Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świątek planuje charytatywną imprezę tenisową dla ukraińskich dzieci

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Wimbledon, Anglia – Top rozstawiona Iga Świątek poprowadzi w przyszłym miesiącu charytatywną imprezę tenisową w swojej rodzinnej Polsce, aby zebrać pieniądze dla dzieci i nastolatków dotkniętych wojną na Ukrainie.

Podczas imprezy w Krakowie 23 lipca odbędzie się pokazowy mecz debla mieszanego, a gościem specjalnym będzie ukraińska gwiazda futbolu Andrij Szewczenko.

„Mam nadzieję, że zobaczymy się tłumnie w TAURON Arenie Kraków i przed telewizorem, aby pokazać siłę sportu, kiedy zjednoczycie się w pomaganiu i dacie nam choć odrobinę radości” – powiedziała Świątek w środę na swoim portalu społecznościowym. . konta medialne.

Imprezę sędziować będzie Alina Svitolina z Ukrainy. Mają nadzieję sprzedać co najmniej 10 000 biletów.

„Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie dzieci i młodzieży dotkniętych wojną na Ukrainie” – powiedział Świątek.

21-letnia Świątek nosiła podczas meczów szpilkę ukraińską. Ma zaplanowany mecz drugiej rundy na czwartek na Wimbledonie.

Ponad 4 miliony uchodźców Przeszedł do Polski Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym. Polska zapewnia im bezpłatne schronienie, opiekę socjalną i medyczną, edukację i zatrudnienie.

All England Club zabronił graczom z Rosji i Białorusi udziału w tym roku na Wimbledonie z powodu wojny.

Więcej relacji AP Wimbledon: https://apnews.com/hub/wimbledon, https://apnews.com/hub/tennis, https://twitter.com/AP_Sports

READ  Sydney Dragway: Urazy po kuli ognia samochodu podczas wyścigu Hood Road