piłką pod słupkami w celu obrony. Ich passa.

Zwycięstwo następuje po dwóch innych potężnych zwycięstwach The Reds z Brumbies w tym sezonie, a te dwie drużyny prowadzą teraz kraj w zawodach Trans-Tasman, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.