Świdek poprowadził Polskę do Szwajcarii w Pucharze BJK

Autor: Chris Oddo | @TheFanChild | Sobota, 13 kwietnia 2024 r

Źródło zdjęcia: Puchar ITF/BJK

Iga Świątek Seria zwycięstw nie jest obca. Po 37 meczach w 2022 roku drużyna Pucharu Polski BJK ma na swoim koncie niewielką liczbę występów – Świdek wygrał w tym formacie siedem z rzędu, pokonując 158. pozycję na świecie. Simona Waltert Polska drużyna objęła w Biel prowadzenie 6:3, 6:1 nad Szwajcarią, a w sobotę wróciła do gry po zwycięstwie 6:4, 6:3 nad szwajcarską nastolatką Celine Knopf.

Dalej: Osaka wraca do Pucharu BJK ze zwycięstwem

Ekspres tenisowy

Było to trudniejsze do osiągnięcia, niż sugerował wynik, powiedział Świtek, który w piątek obronił sześć z siedmiu break pointów i zdobył 15 z 21 punktów po drugim serwisie przeciwko 23-letniemu Waltertowi, a następnie wykorzystał 5 z 11. Przerwy po zwolnieniu Naefa miały miejsce w 81. minucie.

Polak przegrał łącznie 12 meczów w ostatnich czterech meczach w Pucharze BJK i ogólnie ma bilans 9-2 w Pucharze BJK.

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny ze wszystkich” – powiedział Świątek. „To był naprawdę fajny tydzień, więc cieszę się, że tym razem mogę poprowadzić mój zespół do finału. Mam nadzieję, że zakończymy to w listopadzie, ale jestem naprawdę dumny z tego, co osiągnęliśmy w te dwa dni.

Numer 1 świata Svidek nie przegrała w Pucharze BJK od porażki z Dayaną Yastremską w 2019 roku – w piątek po raz pierwszy wystąpiła na turnieju od 2022 roku.

„Wiedziałem, co mogę pokazać i chciałem się upewnić” – powiedział w piątek czterokrotny mistrz głównych zawodów. „Ponieważ na początku popełniłem kilka błędów, co trochę zmieniło dynamikę, ale kluczem było przemyślenie tego i nie popełnianie tych samych błędów, więc cieszę się, że to zrobiłem”.

Świątek wygrała już siedem meczów w Pucharze Billie Jean King z rzędu i jest niepokonana od porażki z Ukrainką Dajaną Jastremską w 2019 roku.

Francja i Wielka Brytania w komplecie

W ekscytującym dniu kwalifikacji PJK Cup na stadionie Le Portal rywalizowała Francja i Wielka Brytania.

W piątek Dianę Barry Katie pokonała Boulder 6:2, 6:0 i zapewniła Francji prowadzenie po 12 meczach z rzędu. Emmę Raduganu Pokonała Caroline Garcię 3:6, 6:3, 6:2 i wyrównała dwupoziomowe narody.

Francja i Wielka Brytania spotykają się po raz drugi po 43 latach bez spotkania naprzeciw siebie. Francja wygrała zeszłoroczne spotkanie w Coventry w Wielkiej Brytanii 3:1.

Zwycięstwo Radukanu nad 23. miejscem na świecie było jego pierwszym zwycięstwem w pierwszej 25 od turnieju Indian Wells w 2023 roku. Garcia i Boulder rozpoczną grę po wznowieniu gry w sobotę w Le Chaudron. Para rozdzieliła swoje poprzednie dwa spotkania w 2022 roku.

Katie Boulder pokonała Clarę Burrell 7:5, 6:0 i dała Wielkiej Brytanii prowadzenie 2:1.

Raducanu pokonał Parry'ego w dramatycznym czwartym secie 4-6, 6-1, 7-6(1) dla Wielkiej Brytanii.